SZCZAWNICA ZDRÓJ - Park Linowy ABlandia

SZCZAWNICA - Park Linowy ABlandia

 
2.0 (1)
  7112 1

SZCZAWNICA - Park Linowy ABlandia

Opis atrakcji turystycznej

Kraj / Region
Miejscowość
Nazwa atrakcji
Park Linowy ABlandia

Park Linowy ABlandia rozłożony jest nad Grajcarkiem, w pobliżu dolnej stacji wyciągu na Palenicę. Oferuje 3 trasy linowe o skali trudności od dziecięcej do ekstremalnej oraz 1 w pełni bezpieczny linowy plac zabaw dla maluchów. Poza tym można wynająć kort lub zagrać w siatkówkę plażową. Łączna długość 3 tras wynosi 700 m. Park jest otwarty od kwietnia do października, poza wrześniem. Tylko w wakacje przez cały tydzień od godz. 10:00 do 20:00, w pozostałych miesiącach w weekendy.
UWAGA! Usunięcie wszelkich informacji o parku ze strony właściciela wskazuje, iż w 2015 roku obiekt został zlikwidowany!

Foto i wideo galeria

Zdjęcia

Wyspa Piratów
Zdjęcie
Trasa dla maluchów
SZCZAWNICA ZDRÓJ - Park Linowy ABlandia

Atrakcje w pobliżu

Zobacz inne atrakcje turystyczne w Małopolsce. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!

Położenie i dane kontaktowe

Park linowy - ul.Główna 25, Szczawnica,   tel. +48 664 911 478 kliknij, aby zadzwonić

Współrzędne geograficzne*:
Szczawnica (woj. Małopolskie) - Park Linowy ABlandia

format D: N49.4259341°,  E20.4752926°
format DM: 49° 25.556046'N, 20° 28.517556'E 
format DMS: 49° 25' 33.36''N, 20° 28' 31.05''E 
*Istnieje kilka formatów zapisu współrzędnych geograficznych. Każde urządzenie GPS lub mapa elektroniczna używa któryś z poniższych trzech:
  • Format D (lub DD) - Stopnie / Stopnie dziesiętne, używany m.in. przez Google Maps;
  • Format DM - Stopnie Minuty;
  • Format DMS - Stopnie Minuty Sekundy, używany m.in. przez Automapę.
Otwórz w:  Google Maps,  Bing Maps,  Openstreet Maps

Zobacz położenie atrakcji na mapie. Możesz też wytyczyć do niej trasę (rozwiń/zwiń)
Swap Start/End

Relacje turystów

Liczba relacji: 1
Ocena atrakcji
 
2.0(1)
Dodaj relację
Masz już konto w serwisie? .
Aby dodać relację i ocenić atrakcję turystyczna posiadanie konta nie jest konieczne (choć zalecane). Wystarczy podać tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (pozostanie ukryty i bezpieczny)
Ocena (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji
Jak oceniasz tę atrakcję w skali 1-6 ?
Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2016 (ważne jest podanie roku)
Relacja
Zdjęcia możesz przesłać zaraz po dodaniu relacji
Ocena atrakcji
 
2.0
Park linowy w Szczawnicy ma dobre położenie - przy samej promenadzie. I to tyle zalet, aha posiada jeszcze boisko do siatkówki plażowej. Nieopatrznie obiecaliśmy synowi, że przyjdziemy do parku na drugi dzień podczas naszego pobytu i niestety musieliśmy spełnić obietnicę. Jest tutaj trasa specjalnie dla maluchów, nazwana Wyspą Piratów. Krótka trasa kończy się masztem i domkiem na drzewie (tratwą). Na pierwszy rzut oka nawet ciekawe, ale gdy przyjrzeliśmy się dokładnie, nie było w tym nic fajnego, trasa mało atrakcyjna i nie wymagająca żadnego wysiłku, a elementy pirackie to przerost formy nad treścią.
No, ale dzieciak jak to dzieciak się uparł i nie da mu się nic wytłumaczyć. Trzeba było więc odżałować 24 zł i kupić bilet, który obowiązywał na tę atrakcję przez cały dzień.  Liczyliśmy, że może pobawi się tu przynajmniej z pół godziny, przyjdą jakieś inne dzieci, bo w parku nie było praktycznie nikogo i nie będą to stracone pieniądze. Chcieliśmy też  wrócić tu jeszcze  wieczorem, gdy pewnie jest większa frekwencja. Był to jednak przejaw czystego optymizmu, ponieważ  po zaledwie 5 minutach usłyszeliśmy nieśmiałe - 'mogę już wyjść?'. Oczywiście kazaliśmy mu jeszcze zostać, ale zaraz i tak wyszliśmy i już nie wróciliśmy. 
Wspomnienia mamy więc stąd fatalne. Pomijając absurdalność kosztów trasy dla maluchów,  ABlandia ogólnie wyznacza nowe standardy jeśli chodzi o zdzierstwo i drożyznę. Odwiedziliśmy już wiele parków linowych, ale nie przypominam sobie, aby jakaś trasa kosztowała 40 zł, nawet w Łebie czy Świnoujściu  Trasa dla dzieci od  6 lat, która normalnie kosztuje 15-20 zł, tutaj  28 zł.  Wszędzie są jakieś pakiety łączone, promocje, a tutaj nie ma nic! 
O jakości tras się nie wypowiadam, bo nie korzystaliśmy, ale jest ich tylko 3  i na oko nie widziałem w nich nic specjalnego - na pewno był zjazd na deskorolce i ścianka wspinaczkowa. Brak popularnej trasy ze zjazdami. 
Park posiada małą gastronomię w postaci budkę z frytkami i napojami.
Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona prezentować się nieco inaczej!

Relacja - dodatkowe informacje

Wiek dziecka/i
5 lat
Data pobytu
maj 2013
Zdjęcie
Wyspa Piratów
Zdjęcie
Trasa dla maluchów
SZCZAWNICA ZDRÓJ - Park Linowy ABlandia

Noclegi

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Szczawnica w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com    

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Szczawnica wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej miejscowości.