ZATOR - Park Owadów

ZATOR - Park Owadów

 
2.0 (1)
  7604 1

ZATOR - Park Owadów

Opis atrakcji turystycznej

Kraj / Region
Miejscowość
Nazwa atrakcji
Park Owadów

Park Owadów w Zatorze powstał na wiosnę 2012 roku przy kompleksie Dinozatorland, więc oprócz osobnego biletu istnieje możliwość zakupu biletu łączonego do kilku tamtejszych parków rozrywki. Początkowo zaprezentowano 11 statycznych figur kilkaset razy powiększonych owadów takich jak: mucha, mrówka, konik polny, stonka itp. W 2013 roku dołożono 4 owady ruchome. Poza tym w parku znajdują się gabloty z wypreparowanymi owadami (pająki, motyle, chrząszcze, cykady) z różnych części świata, m.in. z Tajlandii. W weekendy ścisłego sezonu obiekt czynny jest od 9:30 do 20:00, w inne dni i miesiące nieco krócej. Od 2016 r. bilet wstępu do parku jest wspólny z pozostałymi parkami Zatorlandu (do wyboru karnet 1- lub 2-dniowy), przybywa też atrakcji jak np.  ruchome owady, dom do góry nogami, mini-gokarty,  plac zabaw z przejściami w typie parku linowego. 

Foto i wideo galeria

Zdjęcia

Mrówka
ZATOR - Park Owadów

Filmy

Park Owadów w Zatorland

Atrakcje w pobliżu

Zobacz inne atrakcje turystyczne w Małopolsce. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!

Położenie i dane kontaktowe

Park Owadów - ul. Parkowa 7, Zator   tel. +48 573 581 262 kliknij, aby zadzwonić

Współrzędne geograficzne*:
Zator (woj. Małopolskie) - Park Owadów

format D: N49.9883732°,  E19.4407475°
format DM: 49° 59.302392'N, 19° 26.44485'E 
format DMS: 49° 59' 18.14''N, 19° 26' 26.69''E 
*Istnieje kilka formatów zapisu współrzędnych geograficznych. Każde urządzenie GPS lub mapa elektroniczna używa któryś z poniższych trzech:
  • Format D (lub DD) - Stopnie / Stopnie dziesiętne, używany m.in. przez Google Maps;
  • Format DM - Stopnie Minuty;
  • Format DMS - Stopnie Minuty Sekundy, używany m.in. przez Automapę.
Otwórz w:  Google Maps,  Bing Maps,  Openstreet Maps

Zobacz położenie atrakcji na mapie. Możesz też wytyczyć do niej trasę (rozwiń/zwiń)
Swap Start/End

Relacje turystów

Liczba relacji: 1
Ocena atrakcji
 
2.0(1)
Dodaj relację
Masz już konto w serwisie? .
Aby dodać relację i ocenić atrakcję turystyczna posiadanie konta nie jest konieczne (choć zalecane). Wystarczy podać tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (pozostanie ukryty i bezpieczny)
Ocena (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji
Jak oceniasz tę atrakcję w skali 1-6 ?
Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2016 (ważne jest podanie roku)
Relacja
Zdjęcia możesz przesłać zaraz po dodaniu relacji
Ocena atrakcji
 
2.0
Park ten zwiedzaliśmy z żoną oddzielnie, bez dzieciaka. Kręcąc się z nim na karuzeli w zatorskim lunaparku, żona widziała z góry mizerię tego obiektu. Postanowiliśmy więc iść tam na zmianę i nie zakłócać maluchowi dobrej zabawy. Poza tym robale to nie jest coś co lubi oglądać, więc mógłby się ich po prostu bać. 
W parku stało 11 wielkich owadów, na ogrodzeniu jakieś tablice edukacyjne oraz gabloty z preparowanymi motylami, chrząszczami  i innymi karaluchami. Szczerze mówiąc nawet tego nie oglądałem, bo temat zupełnie mnie nie interesuje. Figury są wykonane przeciętnie,  są statyczne i nie robią specjalnego wrażenia. Za to bardzo ciekawe  informacje podawane są na tablicach przy poszczególnych owadach.
Był to pierwszy rok funkcjonowania Parku Owadów, pustego miejsca jest sporo, wiec pewnie obiekt będzie się rozwijał, ale na razie jest to marna atrakcja.
Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona prezentować się nieco inaczej!

Relacja - dodatkowe informacje

+ Zalety
ciekawe informacje na tablicach
- Wady
mało owadów
figury statyczne, przeciętnie wykonane
ogólnie mało atrakcji
Data pobytu
sierpień 2012
Zdjęcie
Mrówka
ZATOR - Park Owadów

Noclegi

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Zator w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com    

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Zator wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej miejscowości.