KRAKÓW - Zoo

KRAKÓW - Zoo

 
5.0 (1)
  12326 2

KRAKÓW - Zoo

Opis atrakcji turystycznej

Kraj / Region
Miejscowość
Nazwa atrakcji
Zoo
  • Atrakcja całoroczna

Ogród zoologiczny w krakowskim Lesie Wolskim powstał 6 lipca 1929 r. w obecności Prezydenta Rzeczypospolitej, prof. Ignacego Mościckiego. W dniu otwarcia w ZOO znajdowały się: 94 ssaki, 98 ptaków i 12 gadów. Obecnie ZOO w Krakowie posiada 200 gatunków – około 1100 sztuk zwierząt. Pierwsze wzmianki o hodowli dzikich zwierząt w Krakowie pochodzą już z 1406 roku, kiedy to sprowadzono tu parę lwów z Florencji. Poprzedniczką obecnego zoo była Bażantarnia, w której prócz bażantów trzymano także inne zwierzęta. Powierzchnia ogrodu zoologicznego wynosi 17 ha. Odwiedza go rocznie ponad 300 tys. osób. Od jesieni 2013 placówka wzbogaciła się o zagrodę żyraf. Zoo jest oddalony od centrum Krakowa o 8 km. Dojazd autem pod bramę za opłatą (15 zł w 2021) możliwy w dni powszednie, w pozostałe obowiązkowy płatny parking poniżej ogrodu. Aktualnie jest on obsługiwany przez parkometr na gotówkę.Dalej dojazd busem lub na piechotę.

Foto i wideo galeria

Zdjęcia

Terrarium
Hipcio
Na ścieżce można spotkać pawia
Tygrysek
Pogoń za kurami
KRAKÓW - Zoo

Filmy

Las Wolski i ZOO Kraków z wysoka  cz. 2
Las Wolski i ZOO Kraków z wysoka cz. 1

Atrakcje w pobliżu

Zobacz inne atrakcje turystyczne w Małopolsce. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!

Położenie i dane kontaktowe

Ogród Zoologiczny w Krakowie - ul. Kasy Oszczędności Miasta Krakowa 14, Kraków   tel. +48 12 425 35 52 kliknij, aby zadzwonić

Współrzędne geograficzne*:
Kraków (woj. Małopolskie) - Zoo

format D: N50.0548243°,  E19.852767°
format DM: 50° 3.289458'N, 19° 51.16602'E 
format DMS: 50° 03' 17.37''N, 19° 51' 09.96''E 
*Istnieje kilka formatów zapisu współrzędnych geograficznych. Każde urządzenie GPS lub mapa elektroniczna używa któryś z poniższych trzech:
  • Format D (lub DD) - Stopnie / Stopnie dziesiętne, używany m.in. przez Google Maps;
  • Format DM - Stopnie Minuty;
  • Format DMS - Stopnie Minuty Sekundy, używany m.in. przez Automapę.
Otwórz w:  Google Maps,  Bing Maps,  Openstreet Maps

Zobacz położenie atrakcji na mapie. Możesz też wytyczyć do niej trasę (rozwiń/zwiń)
Swap Start/End

Relacje turystów

Liczba relacji: 1
Ocena atrakcji
 
5.0(1)
Dodaj relację
Masz już konto w serwisie? .
Aby dodać relację i ocenić atrakcję turystyczna posiadanie konta nie jest konieczne (choć zalecane). Wystarczy podać tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (pozostanie ukryty i bezpieczny)
Ocena (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji
Jak oceniasz tę atrakcję w skali 1-6 ?
Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2016 (ważne jest podanie roku)
Relacja
Zdjęcia możesz przesłać zaraz po dodaniu relacji
Ocena atrakcji
 
5.0
Bardzo sympatyczne miejsce na spędzenie całego dnia. Krakowskie ZOO jest jednym z większych w kraju i posiada naprawdę sporo zwierząt. Dla naszego brzdąca najciekawsze były małpki i szalejąca w specjalnym akwarium wydra. Jeśli tylko zechce się jej pływać, można zobaczyć super ewolucje. Jeszcze w  żadnym zoo nie widzieliśmy tak z bliska tego zwierzaka. Jest tu czysto, alejki są szerokie i zadbane, ogólnie widać ład i porządek. Nie ma tych samych zwierząt upchanych w różnych miejscach co zdarza się w innych ogrodach zoologicznych. Jest fajne mini zoo, a obok plac zabaw. Toalety nie zachwycają, ale przynajmniej w miarę czyste.  Z utęsknieniem czekamy na żyrafy, do których zakupu krakowskie zoo przymierza się od jakiegoś czasu. 
Przed wejściem do zoo są punkty gastronomiczne, na terenie też można coś zjeść w pobliżu mini zoo, przy czym czasem są tu długie kolejki. W pobliżu automaty oraz dodatkowo płatne dmuchane namioty.  Mini zoo jak dla mnie rewelacyjne, nasz Hubert był przeszczęśliwy goniąc kury. Dzieci lubią karmić zwierzątka marchewką, którą co chwile przynoszą pracownicy zoo (obok skarbonka na wolne datki na utrzymanie zwierzątek). Można dotknąć żółwia, pogłaskać kuce, osły, kozy… Jednym słowem pełnia szczęścia dla dzieci w każdym wieku, przy czy alergików proponuję na wszelki wypadek zabezpieczyć odpowiednim medykamentem przed wejściem na teren zoo. 

Wstęp 18 zł, 10 zł ulgowy, do 3 lat gratis. Niestety trzeba też dopłacić za parking, aż 15 zł/dzień! Z niego  kursują co kilka minut busy pod samo zoo (1 zł za osobę) Warto nimi jechać, bo to jednak kawałek pod górę i nie ma co tracić sił, bo zwiedzania jest sporo. Alternatywą jest dojazd autobusem miejskim MPK nr 134. np. spod hotelu Cracovia.


Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona prezentować się nieco inaczej!

Relacja - dodatkowe informacje

+ Zalety
Dużo „brykających” zwierząt (wydra, tygrysy i przede wszystkim małpy)
W mini zoo można nie tylko dotknąć ale i karmić zwierzęta
Praktycznie wszędzie można wjechać wózkiem
- Wady
Gastronomia bardziej fastfoodowa niż restauracyjna
Beznadziejnie oznakowany dojazd
Mycie rączek po mini zoo tylko w zimnej wodzie. Lepiej mieć mokre chusteczki, żel do rączek antybakteryjny czy coś w ten deseń
Wiek dziecka/i
2,5 roku
Data pobytu
maj 2011
Zdjęcie
Terrarium
Hipcio
Na ścieżce można spotkać pawia
Tygrysek
Pogoń za kurami
KRAKÓW - Zoo
Ina

Noclegi

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Kraków w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com    

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Kraków wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej miejscowości.