Labirynt, a za nim Dzika rzeka

INWAŁD - Park miniatur

 
6.0 (2)
  6566 1

INWAŁD - Park miniatur

Opis atrakcji turystycznej

Kraj / Region
Miejscowość
Nazwa atrakcji
Park miniatur
  • Atrakcja całoroczna
  • Miejsce na medal 2022

Park miniatur "Świat Marzeń" powstał we wsi Inwałd w 2007 roku na powierzchni 75 tys. m2. Prezentuje ponad 50 miniatur obiektów z całego świata w skali 1:25, za wyjątkiem 2 największych czyli Placu św. Piotra i kompleksu weneckiego (odpowiednio 1:15 i 1:10). Część lunaparkowa oferuje kilkanaście urządzeń i obiektów rozrywkowych, z których tylko jeden - "Dzika Rzeka" - jest dodatkowo płatny (plus automaty) . W 2020 roku dodano urządzenie Egipt Spinning Coaster i miniaturę Muru Chińskiego Na terenie parku działa kilka obiektów gastronomicznych, w tym restauracja. "Świat Marzeń" otwarty jest przez cały rok, w ścisłym sezonie w godz 9:00-20:00 (sb.-niedz.) i 9:00-19:00 (dni powszednie), w innych miesiącach krócej. Od 2015 roku dostępny jest wspólny bilet do wszystkich 5 parków tematycznych w Inwałdzie oraz bilet dwudniowy (opcja zlikwidowana w 2023 roku!). Warownia, dotychczas traktowana jako osobna atrakcja,  została połączona na stałe z Parkiem miniatur.  Parking płatny - 10 zł w 2022 r..

Foto i wideo galeria

Zdjęcia

Widok z koła młyńskiego
Super ślizg
Labirynt, a za nim Dzika rzeka
Zbliżenie na zamek Pieskowa Skała
Mini-wioska - skansen
Panorama parku z Wielkiego Młyna
Egipt coaster
Wielki Młyn
Watykan
INWAŁD - Park miniatur
Rynek w Zamościu
Muzeum egipskie

Filmy

INWAŁD - Park Miniatur

Atrakcje w pobliżu

Zobacz inne atrakcje turystyczne w Małopolsce. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!

Położenie i dane kontaktowe

Park miniatur Świat Marzeń - ul. Wadowicka 169, Inwałd   tel. +48 696 080 944 kliknij, aby zadzwonić

Współrzędne geograficzne*:
Inwałd (woj. Małopolskie) - Park miniatur

format D: N49.868303°,  E19.4108851°
format DM: 49° 52.09818'N, 19° 24.653106'E 
format DMS: 49° 52' 05.89''N, 19° 24' 39.19''E 
*Istnieje kilka formatów zapisu współrzędnych geograficznych. Każde urządzenie GPS lub mapa elektroniczna używa któryś z poniższych trzech:
  • Format D (lub DD) - Stopnie / Stopnie dziesiętne, używany m.in. przez Google Maps;
  • Format DM - Stopnie Minuty;
  • Format DMS - Stopnie Minuty Sekundy, używany m.in. przez Automapę.
Otwórz w:  Google Maps,  Bing Maps,  Openstreet Maps

Zobacz położenie atrakcji na mapie. Możesz też wytyczyć do niej trasę (rozwiń/zwiń)
Swap Start/End

Relacje turystów

Liczba relacji: 2
Ocena atrakcji
 
6.0(2)
Dodaj relację
Masz już konto w serwisie? .
Aby dodać relację i ocenić atrakcję turystyczna posiadanie konta nie jest konieczne (choć zalecane). Wystarczy podać tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (pozostanie ukryty i bezpieczny)
Ocena (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji
Jak oceniasz tę atrakcję w skali 1-6 ?
Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2016 (ważne jest podanie roku)
Relacja
Zdjęcia możesz przesłać zaraz po dodaniu relacji
Ocena atrakcji
 
