Surykatki

TORUŃ - ZOO

 
4.0 (1)
  12695 1

TORUŃ - ZOO

Opis atrakcji turystycznej

Kraj / Region
Miejscowość
Nazwa atrakcji
ZOO
  • Atrakcja całoroczna

Historia Ogrodu Zoobotanicznego w Toruniu sięga 1797 roku kiedy to doktor medycyny Johann Gottlieb Schultz zakupił ten teren i rozpoczął tworzenie ogrodu botanicznego. W tej formie istniał on aż do 1965 roku, choć okresowo był całkowicie zaniedbany. W tym roku zaczęto sprowadzać z Argentyny zwierzęta i tak powstał ogród zoobotaniczny. Dla odwiedzających otwarto je w latach 70-tych XX wieku. Od 2007 roku toruńskie zoo należy do Europejskiego Stowarzyszenia Ogrodów Zoologicznych, co pozwala na pozyskiwanie specjalnie chronionych gatunków zwierząt. Jest rozłożone w centrum miasta na powierzchni 3,8 ha i posiada ok. 50 gatunków zwierząt. Poza standardowymi wybiegami posiada minizoo, ptaszarnię, herpetarium (budynek z gadami i płazami) oraz staw. Ogród jest otwarty codziennie w godz. 10-19, a po sezonie do 16 lub 18, w zależności od miesiąca.

Foto i wideo galeria

Zdjęcia

Kangurzyca z małym
Wielki jaszczur
Centralna część ogrodu
Zdjęcie
Surykatki

Filmy

Toruń | Ogród Zoobotaniczny

Atrakcje w pobliżu

Zobacz inne atrakcje turystyczne w Kujawsko-pomorskim. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!

Położenie i dane kontaktowe

Ogród Zoobotaniczny w Toruniu - ul. Bydgoska 7, Toruń   tel. +48 56 622 42 10 kliknij, aby zadzwonić

Współrzędne geograficzne*:
Toruń (woj. Kujawsko Pomorskie) - ZOO

format D: N53.0089479°,  E18.5905194°
format DM: 53° 0.536874'N, 18° 35.431164'E 
format DMS: 53° 00' 32.21''N, 18° 35' 25.87''E 
*Istnieje kilka formatów zapisu współrzędnych geograficznych. Każde urządzenie GPS lub mapa elektroniczna używa któryś z poniższych trzech:
  • Format D (lub DD) - Stopnie / Stopnie dziesiętne, używany m.in. przez Google Maps;
  • Format DM - Stopnie Minuty;
  • Format DMS - Stopnie Minuty Sekundy, używany m.in. przez Automapę.
Otwórz w:  Google Maps,  Bing Maps,  Openstreet Maps

Zobacz położenie atrakcji na mapie. Możesz też wytyczyć do niej trasę (rozwiń/zwiń)
Swap Start/End

Relacje turystów

Liczba relacji: 1
Ocena atrakcji
 
4.0(1)
Dodaj relację
Masz już konto w serwisie? .
Aby dodać relację i ocenić atrakcję turystyczna posiadanie konta nie jest konieczne (choć zalecane). Wystarczy podać tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (pozostanie ukryty i bezpieczny)
Ocena (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji
Jak oceniasz tę atrakcję w skali 1-6 ?
Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2016 (ważne jest podanie roku)
Relacja
Zdjęcia możesz przesłać zaraz po dodaniu relacji
Ocena atrakcji
 
4.0
Zoo w Toruniu odwiedziliśmy  dwa razy w przeciągu kilku lat i widzimy pozytywny rozwój, jednak poziomem atrakcyjności nadal odbiega od innych ogrodów zoologicznych w kraju.
Na pewno atutem jest położenie w centrum, nie trzeba więc jechać autem i szukać parkingu, lecz szybko dojdziemy spacerkiem ze starówki. Specyficzne położenie w obniżeniu terenu skierowanemu ku Wiśle  powoduje, że jesteśmy  odizolowani od zgiełku miasta. 
Oficjalna nazwa tej placówki to ogród zoo-botaniczny, ale roślinność jakoś szczególnie nie zwróciła naszej uwagi, poza drzewem przy wejściu z wielką naroślą na pniu. Największe  wrażenie zrobił na nas, a szczególnie na synu, niedźwiedź himalajski. Zwierzę było akurat bardzo aktywne i spacerowało po całym wybiegu, łącznie z wchodzeniem na mostek zrobiony z bali drewnianych. Było więc na co popatrzeć. Inną atrakcją była obserwacja jak zawsze pociesznych surykatek. Obok postawiono dwie duże figury kangura i żubra, do których dzieci mogą wchodzić i np. pozować do zdjęć. To bardzo dobry pomysł i zatrzymało naszego dzieciaka na dłużej niż skromny plac zabaw, położony kawałek dalej.
Z ciekawych obiektów w toruńskim zoo jest jeszcze  ptaszarnia, ale zbyt mocno śmierdziało, aby dało się tam wytrzymać dłużej oraz herpetarium z jaszczurami i wężami. 
Natomiast ptaki w klatkach na zewnątrz (bażanty i podobne) czy różne ssaki kozo- i sarnopodobne można oglądać obecnie w tak wielu miejscach, że dla aktywnych turystów nie jest to wielka atrakcja. Część zwierząt jak jeżozwierz było niewidocznych bo się schowała, a w klatkach za szkłem  z powodu słońca trudno było cokolwiek zobaczyć. Dobrze, że jest minizoo dla dzieci, choć raczej ono nie zachwyca.
Mają tu więc jeszcze trochę do zrobienia aby dorównać innym ogrodom zoologicznym, jest to chyba najmniejsza  tego typu placówka w kraju, ale plany rozbudowy są podobno ambitne i co roku ma być lepiej. 
W mojej opinii w Toruniu jest sporo ciekawszych turystycznie miejsc, ale zoo też na pewno warto odwiedzić.

Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona prezentować się nieco inaczej!

Relacja - dodatkowe informacje

Wiek dziecka/i
3.5 roku
Data pobytu
maj 2012
Zdjęcie
Kangurzyca z małym
Wielki jaszczur
Centralna część ogrodu
Zdjęcie
Surykatki

Noclegi

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Toruń w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com    

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Toruń wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej miejscowości.

Sprawdzone i polecane (rozwiń)