Panorama Torunia

TORUŃ - Rejs statkiem po Wiśle

 
3.0 (1)
  14356 1

TORUŃ - Rejs statkiem po Wiśle

Opis atrakcji turystycznej

Kraj / Region
Miejscowość
Nazwa atrakcji
Rejs statkiem po Wiśle
  • Atrakcja całoroczna

Rejsy po Wiśle przy toruńskim Bulwarze Filadelfijskim odbywają się codziennie w godzinach 9-19. Dostępne są 2 statki Wanda oraz Wiking. Wanda jest większa, posiada 70 miejsc i bar, natomiast Wiking jest stylizowany na łódź skandynawskich wojowników. Rejs trwa 40 minut i rozpoczyna się o pełnych godzinach, przy minimum 15 osobach.

Foto i wideo galeria

Zdjęcia

Most drogowy na Wiśle
Widok ze statku na Bulwar Filadelfijski i bary na wodzie
Panorama Torunia

Filmy

Toruń | Rejs statkiem po Wiśle

Atrakcje w pobliżu

Zobacz inne atrakcje turystyczne w Kujawsko-pomorskim. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!

Położenie i dane kontaktowe

Rejs statkiem wycieczkowym - Bulwar Filadelfijsk, Toruń   tel. +48 601 62 56 82 kliknij, aby zadzwonić

Współrzędne geograficzne*:
Toruń (woj. Kujawsko Pomorskie) - Rejs statkiem po Wiśle

format D: N53.00807°,  E18.6092949°
format DM: 53° 0.4842'N, 18° 36.557694'E 
format DMS: 53° 00' 29.05''N, 18° 36' 33.46''E 
*Istnieje kilka formatów zapisu współrzędnych geograficznych. Każde urządzenie GPS lub mapa elektroniczna używa któryś z poniższych trzech:
  • Format D (lub DD) - Stopnie / Stopnie dziesiętne, używany m.in. przez Google Maps;
  • Format DM - Stopnie Minuty;
  • Format DMS - Stopnie Minuty Sekundy, używany m.in. przez Automapę.
Otwórz w:  Google Maps,  Bing Maps,  Openstreet Maps

Zobacz położenie atrakcji na mapie. Możesz też wytyczyć do niej trasę (rozwiń/zwiń)
Swap Start/End

Relacje turystów

Liczba relacji: 1
Ocena atrakcji
 
3.0(1)
Dodaj relację
Masz już konto w serwisie? .
Aby dodać relację i ocenić atrakcję turystyczna posiadanie konta nie jest konieczne (choć zalecane). Wystarczy podać tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (pozostanie ukryty i bezpieczny)
Ocena (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji
Jak oceniasz tę atrakcję w skali 1-6 ?
Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2016 (ważne jest podanie roku)
Relacja
Zdjęcia możesz przesłać zaraz po dodaniu relacji
Ocena atrakcji
 
3.0
Na rejs po Wiśle wybraliśmy się ze względu na piękno toruńskiej starówki, którą można podziwiać ze statku oraz podniecenie syna, który  koniecznie chciał nim popłynąć.
Organizacja rejsów jest raczej średnia. Poza sezonem nie można być pewnym czy statek wyruszy o danej godzinie (pełnej) czy  ze względu na małą ilość chętnych nie wypłynie. Trzeba więc być w pobliżu portu i czekać, bo kontaktu telefonicznego z kapitanem nie ma. W weekend majowy na szczęście uzbierało się kilkanaście osób i wyruszyliśmy bez czekania. Płynęliśmy statkiem Wanda, najpierw w kierunku mostu kolejowego, przy nim zrobiliśmy nawrót i  popłynęliśmy w kierunku  mostu samochodowego. Przepłynęliśmy pod nim i po ok. 100 metrów kolejny nawrót i powrót do portu. Można w tym czasie zrobić fajne fotki murów i zabudowań Starego Miasta, ale generalnie  rejs jest niestety nudny. Trasa jest tak krótka, że mógłby spokojnie trwać 20 minut, ale wydłużono go do 40.
Nasze dziecko  było znudzone już po 10 minutach. Statek jest duży i bezpieczny, dzieci mogą po nim biegać, ale nie widzą wody i  szybko zapominają, że nie są na stałym lądzie. Szkoda także, że nikt nie pomyślał o  komentarzu z głośników na temat Torunia i tego co się widzi. Przydałoby się jakieś uatrakcyjnienie rejsu, bo 30 zł (minimum)  od rodziny za możliwość popatrzenia na starówkę i zrobienia kilku zdjęć to trochę za dużo. 
Po Wiśle, między portem a punktem widokowym po drugiej stronie Wisły, kursuje jeszcze łódź Katarzynka II, która także oferuje rejsy widokowe  (za połowę ceny) i wydaje się to ciekawszą alternatywą dla rejsu statkiem. Jedyną przewagą jaką ma statek jest chyba to, że posiada dużą przestrzeń i zadaszenie, dlatego  może pływać  w każdych warunkach....

Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona prezentować się nieco inaczej!

Relacja - dodatkowe informacje

+ Zalety
dużo przestrzeni na statku
piękna panorama zabytkowego miasta
- Wady
rejs jest nudny
krótka trasa, a statek płynie wolnym tempem aby rejs trwał dłużej
mało atrakcyjny dla dzieci
Wiek dziecka/i
3.5 roku
Data pobytu
maj 2012
Zdjęcie
Most drogowy na Wiśle
Widok ze statku na Bulwar Filadelfijski i bary na wodzie
Panorama Torunia

Noclegi

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Toruń w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com    

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Toruń wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej miejscowości.

Sprawdzone i polecane (rozwiń)