Zachód słońca nad stawem z figurami

ZATOR - Park Mitologii

 
6.0 (3)
  8852 1

ZATOR - Park Mitologii

Opis atrakcji turystycznej

Kraj / Region
Miejscowość
Nazwa atrakcji
Park Mitologii
  • Miejsce na medal 2018

Park Mitologii to kolejna inwestycja twórcy Dinozatorlandu - parku ruchomych dinozaurów w Zatorze. Oba parki sąsiadują ze sobą. Obiekt powstał w 2012 roku i jest drugim tego typu parkiem na świecie (pierwszy powstał w Hiszpanii). Składa się z blisko 50 figur, z których prawie wszystkie są ruchome lub wydają dźwięki. Są one rozłożone na Zbiorniku Piastowskim - dawnym stawie rybnym. W ofercie parku jest jeszcze zagroda ze zwierzętami, automaty, strzelnica i gastronomia. Park jest otwarty od końca kwietnia do końca listopada. W sezonie w weekendy od 9:30 do 20:00, w inne dni i po sezonie nieco krócej. Od 2016 r. bilet do parku jest wspólny z pozostałymi parkami Zatorlandu (do wyboru karnet 1- lub 2-dniowy),

Foto i wideo galeria

Zdjęcia

Zdjęcie
Staw i fragment gondoli
Zdjęcie
00000
ZATOR - Park Mitologii
Tańcząca Fontanna
Koń Trojański
Figury na wodzie
Cyklop
Zachód słońca nad stawem z figurami

Filmy

Park Mitologii w Zatorland

Atrakcje w pobliżu

Zobacz inne atrakcje turystyczne w Małopolsce. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!

Położenie i dane kontaktowe

Park Mitologii na Wodzie - ul. Parkowa 7, Zator   tel. +48 573 581 262 kliknij, aby zadzwonić

Współrzędne geograficzne*:
Zator (woj. Małopolskie) - Park Mitologii

format D: N49.9903598°,  E19.4448996°
format DM: 49° 59.421588'N, 19° 26.693976'E 
format DMS: 49° 59' 25.30''N, 19° 26' 41.64''E 
*Istnieje kilka formatów zapisu współrzędnych geograficznych. Każde urządzenie GPS lub mapa elektroniczna używa któryś z poniższych trzech:
  • Format D (lub DD) - Stopnie / Stopnie dziesiętne, używany m.in. przez Google Maps;
  • Format DM - Stopnie Minuty;
  • Format DMS - Stopnie Minuty Sekundy, używany m.in. przez Automapę.
Otwórz w:  Google Maps,  Bing Maps,  Openstreet Maps

Zobacz położenie atrakcji na mapie. Możesz też wytyczyć do niej trasę (rozwiń/zwiń)
Swap Start/End

Relacje turystów

Liczba relacji: 3
Ocena atrakcji
 
6.0(3)
Dodaj relację
Masz już konto w serwisie? .
Aby dodać relację i ocenić atrakcję turystyczna posiadanie konta nie jest konieczne (choć zalecane). Wystarczy podać tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (pozostanie ukryty i bezpieczny)
Ocena (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji
Jak oceniasz tę atrakcję w skali 1-6 ?
Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2016 (ważne jest podanie roku)
Relacja
Zdjęcia możesz przesłać zaraz po dodaniu relacji
Ocena atrakcji
 
6.0
po prostu super! byliśmy wszyscy zachwyceni tym parkiem
Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona prezentować się nieco inaczej!

Relacja - dodatkowe informacje

Wiek dziecka/i
7,12,16
Data pobytu
lipiec 2019
J
Ocena atrakcji
 
6.0
To nasza druga wizyta w Zatorze i tym razem przyjechaliśmy bardzo wcześnie, aby mieć czas na spokojnie zaliczenie wszystkich atrakcji.
Gdy dzieciaki zwiedziły dinopark i wybawiły się w lunaparku zwiedziliśmy Park Mitologi, na który poprzednio mieliśmy bardzo mało czasu.
Zaszła ważna zmiana - nie ma już biletu do samego Parku Mitologii, obecnie dostępne są tylko bilety łączone na wszystkie parki, ważne 1 lub 2 dni. Nie jest to jak dla mnie zmiana na plus, jednak całą resztą jestem zachwycona, podobnie jak reszta rodziny.
Po oglądnięciu nowych rzeczy, które najbardziej rzucają się w oczy jak wielki cyklop łypiący ruchomym okiem czy fajowy koń trojański, do którego można wejść, ponownie przepłynęliśmy się łodzią po stawie ozdobionym mitologicznymi figurami. Parę z nich jest ruchomych, przy niektórych słychać fragmenty mitów z głośników. Rejsik jest więc super, w przeciwieństwie do pierwszego razu teraz wszystko działało. Szkoda, że ruchomych figur nie ma więcej. Obecnie kto chce może popływać po stawie sam rowerem wodnym.
Potem zabawa w kręgu huśtawek (kolejna nowość), tu trzeba było trochę poczekać aż zwolni się miejsce. Nowa atrakcją jest też park linowy, w sam raz dla dzieci w wieku naszego młodego. Nie trzeba za niego dopłacać, więc i tu była kolejka, ale niewielka.
Ciekawa jest fontanna, którą można sterować, choć jej działanie pozostawiało trochę do życzenia to wzbudzała spore zainteresowanie u dzieci.
Te i inne atrakcje, które częściowo już znaliśmy jak labirynt czy plac zabaw, sprawiły, że zabrakło nam już sił na Park Owadów, inna sprawa że dzieciaki jakoś się do niego nie garnęły.
Pomysł budowy parku poświęconego mitologii był bardzo odważny, bo w dzisiejszych czasach nie jest to temat mogący wzbudzić masowe zainteresowanie. Jednak połączenie baśniowych opowieści i postaci z zabawą i rozrywką potrafi wciągnąć w świat greckich mitów każdego, nawet małych maniaków Gwiezdnych Wojen, Rycerzy Nexo czy Ninjago. Nasz 10-latek, który liznął tego tematu w podstawówce wysłuchiwał uważnie wszystkich nagrań i przeczytał każdą tablicę informacyjną. A to znaczy, że w Zatorze wykonano znakomitą pracę, jak najbardziej polecam więc to miejsce.
Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona prezentować się nieco inaczej!

