Plac zabaw

UJAZD - Park edukacyjno-rozrywkowy Mikrokosmos

 
5.0 (1)
  4305 0

UJAZD - Park edukacyjno-rozrywkowy Mikrokosmos

Opis atrakcji turystycznej

Kraj / Region
Miejscowość
Nazwa atrakcji
Park edukacyjno-rozrywkowy Mikrokosmos

Mikrokosmos to park edukacyjno-rozrywkowy rozłożony na powierzchni 1 hektara w miejscowości Ujazd niedaleko Łodzi. Założyli go bracia Wagnerowie w 2011 roku. Aktualnie w parku prezentowane jest 25 powiększonych rzeźb owadów, 25 eksponatów gigantycznych bakterii oraz wirusów, tysiące roślin i kilka wolier z żywymi ptakami. Celem twórców jest zaprezentowanie życia owadów w ich naturalnych warunkach, pokazanie tego co w rzeczywistym rozmiarze jest niewidoczne. Zwrócenie uwagi dzieci i dorosłych na bogaty świat niewielkich zwierząt, który ma duże znaczenie dla procesów warunkujących życie na Ziemi. Poza tym w parku znajduje się plac zabaw, miejsca na odpoczynek i bar. Oferta placówki obejmuje organizację urodzin, pikników rodzinnych, wędkowanie, imprezy o charakterze kulturalnym. Park otwarty jest od końca kwietnia do wybranych weekendów października w godz. 11-18, w weekendy 11-19, w poniedziałki zamknięty. Parking darmowy.

Foto i wideo galeria

Zdjęcia

Ładna sceneria parku
Plac zabaw
Wielka modliszka
Gąsienica na gałęzi
Wielki wirus HIV
Plac zabaw

Atrakcje w pobliżu

Zobacz inne atrakcje turystyczne w Łódzkiem. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!

Położenie i dane kontaktowe

Park Edukacyjno-Rozrywkowy MIKROKOSMOS - ul. Pasikonika (boczna od ul. Parkowej), Ujazd   tel. +48 797 472 151 kliknij, aby zadzwonić

Współrzędne geograficzne*:
Ujazd (woj. Łódzkie) - Park edukacyjno-rozrywkowy Mikrokosmos

format D: N51.6012263°,  E19.9345217°
format DM: 51° 36.073578'N, 19° 56.071302'E 
format DMS: 51° 36' 04.41''N, 19° 56' 04.28''E 
*Istnieje kilka formatów zapisu współrzędnych geograficznych. Każde urządzenie GPS lub mapa elektroniczna używa któryś z poniższych trzech:
  • Format D (lub DD) - Stopnie / Stopnie dziesiętne, używany m.in. przez Google Maps;
  • Format DM - Stopnie Minuty;
  • Format DMS - Stopnie Minuty Sekundy, używany m.in. przez Automapę.
Otwórz w:  Google Maps,  Bing Maps,  Openstreet Maps

Zobacz położenie atrakcji na mapie. Możesz też wytyczyć do niej trasę (rozwiń/zwiń)
Swap Start/End

Relacje turystów

Liczba relacji: 1
Ocena atrakcji
 
5.0(1)
Dodaj relację
Masz już konto w serwisie? .
Aby dodać relację i ocenić atrakcję turystyczna posiadanie konta nie jest konieczne (choć zalecane). Wystarczy podać tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (pozostanie ukryty i bezpieczny)
Ocena (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji
Jak oceniasz tę atrakcję w skali 1-6 ?
Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2016 (ważne jest podanie roku)
Relacja
Zdjęcia możesz przesłać zaraz po dodaniu relacji
Ocena atrakcji
 
5.0
Park znajduje się w szczerym polu z dala od ruchliwych dróg co ma swoje dobre strony, jest cisza i spokój. Reklamy i drogowskazy są porozwieszane w bliższej i dalszej okolicy, nie ma więc problemu z dojazdem. Nazwa atrakcji jest trochę myląca, może rozczarować dzieciaki liczące na tematykę związaną z kosmosem czy astronomią, lepiej zawczasu uprzedzić, że to coś zupełnie innego. Po wejściu od razu wchodzimy na trasę edukacyjną z rozstawionymi wielkimi owadami. Jest to wijąca się ścieżka, ułożona tak aby na małej powierzchni dało się zmieścić jak najwięcej obiektów. Dzięki ciekawej roślinności, kwiatom oraz kładkom, mostkom efekt jest bardzo udany. Ogląda się bardzo przyjemnie, każdy owad posiada dobrze przygotowaną tabliczkę z krótkim opisem, zawierającym najważniejsze informacje z ciekawostkami zapadającymi w pamięci - tak właśnie powinny wyglądać tabliczki np. w dinoparkach zamiast często długaśnych tekstów, których zwykle nikomu nie chce się czytać. W bocznej alejce znajdziemy ekspozycję powiększonych bakterii i wirusów. To naprawdę oryginalny pomysł, nie spotykany chyba nigdzie indziej. Dziwaczne kształty i kolory mikrobów, które wywołują różne choroby nadspodziewanie zainteresowały naszego syna, nawet bardziej niż owady. Dokładnie czytał opisy i przyglądał się każdemu eksponatowi. Do oglądania są jeszcze żywe zwierzęta jak bażanty czy papugi, a przede wszystkim czarne łabędzie w małym, ale ładnym stawiku z mostkiem. Po części edukacyjnej można odpocząć, w parku rozstawionych jest wiele miejsc do tego przeznaczonych. Jest też sporo urządzeń do zabawy, w tym wspinaczkowe, zjeżdżalnie, huśtawki, trampolina, wielkie szachy i tyrolka, w sumie jest coś dla dzieci w każdym wieku. Pod jednym warunkiem - że wszystko działa, a np. tyrolka nie działała. Było to wyjątkowo nie fair wobec odwiedzających, bo skoro reklamują tę tyrolkę na billboardach to powinna być jakaś informacja przed wejściem o awarii, a nie było nic. Drugi minus to bar na słabym poziomie, zarówno pod względem wyboru (menu), jak i jakości. Obsługa nie popisała się też w kwestii automatu do wydawania karmy przy łabędziach, który był pusty. Ogólnie jednak wrażenia mamy pozytywne, dzieci bawiły się świetnie. Podoba mi się, że brak tu ograniczeń, ogrodzeń, barierek, wszystkiego można dotykać, a dzieci mogą się bawić na świeżym powietrzu w otoczeniu pięknej przyrody i nie zapomniano o ochronie przed słońcem (parasole i płachta). Czas jaki spędzimy w Mikrokosmosie zależy od wieku i nastawienia dzieciaków. Park jest niewielki, więc może to być tylko pół godziny, a może znacznie dłużej. Nam zeszło 3 godziny, większość na placu zabaw.
Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona prezentować się nieco inaczej!

Relacja - dodatkowe informacje

Wiek dziecka/i
1 i 9 lat
Data pobytu
czerwiec 2017
Zdjęcie
Ładna sceneria parku
Plac zabaw
Wielka modliszka
Gąsienica na gałęzi
Wielki wirus HIV
Plac zabaw

Noclegi

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Ujazd w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com    

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Ujazd wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej miejscowości.