Strefa kąpieli

KRUSZWICA - Plaża na Cyplu

 
5.8 (2)
  14265 1

Plaża

Opis atrakcji turystycznej

Kraj / Region
Miejscowość
Nazwa atrakcji
Plaża na Cyplu
  • Atrakcja ekonomiczna

Plaża w Kruszwicy została  otworzona w 2012 roku na Półwyspie Rzępowskim, wcinającym się w owiane legendami kujawskie jezioro Gopło. Do jej przygotowania wykorzystano 500 ton piasku. 2 lata później postawiono przy niej ogrodzony plac zabaw, bar "Pod Malwami" oraz rozpoczęła działalność wypożyczalnia sprzętu wodnego. Od 2015 r. rozgrywane są turnieje siatkówki plażowej. Kąpielisko jest strzeżone w okresie 1.07 - 31.08 w godz. 10:00 - 18:00. Wstęp jest darmowy.

Foto i wideo galeria

Zdjęcia

Plac zabaw
Plaża i boisko do siatkówki
Gopło - widać drugą plażę (dziką)
Widok z pomostu
Strefa kąpieli

Filmy

Przemysław Sieradzki - Spacer z dronem#Cypel Kruszwica

Atrakcje w pobliżu

Zobacz inne atrakcje turystyczne w Kujawsko-pomorskim. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!

Położenie i dane kontaktowe


Współrzędne geograficzne*:
Kruszwica (woj. Kujawsko Pomorskie) - Plaża na Cyplu

format D: N52.6664373°,  E18.3297339°
format DM: 52° 39.986238'N, 18° 19.784034'E 
format DMS: 52° 39' 59.17''N, 18° 19' 47.04''E 
*Istnieje kilka formatów zapisu współrzędnych geograficznych. Każde urządzenie GPS lub mapa elektroniczna używa któryś z poniższych trzech:
  • Format D (lub DD) - Stopnie / Stopnie dziesiętne, używany m.in. przez Google Maps;
  • Format DM - Stopnie Minuty;
  • Format DMS - Stopnie Minuty Sekundy, używany m.in. przez Automapę.
Otwórz w:  Google Maps,  Bing Maps,  Openstreet Maps

Zobacz położenie atrakcji na mapie. Możesz też wytyczyć do niej trasę (rozwiń/zwiń)
Swap Start/End

Relacje turystów

Liczba relacji: 2
Ocena atrakcji
 
5.8(2)
Dodaj relację
Masz już konto w serwisie? .
Aby dodać relację i ocenić atrakcję turystyczna posiadanie konta nie jest konieczne (choć zalecane). Wystarczy podać tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (pozostanie ukryty i bezpieczny)
Ocena (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji
Jak oceniasz tę atrakcję w skali 1-6 ?
Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2016 (ważne jest podanie roku)
Relacja
Zdjęcia możesz przesłać zaraz po dodaniu relacji
Ocena atrakcji
 
6.0
Z tego co zauważyłam podczas przechadzki jest tu wszystko co potrzeba do wypoczynku: czysta plaża, takaż woda, strzeżone kąpielisko z pełnym zapleczem, bar, boiska sportowe, urządzenia do zabawy dla dzieci itp.
Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona prezentować się nieco inaczej!

Relacja - dodatkowe informacje

Data pobytu
lato 2016
Ocena atrakcji
 
5.5
Bardzo przyjemne kąpielisko, a dodatkowo jego położenie umożliwia zwiedzenie Mysiej Wieży i odpoczynek na plaży bez ruszania samochodu. Parking jest jednak trochę oddalony, więc trzeba kawałek podejść z klamotami plażowymi. Nie ma za to żadnych opłat ani za parking, ani za plażę. 
Piasku jest tu dużo i jest on czysty.  Woda ciepła (w krótkim okresie czasu odwiedziliśmy kilka kąpielisk w okolicy i w Kruszwicy była najcieplejsza).
Słońce nie męczy, bo świeci z boku, a po południu wysokie drzewa umożliwiały schowanie się w cieniu. Na miejscu jest plac zabaw, mała gastronomia (jeden mały bar), przebieralnie, a także boisko do siatki, wypożyczalnia sprzętu wodnego i mały pomost, więc nie brakuje niczego
Mankamentem było tylko zachowanie miejscowych plażowiczek i brak zakazu palenia na plaży. Tak się złożyło, że jedynymi osobami nie liczącymi się z ludźmi w około były matki z małymi dziećmi, które namiętnie paliły przy nich papierosy nad wodą - zadziwiająca głupota i brak kultury...
Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona prezentować się nieco inaczej!

Relacja - dodatkowe informacje

Wiek dziecka/i
7 lat
Data pobytu
sierpień 2015
Plaża
Plac zabaw
Plaża i boisko do siatkówki
Gopło - widać drugą plażę (dziką)
Widok z pomostu
Strefa kąpieli

Noclegi

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Kruszwica w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com    

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Kruszwica wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej miejscowości.