Relacja - dodatkowe informacje

Wiek dziecka/i
10 i 2 lata
Data pobytu
kwiecień 2018
ZATOR - Park Mitologii
Tańcząca Fontanna
Koń Trojański
Figury na wodzie
Cyklop
Ina
Ocena atrakcji
 
6.0
Park Mitologii jest częścią kompleksu Dinozatorland, nie ma więc potrzeby kupowania osobnego biletu, bo park oferuje pakiety łączące wstęp do kilku obiektów. Gdy chcemy spędzić w Zatorze cały dzień  najkorzystniej dla naszej kieszeni wyjdzie zakup najdroższego karnetu. Mamy wliczone w cenę wszystkie parki tematyczne (obecnie 4), a dziecko może bawić się do woli na czym chce w lunaparku. Do Parku Mitologii poszliśmy więc dopiero na godzinę przed zamknięciem, bo wcześniej trudno było wyciągnąć syna z wesołego miasteczka. 
Park zaskoczył nas bardzo pozytywnie swym wyglądem i oryginalnością, główna jego część leży bowiem na sporym stawie. Drugie zaskoczenie było już negatywne - zarząd parku oszukuje turystów i nakazuje odłączanie prądu na godzinę przed zamknięciem! Nie ma o tym informacji ani w parku,  ani na ulotkach, ani na stronie WWW. Tak więc część atrakcji nie działała. Były to ruchome posągi na wodzie, które tworzą różne scenki z mitologii. I niestety dla nas były one statyczne. Niektóre jednak pracowały na energię słoneczną i miały jej zapas, więc mogliśmy zobaczyć je w akcji oraz posłuchać dźwięków, na przykład zachwytów nad swoją osobą Narcyza.
Główna ścieżka  wiedzie wzdłuż brzegu jeziora na pomost. Oprócz mitycznych figur na wodzie w parku stoją też fragmenty architektury antycznej oraz słynny  koń trojański czy labirynt Minotaura. Oczywiście do konia można wejść, a w labiryncie pobłądzić. 
Wielką niespodzianką   jest  sposób w jaki zwiedza się park - gondolą o bezgłośnym napędzie, na której  odtwarzane są historie helleńskich bogów i herosów. Przez niecałe 20 minut można więc w spokoju i z bliska podziwiać wszystkie figury. Ich wykonanie jest bardzo dobre, część postaci stoi w dynamicznych pozach jak Herakles walczący z Hydrą, czy Demeter z Gigantem, większość posiada charakterystyczne atrybuty jak Syzyf pchający pod górę głaz czy też towarzystwo, jak  Hades  z trójgłowym psem Cerberem. Po rejsie wszystko to można obejrzeć jeszcze raz, spacerując po ścieżce oraz długim i szerokim pomoście. 
Obiekt posiada własną gastronomię, a przy niej plac zabaw  z 2 urządzeniami, jest więc tak jak powinno być.  
Na naszym 4-latku  park ten raczej nie zrobił wielkiego wrażenia - nie bardzo rozumiał to co widzi, poza tym był wymęczony  dinozaurami i lunaparkiem, ale i tak z zainteresowaniem oglądał niektóre figury, a także ryby z łódki,  biegał po labiryncie itp. Mnie i żonie park podobał się bardzo, choć nie mieliśmy czasu na dokładne oglądanie i  czytanie opisów.
Jest to coś nowego i niespotykanego, a posągi na wodzie prezentują się wspaniale.  Generalnie świetne miejsce na rodzinny wyjazd.  I tylko trudno mi zrozumieć to chamskie zagranie z wyłączaniem przedwcześnie prądu, mam nadzieję że w przyszłości nie będą tak robili... 
Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona prezentować się nieco inaczej!

Relacja - dodatkowe informacje

+ Zalety
niespotykana nigdzie indziej atrakcja
ciekawy rejs w ciszy, między antycznymi bohaterami
figury są ruchome
jest zaplecze gastronomiczne z placem zabaw
- Wady
odłączanie prądu, gdy park jest otwarty
Wiek dziecka/i
4 lata
Data pobytu
sierpień 2012
Zdjęcie
Zdjęcie
Staw i fragment gondoli
Zdjęcie
00000
Zachód słońca nad stawem z figurami

Noclegi

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Zator w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com    

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Zator wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej miejscowości.