Plaża z cyplem

ALWERNIA - Zalew Skowronek

 
5.0 (1)
Hot   28425 1

ALWERNIA - Zalew Skowronek

Opis atrakcji turystycznej

Kraj / Region
Miejscowość
Nazwa atrakcji
Zalew Skowronek
  • Atrakcja ekonomiczna

Zalew Skowronek został utworzony na rzece Brodła w 1970 roku przez Zakłady Chemiczne w Alwerni, a 3 lata później powstał towarzyszący mu Ośrodek Wypoczynkowy. Położony jest na południowych peryferiach miasta. Od 2006 roku akwen wodny jest własnością gminy, a sam ośrodek jest dzierżawiony prywatnej firmie. Ośrodek oprócz kąpieliska oferuje wypożyczalnie sprzętu wodnego, kort tenisowy, boiska do siatkówki i piłki nożnej, pole biwakowe i kawiarnię. Zalew jest też łowiskiem dla wędkarzy.

Foto i wideo galeria

Zdjęcia

Plaża
Część dla wędkarzy i do pływania sprzętem wodnym
Plaża z cyplem

Atrakcje w pobliżu

Zobacz inne atrakcje turystyczne w Małopolsce. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!

Położenie i dane kontaktowe

Ośrodek Sportowo-Wypoczynkowy Skowronek - ul. Relax 6, Alwernia   tel. +48 605437672 , +48 502 435 633 kliknij, aby zadzwonić

Współrzędne geograficzne*:
Alwernia (woj. Małopolskie) - Zalew Skowronek

format D: N50.0416792°,  E19.5472097°
format DM: 50° 2.500752'N, 19° 32.832582'E 
format DMS: 50° 02' 30.05''N, 19° 32' 49.95''E 
*Istnieje kilka formatów zapisu współrzędnych geograficznych. Każde urządzenie GPS lub mapa elektroniczna używa któryś z poniższych trzech:
  • Format D (lub DD) - Stopnie / Stopnie dziesiętne, używany m.in. przez Google Maps;
  • Format DM - Stopnie Minuty;
  • Format DMS - Stopnie Minuty Sekundy, używany m.in. przez Automapę.
Otwórz w:  Google Maps,  Bing Maps,  Openstreet Maps

Zobacz położenie atrakcji na mapie. Możesz też wytyczyć do niej trasę (rozwiń/zwiń)
Swap Start/End

Relacje turystów

Liczba relacji: 1
Ocena atrakcji
 
5.0(1)
Dodaj relację
Masz już konto w serwisie? .
Aby dodać relację i ocenić atrakcję turystyczna posiadanie konta nie jest konieczne (choć zalecane). Wystarczy podać tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (pozostanie ukryty i bezpieczny)
Ocena (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji
Jak oceniasz tę atrakcję w skali 1-6 ?
Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2016 (ważne jest podanie roku)
Relacja
Zdjęcia możesz przesłać zaraz po dodaniu relacji
Ocena atrakcji
 
5.0
Skowronek to niewielkie, ale sprawiające bardzo pozytywne wrażenie kąpielisko położone na skraju lasu, mamy więc czyste powietrze i ładny widok. Było otwarte, mimo że parę godzin wcześniej przeszła wielka ulewa z burzą. Wstęp jest płatny (ok. 5 zł), a samochód zostawia się za darmo przed bramą ośrodka lub odpłatnie na jego terenie. Turyści otrzymują do dyspozycji bardzo fajną strzeżoną plażą z dużą ilością czystego piasku i strefą płytkiej wody dla maluchów. Są  też kamyczki, można więc budować  różniaste budowle. Jeśli ktoś nie lub piasku może się rozłożyć na trawie - miejsca jest sporo, a ludzi w sierpniowy weekend bardzo mało. Ośrodek posiada jeden budynek z kawiarnią na piętrze. Są tam fastfoody, wszelkiego rodzaju  napoje, w tym  kawa mrożona.  Przy plaży funkcjonuje boisko do siatki, a część kąpieliskowa oddzielona jest od reszty jeziorka cyplem. Za nim jest obszar, z którego korzystają wędkarze oraz chętni  na popływanie rowerem lub kajakiem. Niestety brak placu zabaw, ale i tak warunki do wypoczynku z dzieckiem bardzo dobre.
Dojazd jest słabo oznaczony, a ponieważ zalew leży z dala od centrum Alwerni trochę trudno tam trafić. Jadąc  w stronę Chrzanowa, w miejscu gdzie obok siebie są 3 skrzyżowania,  trzeba skręcić w prawo w ostatnią drogę i jechać za główną ok. 2,5 km na południe.

Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona prezentować się nieco inaczej!

Relacja - dodatkowe informacje

+ Zalety
fajna piaszczysta plaża
ładna okolica
jest zaplecze gastronomiczno - rekreacyjne
- Wady
brak placu zabaw
Wiek dziecka/i
4 lata
Data pobytu
sierpień 2012
Zdjęcie
Plaża
Część dla wędkarzy i do pływania sprzętem wodnym
Plaża z cyplem

Noclegi

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Alwernia w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com    

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Alwernia wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej miejscowości.