HUTKI - Spływ wieprzem

HUTKI - Spływ kajakowy Wieprzem

 
6.0 (2)
  1734 0

HUTKI - Spływ wieprzem

Opis atrakcji turystycznej

Kraj / Region
Miejscowość
Nazwa atrakcji
Spływ kajakowy Wieprzem

Spływy kajakowe na Roztoczu w okolicy Krasnobrodu odbywają się na rzece Wieprz i startują przed wszystkim we wsi Hutki. Standardowo organizowane są do trzech punktów docelowych (możliwe są również inne trasy). Dwa z nich leżą w miejscowości Bondyrz: przy restauracji Chata Rybaka (6 km) i przy młynie (13 km), trzeci w Guciowie (17 km). Trasy dłuższe niż do restauracji wymagają przeniesienia kajaka za most. Wieprz na tym odcinku to płytka i meandrująca rzeka o piaszczystym dnie świetnie nadająca się do aktywnego wypoczynku. Spływy organizuje kilka lokalnych firm, niektóre także zimą.

Foto i wideo galeria

Zdjęcia

Zwalone drzewo
Widoki na spływie
Widoki na spływie
Moment największego "tłoku"
HUTKI - Spływ wieprzem
HUTKI - Spływ kajakowy Wieprzem
HUTKI - Spływ kajakowy Wieprzem
HUTKI - Spływ kajakowy Wieprzem
HUTKI - Spływ kajakowy Wieprzem

Filmy

SPKACZORKI - Wieprz na odcinku Guciów - Bondyrz

Atrakcje w pobliżu

Zobacz inne atrakcje turystyczne na Lubelszczyźnie. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!

Położenie i dane kontaktowe

tel. +48 732 737 022 (Spływy w Hutkach 1), +48 664 477 294 (Spływy w Hutkach 2), +48 502 378 614 (Spływy w Hutkach 3) kliknij, aby zadzwonić

Współrzędne geograficzne*:
Hutki (woj. Lubelskie) - Spływ kajakowy Wieprzem

format D: N50.5546706°,  E23.166604°
format DM: 50° 33.280236'N, 23° 9.99624'E 
format DMS: 50° 33' 16.81''N, 23° 09' 59.77''E 
*Istnieje kilka formatów zapisu współrzędnych geograficznych. Każde urządzenie GPS lub mapa elektroniczna używa któryś z poniższych trzech:
  • Format D (lub DD) - Stopnie / Stopnie dziesiętne, używany m.in. przez Google Maps;
  • Format DM - Stopnie Minuty;
  • Format DMS - Stopnie Minuty Sekundy, używany m.in. przez Automapę.
Otwórz w:  Google Maps,  Bing Maps,  Openstreet Maps

Zobacz położenie atrakcji na mapie. Możesz też wytyczyć do niej trasę (rozwiń/zwiń)
Swap Start/End

Relacje turystów

Liczba relacji: 2
Ocena atrakcji
 
6.0(2)
Dodaj relację
Masz już konto w serwisie? .
Aby dodać relację i ocenić atrakcję turystyczna posiadanie konta nie jest konieczne (choć zalecane). Wystarczy podać tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (pozostanie ukryty i bezpieczny)
Ocena (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji
Jak oceniasz tę atrakcję w skali 1-6 ?
Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2016 (ważne jest podanie roku)
Relacja
Zdjęcia możesz przesłać zaraz po dodaniu relacji
Ocena atrakcji
 
6.0
Spływ kajakowy na trasie Bondyrz Chata Rybaka zabytkowy Młyn w Bondyrzu.Płynąłem z 6 letnią córką malowniczym odcinkiem Wieprza w stronę Guciów gdzie przepiękna Zagroda Guciów.
Na przystani kajakowej w Bondyrzu 12 duży parking z banerem z sową przy wjeździe Kajaki Pana Sowy,przemili właściciele no i prawdziwa Sowa.
Córka zachwycona.A te rude małe Szczenięta.Na spływie piękne widoki, meandry,kaczuszki.

Relacja - dodatkowe informacje

Wiek dziecka/i
6
Data pobytu
15 maj 2022
HUTKI - Spływ kajakowy Wieprzem
HUTKI - Spływ kajakowy Wieprzem
HUTKI - Spływ kajakowy Wieprzem
HUTKI - Spływ kajakowy Wieprzem
A
Ocena atrakcji
 
6.0
Spływy rozpoczynają się za Krasnobrodem. Można tu przyjechać rowerem leśną trasą za stawami lub autem - każdy organizator spływu ma spory parking. Obok siebie znajduje się kilka przystani kajakowych. My korzystaliśmy z pierwszej na tyłach Straży Pożarnej. W weekendy w budynku straży oferowane są domowe wypieki i napoje. Nie wiem czy wciąż to funkcjonuje, ale warto zajrzeć, bo są bardzo smaczne i tanie.
Spływ najlepiej zacząć jak najwcześniej aby uniknąć tłoku, zainteresowanie jest bowiem ogromne i mówiono nam, że po południu płynie kajak za kajakiem. Trasa do punktu Bondyrz I jest wg mnie idealna. Nie zmęczymy się za bardzo, a dzieci nie znudzą.
Z kilku spływów, które dotychczas odbyliśmy ten był najlepszy i zarazem najtrudniejszy. Widoki piękne jak roztoczańska przyroda, z dużą ilością różnych przeszkód typu drzewa wodzie. Spływ wymagał więc najwięcej wysiłku i uwagi (jeśli ktoś płynie sam, nie będzie miał np. czasu na wygodne robienie zdjęć). Rzeka jest tu najbardziej kręta i wąska, a miejscami z szybkim nurtem. To jednak powoduje, że trasa jest bardzo ciekawa i jak dotąd jest on dla nas punktem odniesienia przy ocenie innych spływów.
Z drugiej strony przeszkody na jakie napotkaliśmy nie mają prawa się pojawić na "bardzo bezpiecznym" spływie jak nazywają go organizatorzy na swoich stronach. W jednym miejscu można np. stracić głowę, bo przez całą szerokość rzeki na wysokości szyi biegnie metalowy pręt! W innym drzewa z gałęziami zajmowały cały przejazd i trzeba było odginać gałęzie by się przecisnąć, co z kolei stwarzało zagrożenie dla oczu. Jednak na tle ogólnych wrażeń ze spływu były to detale.
Na trasie Hutki-Bondyrz I kończy się on przy restauracji z własnym łowiskiem pstrąga, można się więc od razu posilić, choć cenią się tam bardzo wysoko. Lepiej podejść kawałek dalej i ubytek kalorii uzupełnić pysznymi lodami, bo obok znajduje się mała cukiernia.
Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona prezentować się nieco inaczej!

Relacja - dodatkowe informacje

Wiek dziecka/i
3 i 11 lat
Data pobytu
sierpień 2019
HUTKI - Spływ wieprzem
Zwalone drzewo
Widoki na spływie
Widoki na spływie
Moment największego "tłoku"
HUTKI - Spływ wieprzem

Noclegi

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Hutki w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com    

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Hutki wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej miejscowości.