Spływamy...

MUSZYNA - Rafting na Popradzie

 
5.5 (2)
  4976 1

Początek spływu

Rafting czyli spływ pontonem po górskiej rzece to atrakcja organizowana na Popradzie przez przynajmniej 3 firmy. Oferowane są trasy o różnej długości i stopniu trudności. Najłatwiejsza wiedzie z Muszyny do Żegiestowa, najtrudniejsza z Lelowa do Muszyny. Spływ odbywa się w specjalistycznych pontonach przeznaczonych do raftingu, całkowicie niewywrotnych. Umiejętność pływania uczestników nie jest wymagana i nie ma również ograniczeń wiekowych. Wraz z wykupem usługi uczestnik jest automatycznie ubezpieczany (NNW). Oprócz malowniczych krajobrazów, rafting Popradem daje możliwość zaobserwowania rzadkich gatunków ptaków jak czaple, myszołowy, jastrzębie, krogulce, czarne bociany, a nawet orły.

Foto i wideo galeria

Zdjęcia

Zdjęcie
Otacza nas piękno przyrody
Spływamy...
Rafting na Popradzie

Filmy

SPŁYW POPRADEM MUSZYNA | Fabryka Endorfiny

Atrakcje w pobliżu

Zobacz inne atrakcje turystyczne w Małopolsce. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!

Położenie i dane kontaktowe

Czysta Frajda - gsm 509 99 88 12, Fabryka Endorfiny - gsm 660 313 091, Spływ Popradem - gsm 502 350 895   tel. +48 509 99 88 12 (Czysta Frajda), +48 660 313 091 (Fabryka Endorfiny), +48 502 350 895 (SpływPopradem.pl) kliknij, aby zadzwonić

Współrzędne geograficzne*:
Muszyna (woj. Małopolskie) - Rafting na Popradzie

format D: N49.3521732°,  E20.8907247°
format DM: 49° 21.130392'N, 20° 53.443482'E 
format DMS: 49° 21' 07.82''N, 20° 53' 26.61''E 
*Istnieje kilka formatów zapisu współrzędnych geograficznych. Każde urządzenie GPS lub mapa elektroniczna używa któryś z poniższych trzech:
  • Format D (lub DD) - Stopnie / Stopnie dziesiętne, używany m.in. przez Google Maps;
  • Format DM - Stopnie Minuty;
  • Format DMS - Stopnie Minuty Sekundy, używany m.in. przez Automapę.
Otwórz w:  Google Maps,  Bing Maps,  Openstreet Maps

Zobacz położenie atrakcji na mapie. Możesz też wytyczyć do niej trasę (rozwiń/zwiń)
Swap Start/End

Relacje turystów

Liczba relacji: 2
Ocena atrakcji
 
5.5(2)
Dodaj relację
Masz już konto w serwisie? .
Aby dodać relację i ocenić atrakcję turystyczna posiadanie konta nie jest konieczne (choć zalecane). Wystarczy podać tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (pozostanie ukryty i bezpieczny)
Ocena (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji
Jak oceniasz tę atrakcję w skali 1-6 ?
Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2016 (ważne jest podanie roku)
Relacja
Zdjęcia możesz przesłać zaraz po dodaniu relacji
Ocena atrakcji
 
6.0
fantastyczna atrakcja. prąd sam prowadzi do celu, można się delektować widokami

Relacja - dodatkowe informacje

Data pobytu
czerwiec 2021
T
Ocena atrakcji
 
5.0
Rafting na tyle bezpieczny, aby można było uczestniczyć w nim  nawet z kilkuletnim dzieckiem to rzadkość. Dlatego z zaciekawienie  przeczytaliśmy ofertę spływu Popradem z  Muszyny jaką otrzymaliśmy i postanowiliśmy skorzystać przy pierwszej nadarzającej się okazji.
Do wyboru jest kilka tras, my wybraliśmy tę najkrótszą Andrzejówka - Żegiestów Łopata Polska (2 godziny). Tak naprawdę można sobie wybrać dowolną trasę i organizatorzy spływu powinni się dostosować.
Zostaliśmy dowiezienie na miejsce samochodem i przeszkoleni co robić w trudnych sytuacjach, np. gdy zawiesimy się na kamieniu. Warto wszystko dokładnie zapamiętać, bo są to informacje bardzo przydatne podczas raftingu. 
Poprad na naszym odcinku  był spokojny, tylko miejscami nurt przyspieszał i  wtedy było najciekawiej, bo normalnie jest to leniwe płynięcie i podziwianie krajobrazów. Jest całkowicie bezpieczne, dziecku w kapoku i kasku nie może się nic stać. Zawiesiliśmy się na kamieniach ze 3 razy i nawet musiałem wejść do wody, aby zepchnąć ponton, ale poza tym żadnych przygód, 
Jako że Poprad jest rzeką graniczną po drodze mijamy słowacką knajpkę, przy której można się zatrzymać. Trzeba wypatrywać drewnianej tabliczki informacyjnej na lewym brzegu. Jest ona słabo widoczna a zatrzymanie się w tym miejscu, mimo że jest mały pomost nie jest łatwe, szczególnie gdy zauważy się tabliczkę w ostatniej chwili. My nie daliśmy rady, nie chciało nam się wchodzić do wody i zmagać  z nurtem.
Nasz syn początkowy bardzo podekscytowany raftingiem,  po kilkudziesięciu minutach był już mocno znudzony i marudził (niestety nie wyspał się tego dnia). Po chwili usnął. Nie oznacza to wcale iż z maluchem  lepiej brać krótszą trasę, wręcz przeciwnie - my żałowaliśmy że nie wzięliśmy dłuższej. Trzeba bowiem brać pod uwagę  koszty takiej imprezy, a te są ogromne. Za 2 dorosłe osoby i przedszkolaka zapłaciliśmy 150  zł (w tym dziecko 45 zł!)  co jest rozbojem w biały dzień. Nie rozumiem czemu tyle się tu zdziera z turystów, skoro na Podlasiu  spływ kajakiem o podobnej długości kosztuje 40 zł.  Na dłuższych trasach ceny się nie zmieniają, lepiej wiec płynąć dłużej, a dzieciak może sobie spokojnie zasnąć na pontonie (kołysanie na wodzie działa usypiająco), dorośli zaś  dłużej czerpią przyjemność ze spływu. Warto też podzwonić po różnych organizatorach raftingu (choć w cennikach mają identyczne stawki - wygląda to na zmowę) i  wynegocjować najlepszą cenę (my korzystaliśmy ze splywpopradem.pl). 
Miłą pamiątką od organizatora były zdjęcia, które człowiek z obsługi pstryka na początku i  końcu spływu. Otrzymujemy je potem e-mailem. Ponieważ zwykle podróżujemy sami, są to jedne z nielicznych  zdjęć w naszym zbiorze, na których jesteśmy wszyscy razem. 
Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona prezentować się nieco inaczej!

Relacja - dodatkowe informacje

+ Zalety
rzadka atrakcja
spore przeżycie dla dzieci
piękne widoki
pontony są bardzo bezpieczne
- Wady
cena
Wiek dziecka/i
6 lat
Data pobytu
lipiec 2014
Początek spływu
Zdjęcie
Otacza nas piękno przyrody
Spływamy...
Rafting na Popradzie

Noclegi

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Muszyna w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com    

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Muszyna wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej miejscowości.