Opustoszała plaża po przejściu burzy

NIEDZICA - Plaża Pieniny / Zamajerz

 
5.0 (1)
Hot   15050 1

NIEDZICA - Plaża Pieniny / Zamajerz

Opis atrakcji turystycznej

Kraj / Region
Miejscowość
Nazwa atrakcji
Plaża Pieniny / Zamajerz

Plaża Zamajerz znajduje się na Jeziorze Czorsztyńskim w Niedzicy (Spisz), nieopodal średniowiecznego zamku Dunajec. Powstała w 1997 roku wraz z ukończeniem budowy zapory, obecnie zarządza nią prywatna firma FHU "Gotele". Oferuje strzeżone kąpielisko (w okresie wakacyjnym), wypożyczalnia sprzętu wodnego, gastronomię, boisko do siatkówki plażowej, salon gier, miejsca ogniskowe oraz pole biwakowe i domki noclegowe. Wstęp za darmo, płatny jest jedynie parking. Przy plaży działa też przystań jachtowa. Od 2019 nazwa obiektu została zmieniona na Plaża Pieniny.

Foto i wideo galeria

Zdjęcia

Widok na zamek czorsztyński
Widok na zamek niedzicki
Nad wodą
Opustoszała plaża po przejściu burzy

Filmy

Tygodnik Podhalański - W Niedzicy na plaży nad Jeziorem Czorsztyńskim

Atrakcje w pobliżu

Zobacz inne atrakcje turystyczne w Małopolsce. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!

Położenie i dane kontaktowe

Plaża Pieniny - Nad Zalewem, Niedzica-Zamek   tel. +48 511 233 948 kliknij, aby zadzwonić

Współrzędne geograficzne*:
Niedzica (woj. Małopolskie) - Plaża Pieniny / Zamajerz

format D: N49.4238491°,  E20.3147119°
format DM: 49° 25.430946'N, 20° 18.882714'E 
format DMS: 49° 25' 25.86''N, 20° 18' 52.96''E 
*Istnieje kilka formatów zapisu współrzędnych geograficznych. Każde urządzenie GPS lub mapa elektroniczna używa któryś z poniższych trzech:
  • Format D (lub DD) - Stopnie / Stopnie dziesiętne, używany m.in. przez Google Maps;
  • Format DM - Stopnie Minuty;
  • Format DMS - Stopnie Minuty Sekundy, używany m.in. przez Automapę.
Otwórz w:  Google Maps,  Bing Maps,  Openstreet Maps

Zobacz położenie atrakcji na mapie. Możesz też wytyczyć do niej trasę (rozwiń/zwiń)
Swap Start/End

Relacje turystów

Liczba relacji: 1
Ocena atrakcji
 
5.0(1)
Dodaj relację
Masz już konto w serwisie? .
Aby dodać relację i ocenić atrakcję turystyczna posiadanie konta nie jest konieczne (choć zalecane). Wystarczy podać tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (pozostanie ukryty i bezpieczny)
Ocena (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji
Jak oceniasz tę atrakcję w skali 1-6 ?
Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2016 (ważne jest podanie roku)
Relacja
Zdjęcia możesz przesłać zaraz po dodaniu relacji
Ocena atrakcji
 
5.0
Jeśli chodzi o położenie ta plaża nie ma sobie równych. Krajobraz nad jeziorem czorsztyńskim u podnóża zamku niedzickiego,  z drugim  zamkiem  i górskimi pasmami Pienin w tle jest po prostu niepowtarzalny!
W lipcowy weekend przyjechało mnóstwo ludzi. Samochód zaparkowaliśmy kawałek za kąpieliskiem, na polu namiotowym - tam już tłumu nie było, a opłata to 5 zł/dzień. 
Plaża niby mała, ale jakoś mieściła tych wszystkich ludzi i nawet można było znaleźć  dobre miejsce, blisko wody.  Może dlatego, że  było  sporo nastoletnich i starszych osób skupionych bardziej na  chłodzeniu się piwkiem niż wodą w jeziorze, wiec rozkładali się nieco dalej, na trawie.
Główny obszar plaży jest piaszczysty, ale nie do końca. Od strony wody jest ona pokryta kamyczkami, dopiero po paru metrach mamy czysty piasek. Dla małych dzieci może to być pewną przeszkodą w zabawie w stawianie piaskowo - wodnych budowli,   ale może akurat był niski stan wody w jeziorze.  Niemniej jednak podłoże w wodzie posiada kamienie, więc odpowiednie obuwie jest wskazane. O cień raczej tu trudno, ale można go znaleźć  w części trawiastej. 
Wszystko było fajnie do czasu, gdy potrzebowaliśmy skorzystać z infrastruktury kąpieliska. Niestety jest ona bardzo skromna i tworzą się  duuuuże kolejki. Budka  z lodami i napojami przeżywała permanentne oblężenie, w dodatku w pewnym momencie lody się skończyły (czy  też zepsuła maszyna), a ludzie dalej stali i dowiadywali się dopiero przy kasie że stają na darmo. Nie przypominam sobie innej czynnej  gastronomii na terenie kąpieliska, choć podobno tam jest i może nawet działała, ale nie wiele wnosiła, bo wszyscy stali do tej jednej budki nawet za zwykłym piciem. Sam stałem 2 razy i miałem już dość. Tak więc za to  spory minus dla Zamajerza.
Poza tym jednak jest OK -  działa wypożyczalnia sprzętu,  jest boisko do siatkówki plażowej, kramik z artykułami plażowymi, przebieralnie. Na plaży nie ma placu zabaw, ale kilka urządzeń postawiono w niewielkiej odległości, ponad kąpieliskiem.  Jest za to namiot z cymbergajami, bilardem i automatami.  
Ogólnie fajne miejsce, ale nie było odpowiednio przygotowane na dużą liczbę plażowiczów.
Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona prezentować się nieco inaczej!

Relacja - dodatkowe informacje

Wiek dziecka/i
6 lat
Data pobytu
lipiec 2014
Zdjęcie
Widok na zamek czorsztyński
Widok na zamek niedzicki
Nad wodą
Opustoszała plaża po przejściu burzy

Noclegi

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Niedzica w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com    

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Niedzica wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej miejscowości.