6.0
Park Miniatur odwiedzaliśmy już dwukrotnie, głównie z powodu części lunaparkowej. Zamiast wydawać pieniądze na pojedyncze i drogie atrakcje w wesołych miasteczkach, lepiej wpaść na cały dzień do takiego miejsca.
Zmiany jakie tu zaszły są mniej efektowne niż w Warowni, z którą jest obecnie złączona jednym biletem wstępu. Przede wszystkim zniknęła bardzo fajna, wysoka zjeżdżalnia (to duży minus). Nie działa też symulator 3D przy dolnym barze, ale tego akurat nie ma co żałować.
Zamiast zjeżdżalni pojawiło się nowe i całkiem ciekawe urządzenie - Egipt coaster - połączenie minikolejki górskiej z kręciołą oraz plac zabaw przy barze środkowym. Poza tym jest kilka nowych miniatur jak np. mur chiński. Między kilkoma modelami jeździ kolejka, której też chyba na początku nie było.
Cały park jest nadal w nienagannym stanie, miniatury, alejki pięknie wykonane i utrzymane, gastronomia w 3 punktach daje radę. W Zielonym Labiryncie nadal ciężko się odnaleźć, a Piramida Tutenchamona potrafi przestraszyć dzieciaki i posiada fajną ekspozycję.
Tylko w kinie 5D chciałoby się zobaczyć w końcu coś nowego.
Najczęściej wykorzystywaną przez nas atrakcją jest zawsze autodrom. Auta są tu szybkie, można się zderzać, więc zabawa przednia.
Tym bardziej, że nie było większego tłoku i maksymalne oczekiwanie na wejście to 1 runda.
Wraz z Warownią, Park Miniatur gwarantuje cały dzień dobrej zabawy i po raz kolejny miło wspominamy przyjazd tu.

Relacja - dodatkowe informacje

Wiek dziecka/i
6 i 14 lat
Data pobytu
lipiec 2022
Panorama parku z Wielkiego Młyna
Egipt coaster
Wielki Młyn
Watykan
INWAŁD - Park miniatur
Rynek w Zamościu
Muzeum egipskie
Ocena atrakcji
 
