RĄBLÓW - Park Labiryntów i Miniatur

RĄBLÓW - Park Labiryntów i Miniatur

 
4.5 (1)
  1532 0

Miniatury

Opis atrakcji turystycznej

Kraj / Region
Miejscowość
Nazwa atrakcji
Park Labiryntów i Miniatur
Park Labiryntów i Miniatur został założony w 2014 roku w Rąblowie, leżącym na terenie Kazimierskiego Parku Krajobrazowego. Obiekt sąsiaduje z lasem dębowo-bukowo-akacjowo-grabowym, w którym można oglądać wąwozy lessowe. Na labirynty składa się 6 obiektów roślinnych, 1 linowy oraz 3 planszowe. Labirynt główny, zbudowany z tui szmaragdowej, posiada łącznie 4 km korytarzy oraz 7 punktów kontrolnych.
Park Miniatur to 50 modeli zabytkowej architektury drewnianej z okolic Kazimierza Dolnego, Nałęczowa i Puław. Wykonano je w skali 1:25, tak by wiernie oddawały szczegóły budowli, ich styl i charakter. Galeria Rzeźb prezentuje 30 figur w drewnie o tematyce sakralnej poznańskiego rzeźbiarza Piotra Dembińskiego, a Galeria Kaplic i Kapliczek dokumentuje zdjęcia 60 krzyży przydrożnych i kapliczek z regionu. Park oferuje także miejsce na grill i ognisko oraz wypożyczalnię rowerów i kijów nordic walking. Jest otwarty codziennie od maja do października w godzinach 10-18.

Foto i wideo galeria

Zdjęcia

Labirynt tujowy
Plac ze zwierzątkami
Rzeźby sakralne
Labirynt linowy
RĄBLÓW - Park Labiryntów i Miniatur
Leśna ścieżka nad wąwozami

Atrakcje w pobliżu

Zobacz inne atrakcje turystyczne na Lubelszczyźnie. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!

Położenie i dane kontaktowe

Park Labiryntów i Miniatur - Rąblów   tel. +48 605 951 355 kliknij, aby zadzwonić

Współrzędne geograficzne*:
Rąblów (woj. Lubelskie) - Park Labiryntów i Miniatur

format D: N51.310845°,  E22.0644951°
format DM: 51° 18.6507'N, 22° 3.869706'E 
format DMS: 51° 18' 39.04''N, 22° 03' 52.18''E 
*Istnieje kilka formatów zapisu współrzędnych geograficznych. Każde urządzenie GPS lub mapa elektroniczna używa któryś z poniższych trzech:
  • Format D (lub DD) - Stopnie / Stopnie dziesiętne, używany m.in. przez Google Maps;
  • Format DM - Stopnie Minuty;
  • Format DMS - Stopnie Minuty Sekundy, używany m.in. przez Automapę.
Otwórz w:  Google Maps,  Bing Maps,  Openstreet Maps

Zobacz położenie atrakcji na mapie. Możesz też wytyczyć do niej trasę (rozwiń/zwiń)
Swap Start/End

Relacje turystów

Liczba relacji: 1
Ocena atrakcji
 
4.5(1)
Dodaj relację
Masz już konto w serwisie? .
Aby dodać relację i ocenić atrakcję turystyczna posiadanie konta nie jest konieczne (choć zalecane). Wystarczy podać tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (pozostanie ukryty i bezpieczny)
Ocena (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji
Jak oceniasz tę atrakcję w skali 1-6 ?
Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2016 (ważne jest podanie roku)
Relacja
Zdjęcia możesz przesłać zaraz po dodaniu relacji
Ocena atrakcji
 
4.5
Jeden z 2 dużych parków rozrywki w okolicy Kazimierza Dolnego. Oferuje co prawda tylko ułamek atrakcji Magicznych Ogrodów, ale jego atuty to spokój, brak tłumów i zabawa na łonie urokliwej przyrody. Położony jest z dala od cywilizacji, przy wąwozach lessowych, których jest sporo w tych okolicach. Dojazd zawiły, ale z nawigacją trafimy bez problemu.
Z parku prowadzą furtki, którymi wychodzi się do lasu z wąwozami. Można pospacerować leśną ścieżką, ale nie należy oczekiwać czegoś na kształt słynnego Wąwozu Korzeniowego. Tutaj wąwóz ogląda się z góry, jest on bowiem całkiem dziki i zarośnięty.
Oferta parku zgodnie z nazwą to przede wszystkim labirynty. Zbudowane są z roślin, ale nie brak też oryginalnych labiryntów linowych czy trawiastych oraz rysunkowych dla najmłodszych.
Labirynt różany przyciąga zapachem, w malinowym można skosztować owoców, ale najlepszy i największy jest główny labirynt tujowy. Wpleciono w niego questing - rozwiązujemy wierszowane zagadki regionalne i zbieramy literki do hasła, za które jest nagroda. Fajne i wciągające każdego. Tuje są wysokie i gęste, stanowią idealne ściany korytarzy labiryntu.

Drugi główny składnik parku to miniatury. W ładnie wykonanych alejkach, pośród roślinności, znajduje się kilka kręgów wypełnionych modelami zabytkowych budowli drewnianych z terenu Lubelszczyzny. Miniatury posiadają tabliczki z opisem i są wykonane poprawnie, ale ich atrakcyjność jest taka sobie. Wydaje mi się, że mało kogo interesują drewniane domy w Nałęczowie, za to znacznie ciekawsze byłyby murowane zamki i pałace. No, ale z jakichś powodów ograniczono się do obiektów drewnianych.

Dla przedszkolaków jest plac z makietami zwierząt. Obok kilka tablic z informacjami o lokalnej przyrodzie. Dla dorosłych tablice informacyjne poświęcone kapliczkom przydrożnym.
Ostatnia atrakcja - Galeria Rzeźb nie jest skupiona w jednym miejscu, lecz porozstawiana na terenie całego parku i dzięki temu możemy powoli odkrywać kolejne dzieła naprawdę utalentowanego artysty ludowego.
Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona prezentować się nieco inaczej!

Relacja - dodatkowe informacje

Wiek dziecka/i
3 i 11 lat
Data pobytu
lipiec 2019
Miniatury
Labirynt tujowy
Plac ze zwierzątkami
Rzeźby sakralne
Labirynt linowy
RĄBLÓW - Park Labiryntów i Miniatur
Leśna ścieżka nad wąwozami

Noclegi

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Rąblów w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com    

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Rąblów wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej miejscowości.