Łąka z kilkoma dinami

KRASNOBRÓD - Park dinozaurów

 
2.8 (2)
Hot   16677 1

KRASNOBRÓD - Park dinozaurów

Opis atrakcji turystycznej

Kraj / Region
Miejscowość
Nazwa atrakcji
Park dinozaurów

Ścieżka Edukacyjna "Dinozaury Krasnobród" powstała na wiosnę 2011 roku w Dolinie św. Rocha. Początkowo dinozaurów było 17, ale obecnie znajduje się tu już ok. 30 prehistorycznych stworzeń sprowadzonych z Niemiec przez przedsiębiorcę z Lublina. Celem placówki jest przybliżenie zwiedzającym prehistorii Ziemi. Dinopark otwarty jest od kwietnia do października.

Foto i wideo galeria

Zdjęcia

Przewodnik z parazaurolofem
Wij
Łąka z kilkoma dinami

Filmy

JAro - Co warto zobaczyć na Roztoczu ? Krasnobród dinozaury

Atrakcje w pobliżu

Zobacz inne atrakcje turystyczne na Lubelszczyźnie. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!

Położenie i dane kontaktowe

Park Jurajski Krasnobród - ul. św. Rocha, Krasnobród   tel. +48 694 789 450 kliknij, aby zadzwonić

Współrzędne geograficzne*:
Krasnobród (woj. Lubelskie) - Park dinozaurów

format D: N50.5350078°,  E23.2019663°
format DM: 50° 32.100468'N, 23° 12.117978'E 
format DMS: 50° 32' 06.03''N, 23° 12' 07.08''E 
*Istnieje kilka formatów zapisu współrzędnych geograficznych. Każde urządzenie GPS lub mapa elektroniczna używa któryś z poniższych trzech:
  • Format D (lub DD) - Stopnie / Stopnie dziesiętne, używany m.in. przez Google Maps;
  • Format DM - Stopnie Minuty;
  • Format DMS - Stopnie Minuty Sekundy, używany m.in. przez Automapę.
Otwórz w:  Google Maps,  Bing Maps,  Openstreet Maps

Zobacz położenie atrakcji na mapie. Możesz też wytyczyć do niej trasę (rozwiń/zwiń)
Swap Start/End

Relacje turystów

Liczba relacji: 2
Ocena atrakcji
 
2.8(2)
Dodaj relację
Masz już konto w serwisie? .
Aby dodać relację i ocenić atrakcję turystyczna posiadanie konta nie jest konieczne (choć zalecane). Wystarczy podać tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (pozostanie ukryty i bezpieczny)
Ocena (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji
Jak oceniasz tę atrakcję w skali 1-6 ?
Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2016 (ważne jest podanie roku)
Relacja
Zdjęcia możesz przesłać zaraz po dodaniu relacji
Ocena atrakcji
 
1.5
Wizyta tam to jak na razie najgorzej wydane pieniądze w tym roku.. od kilkunastu lat prawie nic się nie zmieniło. Za siebie i 4-letniego synka zapłaciłem 42zł!!! co do cen w internecie - najzwyczajniej okłamują by zwabić klienta. 42zł za 20-30 minut zwiedzania bo naprawdę nie ma tam za bardzo co oglądać oprócz kilku dużych dinozaurów to stanowczo za dużo!!!

Relacja - dodatkowe informacje

Wiek dziecka/i
4
Data pobytu
27.05.2022
J
Ocena atrakcji
 
4.0
Dinozaury w Krasnobrodzie to było całkowite zaskoczenie. Nic nie wiedzieliśmy o tutejszym dinoparku, ale nic dziwnego, bo to świeża inwestycja. Położony jest z dala od  centrum miasta, ale dojazd jest oznakowany od głównego ronda, ten sam kierunek co do kaplicy św. Rocha. Park jest mały, ale ładnie położony i co najważniejsze jego twórcy pokazali, że można się jeszcze czymś wyróżnić spośród masy innych podobnych parków. Chodzi o sposób zwiedzania ścieżki edukacyjnej z przewodnikiem. Co prawda inne parki z dinozaurami też to oferują, ale tylko dla grup zorganizowanych, za dodatkową opłata. W Krasnobrodzie przewodnik wyrusza co pół godziny spod kasy i opowiada o każdej figurze w parku. Jak dla mnie rewelacja, tym bardziej, że był to ewidentnie pasjonat, który interesuje się tematem, a nie człowiek recytujący informacje wyuczone na pamięć. 
Tak więc przewodnik potrafił zaciekawić, dzieciaki słuchały go z uwagą, czasem odpowiadały na pytania, niestety nie nasz syn, który  gdzieś w połowie ścieżki stwierdził, że Pan za długo już mówi i zaczął trochę rozrabiać. Zwiedzanie z przewodnikiem trwa  30 minut, potem można robić co się chce, czyli albo przejść ścieżką jeszcze raz samemu albo iść na plac zbaw. 
Drugą rzeczą, którą widzieliśmy w Krasnobrodzie po raz pierwszy to kilka stworzeń z okresów wcześniejszych niż epoka dinozaurów - z dewonu, karbonu czy permu. Były więc, m.in.: super wielki wij, przodek łodzika i skorpiona.
Opisy przy figurach w tym dinoparku są najskromniejsze z dotąd przez nas oglądanych, ale inna sprawa że nikt nie czyta długaśnych tekstów w Bałtowie czy Solcu. Wszystkie dinozaury są za ogrodzeniem, ale można do nich podchodzić w celu zrobienia zdjęć. Plac zabaw jest całkiem duży, posiada ławy dla rodziców, ale jak na razie jest słabo wyposażony w urządzenia do zabawy. Standardowo jest zjeżdżalnia i szkielet w piasku z łopatami do zabawy w paleontologa. Niestety, dużym minusem jest całkowity  brak gastronomii na terenie parku.
Ogólnie mamy pozytywne wrażenia, choć porównywanie dinoparku w Krasnobrodzie z wielkimi kompleksami w Solcu, Bałtowie czy Rogowie nie ma sensu. Nie jest i chyba nigdy  nie będzie to miejsce z parkiem rozrywki na całodzienną zabawę dla dziecka, lecz raczej na godzinkę, może półtorej. Z tego co mówił przewodnik inwestują na razie w nowe figury dinozaurów, lada dzień miał się pojawić wielki diplodok.
Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona prezentować się nieco inaczej!

Relacja - dodatkowe informacje

+ Zalety
zwiedzanie z kompetentnym przewodnikiem
figury kilku stworzeń starszych od dinozaurów
można podchodzić do dinozaurów i robić zdjęcia
- Wady
plac zabaw słabo wyposażony
brak gastronomii
wciąż mało dinozaurów
Wiek dziecka/i
4 lata
Data pobytu
czerwiec 2012
Zdjęcie
Przewodnik z parazaurolofem
Wij
Łąka z kilkoma dinami

Noclegi

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Krasnobród w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com    

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Krasnobród wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej miejscowości.