Widok z góry

BUKOWINA TATRZAŃSKA - Aquapark - Termy Bukovina

 
6.0 (1)
Hot   22837 1

BUKOWINA TATRZAŃSKA - Aquapark - Termy Bukovina

Opis atrakcji turystycznej

Kraj / Region
Nazwa atrakcji
Aquapark - Termy Bukovina
  • Atrakcja całoroczna
  • Atrakcja na złą pogodę

Właściwa nazwa tego aquaparku to "Terma Bukowina Tatrzańska". Jej właścicielem jest Bukowiańskie Towarzystwo Geotermalne Sp. z o. o., zawiązana w 2002 roku przez lokalnych mieszkańców. Całość zajmuje powierzchię 4 ha i obejmuje 12 basenów (z tego połowa jest pod dachem), 8 saun, spa oraz potężny hotel. Jest jednym z najnowocześniejszych tego typu kompleksów w Europie. Temperatura wody zasilanej gorącymi źródłami wynosi między 28 a 36 st. C. Aquapark w Bukowinie Tatrzańskiej czynny jest codziennie od 9.00 do 22.00.

Foto i wideo galeria

Zdjęcia

Jaskinia nad Porońcem
Strefa dziecięca
Widok z góry
Strefa dziecięca z góry
Gorący basen przy ujemnej temp. na zewnątrz

Filmy

Wojciech Bogacz - Termy Bukowina w czasie pandemi

Atrakcje w pobliżu

Zobacz inne atrakcje turystyczne w Małopolsce. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!

Położenie i dane kontaktowe

Termy BUKOVINA - ul. Sportowa 22, Bukowina Tatrzańska   tel. +48 18 202 00 70 kliknij, aby zadzwonić

Współrzędne geograficzne*:
Bukowina Tatrzańska (woj. Małopolskie) - Aquapark - Termy Bukovina

format D: N49.3253248°,  E20.0941551°
format DM: 49° 19.519488'N, 20° 5.649306'E 
format DMS: 49° 19' 31.17''N, 20° 05' 38.96''E 
*Istnieje kilka formatów zapisu współrzędnych geograficznych. Każde urządzenie GPS lub mapa elektroniczna używa któryś z poniższych trzech:
  • Format D (lub DD) - Stopnie / Stopnie dziesiętne, używany m.in. przez Google Maps;
  • Format DM - Stopnie Minuty;
  • Format DMS - Stopnie Minuty Sekundy, używany m.in. przez Automapę.
Otwórz w:  Google Maps,  Bing Maps,  Openstreet Maps

Zobacz położenie atrakcji na mapie. Możesz też wytyczyć do niej trasę (rozwiń/zwiń)
Swap Start/End

Relacje turystów

Liczba relacji: 1
Ocena atrakcji
 
6.0(1)
Dodaj relację
Masz już konto w serwisie? .
Aby dodać relację i ocenić atrakcję turystyczna posiadanie konta nie jest konieczne (choć zalecane). Wystarczy podać tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (pozostanie ukryty i bezpieczny)
Ocena (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji
Jak oceniasz tę atrakcję w skali 1-6 ?
Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2016 (ważne jest podanie roku)
Relacja
Zdjęcia możesz przesłać zaraz po dodaniu relacji
Ocena atrakcji
 
