Most wiszący

KRYNICA-ZDRÓJ - Krynicki Park Linowy

 
5.0 (1)
  5786 1

KRYNICA-ZDRÓJ - Krynicki Park Linowy

Opis atrakcji turystycznej

Kraj / Region
Miejscowość
Nazwa atrakcji
Krynicki Park Linowy
  • Atrakcja całoroczna

Krynicki Park Linowy znajduje się w lesie u stóp Jaworzyny Krynickiej. Oferuje 6 tras, Big Swing czyli skok wahadłowy z wysokości 17 metrów, ściankę wspinaczkową z 3 drogami wejścia oraz trampolinę dla dzieci. W sumie posiada 81 przeszkód, a trasa zjazdowa liczy 260 m. Otwarty jest przez cały rok, w wakacje codziennie od 10:00 do 20:00, w inne miesiące krócej, a od listopada do marca tylko w weekendy i święta

Foto i wideo galeria

Zdjęcia

Dzieciak na trasie
Trasa dla maluchów
Trasa dziecięca
Most wiszący

Filmy

Telewizja Beskid - Park Linowy Krynica-Zdrój

Atrakcje w pobliżu

Zobacz inne atrakcje turystyczne w Małopolsce. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!

Położenie i dane kontaktowe

Krynicki Park Linowy - Krynica Zdrój, Czarny Potok 69   tel. +48 660 313 091 kliknij, aby zadzwonić

Współrzędne geograficzne*:
Krynica-Zdrój (woj. Małopolskie) - Krynicki Park Linowy

format D: N49.4104042°,  E20.9267839°
format DM: 49° 24.624252'N, 20° 55.607034'E 
format DMS: 49° 24' 37.46''N, 20° 55' 36.42''E 
*Istnieje kilka formatów zapisu współrzędnych geograficznych. Każde urządzenie GPS lub mapa elektroniczna używa któryś z poniższych trzech:
  • Format D (lub DD) - Stopnie / Stopnie dziesiętne, używany m.in. przez Google Maps;
  • Format DM - Stopnie Minuty;
  • Format DMS - Stopnie Minuty Sekundy, używany m.in. przez Automapę.
Otwórz w:  Google Maps,  Bing Maps,  Openstreet Maps

Zobacz położenie atrakcji na mapie. Możesz też wytyczyć do niej trasę (rozwiń/zwiń)
Swap Start/End

Relacje turystów

Liczba relacji: 1
Ocena atrakcji
 
5.0(1)
Dodaj relację
Masz już konto w serwisie? .
Aby dodać relację i ocenić atrakcję turystyczna posiadanie konta nie jest konieczne (choć zalecane). Wystarczy podać tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (pozostanie ukryty i bezpieczny)
Ocena (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji
Jak oceniasz tę atrakcję w skali 1-6 ?
Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2016 (ważne jest podanie roku)
Relacja
Zdjęcia możesz przesłać zaraz po dodaniu relacji
Ocena atrakcji
 
5.0
To pierwszy park linowy, który nie odwiedzaliśmy sami, mogliśmy więc z niego wszyscy w pełni skorzystać. Syn po raz pierwszy przeszedł prawdziwą trasę linową juniorską, a nie ścieżkę dla maluchów, a ja razem z żoną spróbowaliśmy sił na drugiej pod względem trudności trasie Wysokiej. 
Park jest leży na całkowitym odludziu, daleko od centrum miasta, po drodze do kolejki na Jaworzynę Krynicką. Trzeba skręcić w las za wielkim hotelem.  Położenie ma więc ciekawe, a jesienią bardzo malownicze. Fajny jest wiszący most na doliną jakiegoś potoku, który może być atrakcją dla małych dzieci. 
Tras jest sporo, każdy znajdzie coś dla siebie,  jedna  z samymi zjazdami, inna o nazwie "Bąbel" dla maluchów. Na początku rozczarował nas właśnie ten Bąbel, trasa jest krótka i przeznaczona  dla naprawdę małych dzieci, a przy tym bardzo kosztowna, nawet nie wykupywaliśmy na nią biletu. Sytuację  ratuje jednak trampolina - to zawsze się sprawdza, przynajmniej w przypadku naszego syna. Postanowiliśmy go jednak namówić do przejścia prawdziwej trasy. Chwilę to trwało, ale w końcu się udało. Miał trochę oporów, szczególnie na początku. Czasem trzeba było mu pomóc, ale ogólnie radził sobie całkiem nieźle i było to dla niego spore przeżycie. 
Potem i my zadebiutowaliśmy na tego rodzaju atrakcji. Chyba trochę przeceniliśmy swoje możliwości wybierając  trudną trasę, bo było ciężej niż oczekiwaliśmy, ale satysfakcja z przejścia ogromna. Po drodze są bardzo fajne i różnorodne przeszkody, w tym krótkie zjazdy na sankach i nartach oraz długi zjazd na rękach nad korytem potoku. 
Obsługa parku jest miła i bez zarzutu, a cennik dość elastyczny. Jest kilka pakietów pozwalających obniżyć koszty między 10 a 20%. Brak gastronomii.
Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona prezentować się nieco inaczej!

Relacja - dodatkowe informacje

Wiek dziecka/i
5 lat
Data pobytu
październik 2013
Zdjęcie
Dzieciak na trasie
Trasa dla maluchów
Trasa dziecięca
Most wiszący

Noclegi

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Krynica-Zdrój w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com    

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Krynica-Zdrój wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej miejscowości.