Widok z mostu na Popradzie

PIWNICZNA-ZDRÓJ - Miejscowość zdrojowa

 
4.0 (1)
Hot   18320 1

PIWNICZNA-ZDRÓJ - Miejscowość zdrojowa

Opis atrakcji turystycznej

Kraj / Region
Miejscowość
Nazwa atrakcji
Miejscowość zdrojowa

Piwniczna Zdrój to miasto nad Popradem w powiecie nowosądeckim liczące 6000 mieszkańców. Jako Królewskie Wolne Miasto Piwniczna powstało w 1348 r. na mocy dekretu Kazimierza Wielkiego. Jako miasto zdrojowe Piwniczna zaistniała pod koniec XIX wieku. Posiada źródła wodorowęglanowo - magnezowo - wapniowo - żelaziste o działaniach neutralizujących sok żołądkowy i działające przeciwzapalnie. Pomagają one w leczeniu wrzodów żołądka i dwunastnicy, nieżycie żołądka, stanach zapalnych jelit, wspomagają leczenie cukrzycy i zapalenia trzustki.

Foto i wideo galeria

Zdjęcia

Piasczyste zejście do Popradu koło dworca
Miejsce na plażowanie przy potoku Czercz
Wodospad na Czerczu
Potok Czercz
Widok z mostu na Popradzie

Filmy

Dariusz S - Piwniczna Zdrój Poprad

Atrakcje w pobliżu

Zobacz inne atrakcje turystyczne w Małopolsce. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!

Położenie i dane kontaktowe

Informacja Turystyczna - ul. Rynek 11, Piwniczna Zdrój   tel. +48 18 446 83 25 kliknij, aby zadzwonić

Współrzędne geograficzne*:
Piwniczna-Zdrój (woj. Małopolskie) - Miejscowość zdrojowa

format D: N49.4396092°,  E20.713445°
format DM: 49° 26.376552'N, 20° 42.8067'E 
format DMS: 49° 26' 22.59''N, 20° 42' 48.40''E 
*Istnieje kilka formatów zapisu współrzędnych geograficznych. Każde urządzenie GPS lub mapa elektroniczna używa któryś z poniższych trzech:
  • Format D (lub DD) - Stopnie / Stopnie dziesiętne, używany m.in. przez Google Maps;
  • Format DM - Stopnie Minuty;
  • Format DMS - Stopnie Minuty Sekundy, używany m.in. przez Automapę.
Otwórz w:  Google Maps,  Bing Maps,  Openstreet Maps

Zobacz położenie atrakcji na mapie. Możesz też wytyczyć do niej trasę (rozwiń/zwiń)
Swap Start/End

Relacje turystów

Liczba relacji: 1
Ocena atrakcji
 
4.0(1)
Dodaj relację
Masz już konto w serwisie? .
Aby dodać relację i ocenić atrakcję turystyczna posiadanie konta nie jest konieczne (choć zalecane). Wystarczy podać tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (pozostanie ukryty i bezpieczny)
Ocena (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji
Jak oceniasz tę atrakcję w skali 1-6 ?
Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2016 (ważne jest podanie roku)
Relacja
Zdjęcia możesz przesłać zaraz po dodaniu relacji
Ocena atrakcji
 
4.0
Piwniczna Zdrój miała być była naszą bazą podczas 3-dniowej wycieczki w Beskid Sądecki. Przyjechaliśmy tuż przed zmrokiem, pojeździliśmy trochę po miasteczku szukając centrum turystycznego czy zdrojowego, a przy nim obiektów noclegowych, niestety na nic takiego nie natrafiliśmy! Po dokładnym sprawdzeniu planu Piwnicznej okazało się, że mijaliśmy park zdrojowy, ale  był szczelnie zasłonięty ogrodzeniem, bo przechodzi generalny remont. Jest on położony jakby na uboczu miasta, z dala od rynku, na drugim brzegu Popradu.  Dookoła nie zauważyliśmy jednak żadnych kwater, pensjonatów,  restauracji itp. W ogóle okolica wydawała się mało ciekawa, no ale nie mieliśmy możliwości zobaczyć wiele, bo  zapadały ciemności. Później już tu się nie zapuszczaliśmy. 
Rynek miejski także nie robi dobrego wrażenia, zwykły plac przy głównej drodze z parkingiem i kościołem jakich wiele. Jest co prawda  jeden hotel i 2 czy 3 knajpki, ale turystycznego charakteru nie widać.  Opuściliśmy więc teren miejski i pojechaliśmy do przysiółka Kosarzyska, gdzie na planie było sporo miejsc noclegowych. Tu znaleźliśmy w końcu bardzo fajny pensjonat Leśny Dwór -  w miarę niedrogi i komfortowy. Następnego dnia utwierdziliśmy się w przekonaniu, że dobrze wybraliśmy. Rankiem okolica wyglądała bardzo urokliwie.  Górskie krajobrazy,   pasące się na zboczu konie, rześkie powietrze, a po drugiej stronie drogi rwący górski potok Czercz. Nieco bliżej miasta natrafiliśmy na bardzo fajne miejsce do poleżenia i pochlapania się wodą dla dziecka. Płytki strumyk płynie tu po płaskim terenie, a brzeg jest szeroki i pełen kamyczków. Obszar ten kończy się wodospadem, za którym jest jakiś  ośrodek wypoczynkowy z szeregiem drewnianych domków.  Ze względu na kamienie warto mieć dla dziecka buty do wody. Drugim miejscem "kąpielowym" jakie znaleźliśmy  jest okolica  mostu dla pieszych (mamy stąd ładny widok na dolinę Popradu)  w centrum miasta przy stacji kolejowej. Tam z kolei jest piaszczysty brzeg i łagodne zejście do Popradu. Czy jest to jednak prawdziwe kąpielisko tego nie wiem. Gdy tam byliśmy kąpał się tylko pies...
Główną atrakcją Piwnicznej Zdroju jest spływ Popradem do Rytra, opisany osobno.
Kolejną atrakcją jest ciuchcia drogowa, która kursuje nawet do sąsiedniego zdroju - Łomnicy, ale nie skorzystaliśmy z niej wybierając inne atrakcje w okolicy Piwnicznej.  
Z tego co zobaczyliśmy miasto nie ma typowego centrum turystycznego, a obiekty noclegowe i ośrodki wypoczynkowe porozrzucane są po okolicznych przysiółkach. Dookoła widać pełno szlaków, są też trasy rowerowe i konne. 
Ciężko znaleźć tu jednak jakieś fajne restauracje czy knajpki (nie mówiąc o stylowych górskich lokalach). Funkcje te przejęły chyba restauracje w ośrodkach wypoczynkowych, np. w miejscu gdzie mieszkaliśmy (w Kosarzyskach) jedynym czynnym punktem, gdzie po zmroku można było cokolwiek kupić lub napić się, był oddalony o 1 km bar w ośrodku wypoczynkowym Iskra.
Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona prezentować się nieco inaczej!

Relacja - dodatkowe informacje

+ Zalety
- spływ Popradem
- dużo szlaków pieszych i rowerowych
- Wady
- brak centrum turystycznego jak chociażby w Krynicy
- nie za wiele atrakcji
Wiek dziecka/i
3 lata
Data pobytu
sierpień 2011
Zdjęcie
Piasczyste zejście do Popradu koło dworca
Miejsce na plażowanie przy potoku Czercz
Wodospad na Czerczu
Potok Czercz
Widok z mostu na Popradzie

Noclegi

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Piwniczna-Zdrój w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com    

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Piwniczna-Zdrój wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej miejscowości.

Sprawdzone i polecane (rozwiń)