Staw

KOŁACINEK - Dinopark

 
2.0 (3)
  8442 1

KOŁACINEK - Dinopark

Opis atrakcji turystycznej

Kraj / Region
Miejscowość
Nazwa atrakcji
Dinopark

Park Jurajsko-botaniczny w Kołacinku powstał w 2007 roku na 4-hektarowym terenie parku dworskiego ze stawem. Oferuje ścieżkę edukacyjną z figurami dinozaurów zwiedzaną z przewodnikiem (ok. 40 min), place zabaw, minimuzeum, wystawę fotograficzną, Folwark Kołaciński, Bajkową Ścieżkę. poszukiwanie złota i szkieletów. Część atrakcji jest dodatkowo płatna. Dla grup przygotowano specjalne zajęcia i zabawy edukacyjne. Na miejscu hotel "Hotelozaurus REX" oraz mała gastronomia. Park jest czynny codziennie od połowy kwietnia do połowy października, w sezonie w godz. 9:00-18:00, w weekendy do 19:00 . W okresie listopad-luty park zamienia się w Krainę Świętego Mikołaja. Parking bezpłatny.

Foto i wideo galeria

Zdjęcia

Plac zabaw
Dinuś
Domek na Bajkowej Ścieżce
Plac zabaw
Staw

Filmy

Dinopark Kołacinek - Miejsce Przyjazne Dzieciom

Atrakcje w pobliżu

Zobacz inne atrakcje turystyczne w Łódzkiem. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!

Położenie i dane kontaktowe

Dinopark - Park Jurajsko-Botaniczny - Kołacinek 21   tel. +48 46 874 76 86 kliknij, aby zadzwonić

Współrzędne geograficzne*:
Kołacinek (woj. Łódzkie) - Dinopark

format D: N51.8675815°,  E19.8271325°
format DM: 51° 52.05489'N, 19° 49.62795'E 
format DMS: 51° 52' 03.29''N, 19° 49' 37.68''E 
*Istnieje kilka formatów zapisu współrzędnych geograficznych. Każde urządzenie GPS lub mapa elektroniczna używa któryś z poniższych trzech:
  • Format D (lub DD) - Stopnie / Stopnie dziesiętne, używany m.in. przez Google Maps;
  • Format DM - Stopnie Minuty;
  • Format DMS - Stopnie Minuty Sekundy, używany m.in. przez Automapę.
Otwórz w:  Google Maps,  Bing Maps,  Openstreet Maps

Zobacz położenie atrakcji na mapie. Możesz też wytyczyć do niej trasę (rozwiń/zwiń)
Swap Start/End

Relacje turystów

Liczba relacji: 3
Ocena atrakcji
 
2.0(3)
Dodaj relację
Masz już konto w serwisie? .
Aby dodać relację i ocenić atrakcję turystyczna posiadanie konta nie jest konieczne (choć zalecane). Wystarczy podać tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (pozostanie ukryty i bezpieczny)
Ocena (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji
Jak oceniasz tę atrakcję w skali 1-6 ?
Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2016 (ważne jest podanie roku)
Relacja
Zdjęcia możesz przesłać zaraz po dodaniu relacji
Ocena atrakcji
 
1.0
Park ogólnie ładny.. Ale wynurzający się dinozaur nie działający - pewnie największa atrakcja parku. Ceny mocno wygórowane jak za 40 min zwiedzania. Dodatkowo wewnątrz za wszystko dodatkowe opłaty. Jesteśmy bardzo rozczarowani. Zwłaszcza że tydzień temu byliśmy w sadach klemensa i raz że cena o 1/3 niższa a park wielokrotnie większy z mnóstwem atrakcji bez dodatkowych opłat. Tu zapłaciliśmy za naszą trójkę chyba 144 zł a w sadach 105 zł. Tutaj spędziliśmy na siłę trochę ponad godzinę a tam calutki dzień.. Nie polecam.. Lepiej poświęcić więcej czasu na podróż i pojechać zobaczyć dinozaury w Bałtowie gdzie ceny są podobne ale cały dzień zwiedzania i zabaw niż przyjechać tutaj..

