KLUSZKOWCE - Zjeżdżalnia grawitacyjna

KLUSZKOWCE - Zjeżdżalnia grawitacyjna

 
5.0 (1)
  13159 1

KLUSZKOWCE - Zjeżdżalnia grawitacyjna

Opis atrakcji turystycznej

Kraj / Region
Miejscowość
Nazwa atrakcji
Zjeżdżalnia grawitacyjna
  • Atrakcja całoroczna

Zjeżdżalnia grawitacyjna w Kluszkowcach to inaczej kolejka górska typu Alpine coaster lub tor saneczkowy o długości prawie 1000 m (wraz z wyciągiem). Położona jest ona na stokach góry Wdżar przy ośrodku narciarskim Czorsztyn-Ski. Średnie nachylenie zjazdu wynosi 12%, a różnica poziomów to 84 m. W ofercie są tylko bilety pojedyncze (ze zniżka 10% przy 20 zjazdach), które "nabijane" są na kartę wielokrotnego użytku. Płaci się od osoby, nie od wózka. Dzieci w wieku 3-8 lat mogą zjeżdżać tylko z opiekunem. Obiekt jest czynny cały rok w godzinach od 9:00 do 17:00, poza sezonem tylko w weekendy.

Foto i wideo galeria

Zdjęcia

Przed wejściem
KLUSZKOWCE - Zjeżdżalnia grawitacyjna
Widok z toru

Filmy

filippo2 - Kluszkowce, zjazd torem saneczkowym

Atrakcje w pobliżu

Zobacz inne atrakcje turystyczne w Małopolsce. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!

Położenie i dane kontaktowe

Kolejka górska 'Alpine Coaster' - ul. Kamieniarska 31, Kluszkowce   tel. +48 18 26 50 601 (ośrodek Czorsztyn-ski ) kliknij, aby zadzwonić

Współrzędne geograficzne*:
Kluszkowce (woj. Małopolskie) - Zjeżdżalnia grawitacyjna

format D: N49.4564563°,  E20.313996°
format DM: 49° 27.387378'N, 20° 18.83976'E 
format DMS: 49° 27' 23.24''N, 20° 18' 50.39''E 
*Istnieje kilka formatów zapisu współrzędnych geograficznych. Każde urządzenie GPS lub mapa elektroniczna używa któryś z poniższych trzech:
  • Format D (lub DD) - Stopnie / Stopnie dziesiętne, używany m.in. przez Google Maps;
  • Format DM - Stopnie Minuty;
  • Format DMS - Stopnie Minuty Sekundy, używany m.in. przez Automapę.
Otwórz w:  Google Maps,  Bing Maps,  Openstreet Maps

Zobacz położenie atrakcji na mapie. Możesz też wytyczyć do niej trasę (rozwiń/zwiń)
Swap Start/End

Relacje turystów

Liczba relacji: 1
Ocena atrakcji
 
5.0(1)
Dodaj relację
Masz już konto w serwisie? .
Aby dodać relację i ocenić atrakcję turystyczna posiadanie konta nie jest konieczne (choć zalecane). Wystarczy podać tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (pozostanie ukryty i bezpieczny)
Ocena (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji
Jak oceniasz tę atrakcję w skali 1-6 ?
Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2016 (ważne jest podanie roku)
Relacja
Zdjęcia możesz przesłać zaraz po dodaniu relacji
Ocena atrakcji
 
5.0
To jedna z atrakcji Krainy Śpiącego Wulkanu jak zwana jest góra Wdżar w Kluszkowcach. Zjeżdżalnie  grawitacyjne często budowane są w miejscach ciekawych widokowo, ale ta góruje pod tym względem nad wszystkimi innymi jakie dotychczas widziałem. Wspaniałe pienińskie widoki są oczywiście tylko dodatkiem do pędu po srebrnych szynach, ale bardzo fajnym.  Sam zjazd także sprawia dużo przyjemności. Trasa jest długa i całkiem szybka z kilkoma niewielkimi spadkami, może tylko początek jest zbyt wolny. 
Nie podoba mi się natomiast  polityka cenowa - brak tu  karnetów wielozjazdowych, ani ulg na jazdę z dzieckiem więc każda kosztowała nas 10 zł,  a to trochę za dużo. Rodzice z maluchami 3-4 letnimi, mogą jednak spokojnie wziąć je na ręce i przejść przez bramkę odbijając kartę (bilet) tylko 1 raz - obsługa przymykała na to oko.
Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona prezentować się nieco inaczej!

Relacja - dodatkowe informacje

Wiek dziecka/i
6 lat
Data pobytu
lipiec 2014
Zdjęcie
Przed wejściem
KLUSZKOWCE - Zjeżdżalnia grawitacyjna
Widok z toru

Noclegi

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Kluszkowce w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com    

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Kluszkowce wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej miejscowości.