6.0
Trzeba przyznać, że już z zewnątrz kompleks hotelowo - basenowy w Bukowinie Tatrzańskiej robi wrażenie, a potężny,   pięciopoziomowy parking (bezpłatny) pozwala sobie wyobrazić co tu się dzieje w sezonie. My przyjechaliśmy końcem listopada, więc tylko jeden poziom był zapełniony a w środku pustki. Baseny dzielą się na odkryte i pod dachem. Jest ich naprawdę sporo i wszystkie są bardzo nowoczesne.  Pora roku nie gra tu roli i większa część basenów na zewnątrz czynna jest nawet w zimie. Pierwsze pozytywne wrażenie to bezpieczeństwo - ochrona jest tu wszędzie. Po wejściu w strefę basenową  można poczuć ostry siarkowy smród.  Pochodzi on z gorących źródeł, które zasilają wszystkie baseny. Jednak po jakimś czasie organizm się przystosowuje i przestaje on być odczuwalny. Pierwszy basen jest największy i posiada najchłodniejsza wodę.  Nie jest tu jasno jak na zwykłych basenach, lecz panuje półmrok, rozświetlony lampami na obrzeżach i kolorowymi światłami w wodzie.  Przybyliśmy po zmroku więc naturalnego światła też już nie było i więc taki klimat bardzo mi się spodobał. Nieco na uboczu leży strefa dziecięca. Są tam 3 brodziki, w tym z prądem i małą zjeżdżalnią  oraz większy basen z siatką linową, z niewielką częścią na zewnątrz budynku i rura do zjeżdżania dla dorosłych. Woda jest tu bardzo ciepła,  widać jednak brak pomysłów. Atrakcji dla małych dzieci powinno być zdecydowanie więcej. 
Wracając do głównego pomieszczenia - na  piętrze mamy bardzo fajny basen z hydromasażem nazwany bulgotnik. Posiada on dookoła punkty masujące różne części  ciała. Co określony czas, chyba minutę, odzywa się dzwonek  oznaczający przejście do następnego punktu. Zaliczenie  całego bulgotnika trwa ok. 30 minut i można go polecić każdemu, nie tylko emerytom. Należy jednak pamiętać, że  dziecko nie ma tu wstępu.  Poza tym na piętrze są jeszcze punkty gastronomiczne. Kolejne atrakcje są na niższych kondygnacjach i na świeżym powietrzu. Najpierw kolejny basen z hydromasażami dookoła, niżej najgłębszy basen pływacki (1,5 m głęb.), a najniżej niesamowita Jaskinia nad Porońcem. Basen ten posiada mocny prąd i jest stylizowany na jaskinię.  Tutaj koniecznie trzeba pojawić się po zmroku, ponieważ atmosferę nakręcają ciemne korytarze i światełka nad wodą jak i w wodzie. Tu po raz pierwszy w życiu byłem  w  wodzie przy ujemnej temperaturze na zewnątrz. Wrażenie super! Nie zdecydowałem się na to w Zakopanem, bo woda była za zimna, ale w Bukowinie jest idealna. Niestety nasz syn stwierdził, że w takiej jaskini na pewno mieszkają smoki i musieliśmy wracać na górę. Minusem jest tarasowe ułożenie basenów zewnętrznych, co oznacza że trzeba do nich chodzić w dół i w górę po zimnych korytarzach. 
Pobyt w ekskluzywnym kompleksie termalnym w Bukowinie może się wydawać kosztowną rozrywką, ale w naszym przypadku  tak nie było. Minimalny czas pobytu, za który się płaci ustalono ma 2,5 godziny (jak dla mnie jest to optymalny czas). W porównaniu do aquaparku w Zakopanem, za 2 os. dorosłe wyszło prawie taka sama cena  - 76 zł (o 5 zł więcej). Z tym że za naszego syna, który przekroczył 3 lata  w Zakopanem kazali płacić ulgowy bilet (22 zł), a w Bukowinie nawet się nie pytali o wiek tylko wpuścili gratis, więc wyszło taniej. Takie ceny obowiązywały w 2011 r. w miesiącach poza sezonem (w sezonie letnim i zimowym +30% więcej).

Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona prezentować się nieco inaczej!

Relacja - dodatkowe informacje

+ Zalety
Dużo nowoczesnych basenów
Super klimat na głównym basenie i w jaskini
Pełna gastronomia
Ochrona wszędzie
Można swobodnie pływać na zewnątrz w zimie
- Wady
W zimie słaba rozrywka dla małych dzieci
Siarkowy odór
Zimne korytarze łączące baseny zewnętrzne
Wiek dziecka/i
3 lata
Data pobytu
listopad 2011
Zdjęcie
Jaskinia nad Porońcem
Strefa dziecięca
Widok z góry
Strefa dziecięca z góry
Gorący basen przy ujemnej temp. na zewnątrz

Noclegi

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Bukowina Tatrzańska w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com    

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Bukowina Tatrzańska wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej miejscowości.