Widok z góry

RYTRO - Ryterski Raj

 
5.0 (1)
  13587 1

RYTRO - Ryterski Raj

Opis atrakcji turystycznej

Kraj / Region
Miejscowość
Nazwa atrakcji
Ryterski Raj i okolica
  • Atrakcja całoroczna

Stacja Narciarska Ryterski Raj położona jest w miejscowości Rytro, w Beskidzkie Sądeckim ok. 20 km od Nowego Sącza, na trasie Stary Sącz - Piwniczna w pięknej przełomowej części Doliny Popradu. Działalność rozpoczęła w 2005 i szybko stała się znaczącym ośrodkiem sportów zimowych na turystycznej mapie Polski. Ryterski Raj posiada w swojej ofercie trzy różne wyciągi narciarskie. 4 osobowa kolej krzesełkowa ma długość 800 metrów i zdolność przewozową 2000 osób na godzinę. Baza stacji w Rytrze posiada ofertę gastronomiczną, bezpłatny parking oraz wypożyczalnie, a także serwis sprzętu narciarskiego. Chętni mogą także skorzystać z pomocy instruktorów w szkółce narciarskiej Bliźniak. W sezonie wiosenno-letnim oferowane są wyjazdy turystyczne kolejką krzesełkową na szczyt Jastrzębskiej Góry. Czynne w godz. 10-18, od września tylko w weekendy.
UWAGA! Aktualnie ośrodek nie oferuje już żadnych atrakcji dla turystów indywidualnych w lecie (wyciąg nie działa latem).

Foto i wideo galeria

Zdjęcia

Widok z wyciągu w stronę ruin zamku
Tor pontonowy
Potok nad którym stoi karczma
Widok z góry

Filmy

Bzy Ku - Ryterski Raj - Ośrodek Rekreacyjny

Atrakcje w pobliżu

Zobacz inne atrakcje turystyczne w Małopolsce. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!

Położenie i dane kontaktowe

Ryterski Raj, Rytro 302   tel. +48 882 807 112 kliknij, aby zadzwonić

Współrzędne geograficzne*:
Rytro (woj. Małopolskie) - Ryterski Raj i okolica

format D: N49.4856285°,  E20.6506705°
format DM: 49° 29.13771'N, 20° 39.04023'E 
format DMS: 49° 29' 08.26''N, 20° 39' 02.41''E 
*Istnieje kilka formatów zapisu współrzędnych geograficznych. Każde urządzenie GPS lub mapa elektroniczna używa któryś z poniższych trzech:
  • Format D (lub DD) - Stopnie / Stopnie dziesiętne, używany m.in. przez Google Maps;
  • Format DM - Stopnie Minuty;
  • Format DMS - Stopnie Minuty Sekundy, używany m.in. przez Automapę.
Otwórz w:  Google Maps,  Bing Maps,  Openstreet Maps

Zobacz położenie atrakcji na mapie. Możesz też wytyczyć do niej trasę (rozwiń/zwiń)
Swap Start/End

Relacje turystów

Liczba relacji: 1
Ocena atrakcji
 
5.0(1)
Dodaj relację
Masz już konto w serwisie? .
Aby dodać relację i ocenić atrakcję turystyczna posiadanie konta nie jest konieczne (choć zalecane). Wystarczy podać tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (pozostanie ukryty i bezpieczny)
Ocena (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji
Jak oceniasz tę atrakcję w skali 1-6 ?
Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2016 (ważne jest podanie roku)
Relacja
Zdjęcia możesz przesłać zaraz po dodaniu relacji
Ocena atrakcji
 
5.0
Ryterski Raj to stacja narciarska działająca również latem. Jest to jeden z przykładów miejsca, o którym nic nie wiedzieliśmy, a  trafiliśmy tu przypadkiem poszukując kwatery.  Ośrodek jest w miarę nowy, więc wiele przewodników  nie zawiera o nim informacji.
Główna atrakcja Ryterskiego Raju to  wyciąg krzesełkowy prowadzący na szczyt Jastrzębskiej Góry. Mamy stąd wspaniałą  panoramę Doliny Popradu, Beskidu Sądeckiego i średniowiecznych ruin zamku rycerskiego. Niestety poza tym na szczycie nie ma co robić. Nie prowadzi stąd żaden szlak, można tylko napić się czegoś w barze i wypożyczyć lornetkę aby wypatrzyć jastrzębia. Wyciąg to jednak nie jedyna frajda dla dzieci. Na dole rozłożona jest bardzo fajna  zjeżdżalnia pontonowa z wyciągiem taśmowym  (niezła zabawa nawet dla dorosłych!) oraz zamek dmuchany. Jest tu też wypożyczalnia rowerów i  specjalna 1-kilometrowa trasa po stoku dla ekstremalnych roweromaniaków.
Kolejna atrakcja, tym razem przyrodnicza znajduje się przy sąsiadującym z wyciągiem hotelu Perła Południa. Z parkingu hotelowego trzeba minąć hotel i iść dalej boczną drogą (można też podjechać autem) i po ok. 200 metrach zobaczymy  karczmę Nad Potokiem. Sama karczma jest przyozdobiona różnymi dziełami z drewna, ale najciekawsze jest jej położenie, tuż nad rwącym górskim potokiem. Można zejść na dół i przejść się kawałek po kamieniach. Bardzo przyjemne miejsce na obiad, choć sam nic tam nie zamawiałem, więc nie wiem czy warto.
Z uroków potoku korzysta też park linowy znajdujący się przy głównej drodze, powyżej wyciągu. Nasz niespełna 3-latek nie nadawał się jeszcze na takie rzeczy, więc na razie je pomijamy. Wygląda jednak, że to porządny park z licznymi atrakcjami, w tym dla dzieci powyżej 3 lat.
Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona prezentować się nieco inaczej!

Relacja - dodatkowe informacje

+ Zalety
Wyciąg krzesełkowy
Piękne widoki z góry
Zjeżdżalnia pontonowa
Karczma nad górskim potokiem
Park linowy
- Wady
Brak atrakcji na Jastrzębskiej Górze
Wiek dziecka/i
3 lata
Data pobytu
sierpień 2011
Zdjęcie
Widok z wyciągu w stronę ruin zamku
Tor pontonowy
Potok nad którym stoi karczma
Widok z góry

Noclegi

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Rytro w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com    

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Rytro wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej miejscowości.