Relacja - dodatkowe informacje

Wiek dziecka/i
6
Data pobytu
21.08.2022
S
Ocena atrakcji
 
1.0
Nie polecam nikomu. Cały park można przejść w 15min A dodatkowe atrakcje są płatne np wejście do strefy bajkowej. Dosłownie kilka dinozaurów. Cena biletu bardzo wysoka jak na taką małą ilość atrakcji . Lepiej jechać gdzie indziej
Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona prezentować się nieco inaczej!

Relacja - dodatkowe informacje

Wiek dziecka/i
4
Data pobytu
Sierpień 2019
W
Ocena atrakcji
 
4.0
Do Kołacinka jechaliśmy z Łodzi. Dojazd  zawiły,  bocznymi drogami - bez nawigacji  byłoby trudno. Drogowskazy umieszczono tylko w samej wsi.
Park jest urządzony bardzo estetycznie z kwiatami i ładną roślinnością, a ścieżka z dinozaurami prowadzi wokół dawnego stawu dworskiego. Wygląda to więc zachęcająco, niestety  figur nie ma wiele i są one nieruchome, ale za to z tabliczkami, które posiadają funkcje  odtwarzania informacji z głośnika.   Zaletą jest też wliczony w cenę przewodnik oprowadzający turystów,  początkujący dinomaniacy mogą więc sporo się dowiedzieć. Nam nie chciało się czekać kilkunastu minut i zwiedzaliśmy sami. Bardzo fajny jest wynurzający się co jakiś czas z toni jeziorka gad morski. Rzęsa wodna dodaje tej scenie  efektowności. Pomysłowo wykonano też jaskinię z gniazdem dinozaura.   Z kolei coś co nazwano "Folwark Kołaciński" to 3 zamknięte chatki  i jakieś stare maszyny rolnicze bez żadnego opisu, nie wiem po co to w ogóle  postawiono, bo ich atrakcyjność jest zerowa.  Natomiast wystawa paleontologiczna to zaledwie kilka eksponatów.
W parku są 3 place zabaw, dwa zewnętrzne na piasku (urządzenia z zjeżdżalniami, mostkiem, wspinaczką, drabinką),  a jeden w namiocie  - piętrowy basen kulkowy. Tak więc po zwiedzeniu ścieżki edukacyjnej lub gdy dinozaury się znudzą, dzieci mają się czym zająć, choć nie na długo. W namiocie można coś zjeść i kupić pamiątki, są tu też różne automaty.
Rodzice 4-5 latków powinni wiedzieć,  że regulamin zabrania przebywać w basenie kulkowym dzieciom poniżej 6 lat. Trudno to zrozumieć, bo nie dość, że w parku mało atrakcji to jeszcze dokładają na nie głupie ograniczenia.
"Bajkowa Ścieżka" to atrakcja dodatkowo płatna. Co ok. godzinę przewodniczka zabiera dzieci na krótką trasę z rozstawionymi  domkami z inscenizacjami bajek. Domki są dosyć duże, ale statyczne i jest ich tylko kilka,  ale dzięki przewodniczce, która umiejętnie wchodzi w interakcję z dziećmi, warto rozważyć wykupienie biletu.  Mi się to nawet podobało.
Natomiast inne płatne atrakcje parku już nie.  Dwie z nich to zabawa w poszukiwanie złota i elementów szkieletu dinozaura. Każda po 8 zł i to już jest przesada, ale przynajmniej dzieciak na koniec dostaje nagrodę. Nasz syn był bardzo zadowolony z dinoszkieletu.  Trzecia to "Bajkowa Kolejka"  - popularna kolorowa ciuchcia jeżdżąca w kółko. 
Tak więc, jak na jeden z najstarszych dinoparków w Polsce oferuje on zaskakująco niewiele. Cena biletów wstępu nie jest wygórowana, ale potem niestety trzeba dodatkowo płacić.
Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona prezentować się nieco inaczej!

Relacja - dodatkowe informacje

Wiek dziecka/i
7 lat
Data pobytu
sierpień 2015
KOŁACINEK - Dinopark
Plac zabaw
Dinuś
Domek na Bajkowej Ścieżce
Plac zabaw
Staw

Noclegi

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Kołacinek w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com    

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Kołacinek wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej miejscowości.