6.0
Inwałdzki park miniatur przeszedł niedawno podobną przemianę jak sąsiedni dinopark -  dodatkowe atrakcje zostały wliczone w cenę biletu. Sprawia to, że z czystym sumieniem mogę  go polecać każdemu na wielogodzinną rozrywkę.  W swojej kategorii jest jak dla mnie zdecydowanym numerem 1 - aktualnie żaden  park miniatur nie  może pochwalić się  tak rozwiniętą infrastrukturą. 
Park położony jest na zboczu wzgórza co zmusza nas spacerów górę i dół, ale nie jest to uciążliwe. Podzielony jest mniej więcej  pół na pół, na część z miniaturami i urządzeniami do zabawy. Miniatury są wykonane perfekcyjnie, widać to szczególnie na bazylice św. Marka w Wenecji, na której pieczołowicie  odtworzono freski i zdobienia. Fajnie jest spojrzeć na  całość  Akropolu (wzgórze można oglądać z kilku miejsc) czy pochodzić w miniaturowym Watykanie.  W strefie krajowej  zobaczymy nie tylko znane zabytki, ale także góry, schroniska, Stadion Narodowy czy statki. Uroku parkowi dodają oczka wodne i potok, który spływa między makietami (jest on wykorzystywany np. do napędzania koła młyńskiego w miniaturowej wsi) oraz piękna roślinność z mnóstwem  kwiatów. Do tego wszystkiego po fragmencie parku kursuje minikolejka z mostami i tunelem. Więc cała kompozycja parku po prostu zachwyca! 
W części rozrywkowej najczęściej korzystaliśmy z autodromu. Nielimitowane przejazdy i niewyczerpana radość  naszego dzieciaka doprowadziła mnie i  żonę do nadwyrężenia mięśni karku od ciągłego zderzania  z innymi pojazdami (samemu  można jeździć od 10 lat). W  weekend czerwcowy nie było tłumów i udawało się zajmować  miejsce albo w każdej rundzie albo z  1 rundą przerwy. 
Kolejną ciekawą atrakcją jest Super ślizg - bardzo wysoka zjeżdżalnia do zjazdów na specjalnym materacu. Mogą z niej korzystać i dzieci i dorośli, a także wspólnie rodzice z maluchami. Posiada aż 6 torów, więc i tu nie tworzą się kolejki.
Kino 5D prezentuje tylko 1 film, ale za to bardzo dobry - podziemna jazda kolejką kopalnianą. Spotkaliśmy go już w innych miejscach, np. w dinoparku w Krasiejowie, ale w Inwałdzie wrażenia były najlepsze. Wyróżnia się świetną jakością obrazu i efektami  - czuć wodę i opadają prawdziwe płatki. Przetestowaliśmy oglądanie z różnych foteli i polecam  drugi rząd.
W parku jest jeszcze inna podobna atrakcja  - symulator 3D, ale umieściłbym ją na przeciwległym biegunie jeśli chodzi o widowiskowość. To ruchome kino w wielkiej skrzyni, w której wyświetlany jest film z jazdy futurystyczną kolejką górską. Tutaj jakość  to porażka, dlatego trzeba siadać jak najdalej, bo z bliska widać rozmazany obraz. Poza wytrzęsieniem na wszystkie strony i uczuciem zawrotów głowy symulator ten nie oferuje żadnych wrażeń.
Koło młyńskie czy Zielony labirynt to raczej jednorazowe atrakcje, ale całkiem fajne. Z koła mamy widok na całą okolicę, a w rozległym labiryncie  musimy  odnaleźć dość zawiłą drogę do wyjścia. Nie jest to łatwe, ale pomaga możliwość przyjrzenia się planowi labiryntu  na starcie. Błądzenie ścieżkami pośród roślinności  mogą obserwować widzowie z góry, ze specjalnego podestu.
Sporo miejsca  zajmuje w Inwałdzie tematyka starożytnego Egiptu. Po pierwsze jest piramida z ekspozycją muzealną.  Tworzy ja m.in. zawartość grobowca Tutenchamona. Oczywiście są to kopie, ale wszystko jest wiernie odtworzone i  opisane. Można zobaczyć naprawdę interesujące przedmioty, nie spodziewałbym się takich rzeczy w parku miniatur. Oglądaliśmy to z żoną na zmianę bez dziecka, bo pierwsze wejście z nim trwało może ze  2 minuty i już musieliśmy  wychodzić - za dużo jest wokół ciekawych rzeczy  dla maluchów, żeby wytrzymały tu dłużej.   
Po za tym jest jeszcze egipski horror show. Polega to na zwiedzaniu w ciemności dużego namiotu, w którym zainstalowano rożne mumie, kościotrupy i inne stwory. Wszystko jest ruchome, świecące i wyjące. Dla małego dziecka spore wyzwanie, ale ogólnie super. Warto pamiętać, że idąc rzędem w większej grupce ludzi raczej nie zobaczymy wszystkiego, ponieważ ruchome elementy pracują cyklicznie i możemy trafić na chwilę odpoczynku urządzenia. Tak więc trzeba przejść ze 2-3 razy.
Jedyna atrakcja, która pozostała w parku płatna to Dzika rzeka. Wielka drewniana konstrukcja jest widoczna z daleka i wzbudza największe zainteresowanie, ale wg mnie nie  jest wcale  jakąś rewelacyjną  atrakcją. Na pewno jednak unikatową, coś w stylu spływu  łodzią w Śląskim Wesołym Miasteczku, z tym że w Chorzowie  podobało mi się to bardziej. Tutaj też spływamy, ale pontonem i nie na wprost, tylko po krętej rzece. Podstawowa różnica  jest taka, że ponton mocno kreci się  wokół własnej osi, co akurat dla mnie nie było przyjemne, ale syn był zadowolony, inne dzieci widziałem że  też.
Poza tym park ma jeszcze sporo innych atrakcji jak basen kulkowy, dmuchana zjeżdżalnia (szkoda że strasznie restrykcyjna obsługa uniemożliwia swobodną zabawę), kilka karuzel dla mniejszych i większych dzieci, ciuchcia szynowa,  statek pirata, sztuczne lodowisko, tak więc nasz maluch bawił się tu świetnie, aż do całkowitego opadku z sił.
Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona prezentować się nieco inaczej!

Relacja - dodatkowe informacje

Wiek dziecka/i
7 lat
Data pobytu
czerwiec 2015
INWAŁD - Park miniatur
Widok z koła młyńskiego
Super ślizg
Labirynt, a za nim Dzika rzeka
Zbliżenie na zamek Pieskowa Skała
Mini-wioska - skansen

Noclegi

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Inwałd w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com    

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Inwałd wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej miejscowości.