KRASNOBRÓD - Pałac Leszczyńskich

KRASNOBRÓD - Pałac Leszczyńskich

 
3.5 (2)
  7383 1

KRASNOBRÓD - Pałac Leszczyńskich

Opis atrakcji turystycznej

Kraj / Region
Miejscowość
Nazwa atrakcji
Pałac Leszczyńskich
  • Atrakcja całoroczna
  • Atrakcja ekonomiczna

Krasnobrodzki pałac, położony w dzielnicy Podzamek nieopodal zalewu, posiada historię sięgającą XVI wieku. Fundatorem pierwszej budowli obronnej był prawdopodobnie ktoś z rodu Firlejów. W XVII wieku Leszczyńscy przebudowali stary zamek na wygodną rezydencję pałacową. Później mieszkali tu m.in. Lipscy, Tarnowscy i Zamoyscy. W Krasnobrodzie spotykali się Jan Sobieski z Marią Kazimierą, późniejsza para królewska. W końcu XVIII wieku Tarnowscy dobudowali zachowaną do dzisiaj oficynę połączoną z pałacem galerią. Od XIX wieku do II wojny światowej pałac był własnością Fudakowskich, m.in. senatora RP Kazimierza Fudakowskiego. We wrześniu 1939 r. gościł on tu uchodzącego z kraju prezydenta RP. Obecnie budowla posiada styl klasycystyczny i mieści Sanatorium Rehabilitacyjne dla Dzieci im. Janusza Korczaka. Parter głównego budynku pochodzi z pierwotnego zamku. Pałac otacza 2-hektarowy park w stylu angielskim.

Foto i wideo galeria

Zdjęcia

Otoczenie pałacu
Otoczenie pałacu
Pałac i galeria łacząca oficynę
KRASNOBRÓD - Pałac Leszczyńskich

Atrakcje w pobliżu

Zobacz inne atrakcje turystyczne na Lubelszczyźnie. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!

Położenie i dane kontaktowe


Współrzędne geograficzne*:
Krasnobród (woj. Lubelskie) - Pałac Leszczyńskich

format D: N50.5497118°,  E23.1966362°
format DM: 50° 32.982708'N, 23° 11.798172'E 
format DMS: 50° 32' 58.96''N, 23° 11' 47.89''E 
*Istnieje kilka formatów zapisu współrzędnych geograficznych. Każde urządzenie GPS lub mapa elektroniczna używa któryś z poniższych trzech:
  • Format D (lub DD) - Stopnie / Stopnie dziesiętne, używany m.in. przez Google Maps;
  • Format DM - Stopnie Minuty;
  • Format DMS - Stopnie Minuty Sekundy, używany m.in. przez Automapę.
Otwórz w:  Google Maps,  Bing Maps,  Openstreet Maps

Zobacz położenie atrakcji na mapie. Możesz też wytyczyć do niej trasę (rozwiń/zwiń)
Swap Start/End

Relacje turystów

Liczba relacji: 2
Ocena atrakcji
 
3.5(2)
Dodaj relację
Masz już konto w serwisie? .
Aby dodać relację i ocenić atrakcję turystyczna posiadanie konta nie jest konieczne (choć zalecane). Wystarczy podać tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (pozostanie ukryty i bezpieczny)
Ocena (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji
Jak oceniasz tę atrakcję w skali 1-6 ?
Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2016 (ważne jest podanie roku)
Relacja
Zdjęcia możesz przesłać zaraz po dodaniu relacji
Ocena atrakcji
 
4.0
Sam budynek bardzo ładny, park też przyjemny, dobry na krótki spacer. Szkoda, że wszystko zajęte przez sanatorium, więc nie da się zwiedzić

Relacja - dodatkowe informacje

Wiek dziecka/i
10 i 12 lat
Data pobytu
lipiec 2022
Ocena atrakcji
 
3.0
Pałac w Krasnobrodzie można  oglądnąć tylko z zewnątrz, nie jest więc wielką atrakcją turystyczną. Sama nazwa jest trochę na wyrost, bo wiele dworów jest od niego większych.  Budowla posiada jednak ciekawy kształt - dwa budynki połączone są galerią z arkadami. Funkcjonujące tu sanatorium wybudowało  własny budynek naprzeciw pałacyku psując ogólne wrażenie. 
Park pałacowy również nie zachwyca, przypomina zwykły las. Bardziej interesujące jest dzikie otoczenie pałacu nad rzeką Wieprz z jej rozlewiskami i stawami. 
Myślę więc, że  warto   przespacerować się w to miejsce przy okazji kąpieli z naszymi pociechami  na pobliskim zalewie, pałacyk jest ładnym przykładem polskiego dworu szlacheckiego, a okoliczna przyroda ma do zaoferowania urokliwe widoki.
Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona prezentować się nieco inaczej!

Relacja - dodatkowe informacje

Wiek dziecka/i
4 lata
Data pobytu
czerwiec 2012
Zdjęcie
Otoczenie pałacu
Otoczenie pałacu
Pałac i galeria łacząca oficynę
KRASNOBRÓD - Pałac Leszczyńskich

Noclegi

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Krasnobród w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com    

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Krasnobród wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej miejscowości.