PRZYJEZIERZE - Kąpielisko nad jeziorem

PRZYJEZIERZE - Kąpielisko nad jeziorem

 
5.5 (2)
Hot   19308 1

PRZYJEZIERZE - Kąpielisko nad jeziorem

Opis atrakcji turystycznej

Kraj / Region
Miejscowość
Nazwa atrakcji
Kąpielisko nad jeziorem
  • Atrakcja ekonomiczna

Plaża w Przyjezierzu powstała na Jeziorze Ostrowskim (o powierzchni ponad 300 ha), pośród Lasów Miradzkich. Jest częścią największego ośrodka turystycznego na Kujawach. Panuje tu specyficzny mikroklimat, dogodny do zdrowego wypoczynku, a woda słynie z krystalicznej czystości. Pierwsze informacje o turystycznych walorach wsi pochodzą z lat międzywojennych XX wieku. Powstały wtedy pierwsze domki kempingowe. Obecnie kąpielisko jest zarządzane przez Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji w Jeziorach Wielkich. Dla turystów powstały ośrodki wypoczynkowe, domki letniskowe i pole biwakowe. Po 2010 r. infrastruktura kąpieliska jest stale rozwijana. W 2013 i 2014 r. w Przyjezierzu odbyły się Mistrzostwa Polski w Skokach na Nartach Wodnych. Plaża jest strzeżona w sezonie codziennie w godzinach od 10:00 do 18:00. Wejście bezpłatne, natomiast płatny może być tylko parking. Główny znajduje się przy polu biwakowym 5 zł (dni powszednie) i 10 zł (weekendy i święta).

Foto i wideo galeria

Zdjęcia

Zdjęcie
Plac zabaw
PRZYJEZIERZE - Kąpielisko nad jeziorem
Plaża
Plaża

Filmy

Marki Drone - Przyjezierze, Jezioro Ostrowskie, czyste, urlop 2021, mavic mini

Atrakcje w pobliżu

Zobacz inne atrakcje turystyczne w Kujawsko-pomorskim. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!

Położenie i dane kontaktowe

tel. +48 52 318 72 82 (GOKiR w Jeziorach Wielkich) kliknij, aby zadzwonić

Współrzędne geograficzne*:
Przyjezierze (woj. Kujawsko Pomorskie) - Kąpielisko nad jeziorem

format D: N52.5413114°,  E18.1440049°
format DM: 52° 32.478684'N, 18° 8.640294'E 
format DMS: 52° 32' 28.72''N, 18° 08' 38.42''E 
*Istnieje kilka formatów zapisu współrzędnych geograficznych. Każde urządzenie GPS lub mapa elektroniczna używa któryś z poniższych trzech:
  • Format D (lub DD) - Stopnie / Stopnie dziesiętne, używany m.in. przez Google Maps;
  • Format DM - Stopnie Minuty;
  • Format DMS - Stopnie Minuty Sekundy, używany m.in. przez Automapę.
Otwórz w:  Google Maps,  Bing Maps,  Openstreet Maps

Zobacz położenie atrakcji na mapie. Możesz też wytyczyć do niej trasę (rozwiń/zwiń)
Swap Start/End

Relacje turystów

Liczba relacji: 2
Ocena atrakcji
 
5.5(2)
Dodaj relację
Masz już konto w serwisie? .
Aby dodać relację i ocenić atrakcję turystyczna posiadanie konta nie jest konieczne (choć zalecane). Wystarczy podać tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (pozostanie ukryty i bezpieczny)
Ocena (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji
Jak oceniasz tę atrakcję w skali 1-6 ?
Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2016 (ważne jest podanie roku)
Relacja
Zdjęcia możesz przesłać zaraz po dodaniu relacji
Ocena atrakcji
 
5.0
Pobyt w tym miejscu był wspaniałym wypoczynkiem. Czysta woda, piękna plaża. WC - średnio zadbane... POLECAM :))
Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona prezentować się nieco inaczej!

Relacja - dodatkowe informacje

Data pobytu
2016
Ocena atrakcji
 
6.0
Plaża odwiedzona przejazdem, zatrzymaliśmy się tu na parę godzin.  Skusiły nas tabliczki rozstawione przy głównych drogach. Dojazd prowadzi przez las i odludne tereny, ale po wjeździe do Przyjezierza krajobraz zmienia się i mamy pełną życia miejscowość z wieloma przydrożnymi barami, smażalniami  i cukierniami. Zza drzew przebija się lustro wody jeziora.  Samochody stoją wzdłuż drogi (chyba nie jest  to płatne), ale nie było wolnego miejsca. Stanęliśmy więc na płatnym parkingu przy polu biwakowym.
Obszar piaszczystej plaży jest ogromny. Strzeżona jest tylko jej część, ale w środku tygodnia nie było żadnego problemu z dobrym  miejscem przy brzegu. Chroniona strefa jest bardzo płytka, a  woda  ciepła i czysta - idealna dla dzieci. Jeszcze nigdzie nie widziałem tylu rybek pływających między ludźmi! 
Piasek w porządku, choć napotykaliśmy na śmieci.
Minusem  dla mnie było tylko słońce świecące znad jeziora w  twarz. Bezpośrednio przy plaży nie ma żadnej gastronomii - ale jak wspomniałem  przy drodze każdy znajdzie coś dla siebie. Jest za to plac zabaw, przebieralnie, toalety, pomost oraz rura do zjeżdżania, ale bezsensownie położona w oddali i chyba nieczynna.  Wypożyczalnia sprzętu posiada rowery wodne w kształcie samochodów, a że jezioro ma spore rozmiary to jest gdzie popływać.
Ogólnie bardzo fajne miejsce
Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona prezentować się nieco inaczej!

Relacja - dodatkowe informacje

Wiek dziecka/i
7 lat
Data pobytu
sierpień 2015
Zdjęcie
Zdjęcie
Plac zabaw
PRZYJEZIERZE - Kąpielisko nad jeziorem
Plaża
Plaża

Noclegi

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Przyjezierze w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com    

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Przyjezierze wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej miejscowości.