Makieta miasta

WAŁBRZYCH - Park Nauki i Techniki ExploraPark

 
4.5 (1)
  3839 1

WAŁBRZYCH - Park Nauki i Techniki ExploraPark

Opis atrakcji turystycznej

Kraj / Region
Miejscowość
Nazwa atrakcji
Park Nauki i Techniki ExploraPark
  • Atrakcja na złą pogodę

Początki "ExploraPark" sięgają 2007 roku. Stowarzyszenie Instytut Badań Kompetencji zorganizowało wystawę pod taką nazwą na zamku Książ. Główne eksponaty zostały wypożyczone z muzeum nauki w Paryżu. Potem powstał pomysł Parku Nauki i Techniki z własną siedzibą. Jego celem jest edukacja poprzez zabawę, eksperymentowanie i doświadczenia. Zajmuje ok. 400 m2 powierzchni, na której znajduje się ponad 80 interaktywnych eksponatów (m.in. Liczydło chińskie, Złudzenia optyczne, Deska Galtona, Mozaiki bliźniacze, Anteny dźwiękowe, Pompa próżniowa, Most Leonarda). Pozwalają one na prezentowanie problemów nauk matematycznych, technicznych i przyrodniczych. W 2013 r., dzięki ExploraPark odnowiono osiedlowy plac zbaw mieszczący się przy jego siedzibie, m.in. nad piaskownicą zbudowano efektowny wielościan - kopułę geodezyjną. ExploraPark oferuje interaktywne lekcje dla zorganizowanych grup szkolnych oraz przyjęcia urodzinowe dla dzieci powyżej 5 lat. Wizyty gości indywidualnych możliwe są przez cały rok codziennie w godz. 8:00-16:00 (pon.-pt.) i 10:00:18:00 (sb.-ndz.).

Foto i wideo galeria

Zdjęcia

Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Makieta miasta

Filmy

ExploraPark - Park Nauki i Techniki  - official video

Atrakcje w pobliżu

Zobacz inne atrakcje turystyczne na Dolnym Śląsku. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!

Położenie i dane kontaktowe

"ExploraPark" Park Nauki i Techniki - ul. Moniuszki 66I, Walbrzych   tel. +48 748 469 077 kliknij, aby zadzwonić

Współrzędne geograficzne*:
Wałbrzych (woj. Dolnośląskie) - Park Nauki i Techniki ExploraPark

format D: N50.7599308°,  E16.2780122°
format DM: 50° 45.595848'N, 16° 16.680732'E 
format DMS: 50° 45' 35.75''N, 16° 16' 40.84''E 
*Istnieje kilka formatów zapisu współrzędnych geograficznych. Każde urządzenie GPS lub mapa elektroniczna używa któryś z poniższych trzech:
  • Format D (lub DD) - Stopnie / Stopnie dziesiętne, używany m.in. przez Google Maps;
  • Format DM - Stopnie Minuty;
  • Format DMS - Stopnie Minuty Sekundy, używany m.in. przez Automapę.
Otwórz w:  Google Maps,  Bing Maps,  Openstreet Maps

Zobacz położenie atrakcji na mapie. Możesz też wytyczyć do niej trasę (rozwiń/zwiń)
Swap Start/End

Relacje turystów

Liczba relacji: 1
Ocena atrakcji
 
4.5(1)
Dodaj relację
Masz już konto w serwisie? .
Aby dodać relację i ocenić atrakcję turystyczna posiadanie konta nie jest konieczne (choć zalecane). Wystarczy podać tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (pozostanie ukryty i bezpieczny)
Ocena (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji
Jak oceniasz tę atrakcję w skali 1-6 ?
Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2016 (ważne jest podanie roku)
Relacja
Zdjęcia możesz przesłać zaraz po dodaniu relacji
Ocena atrakcji
 
4.5
Jest to placówka, która przez zabawę uczy,  przypominająca  gdańskie Hewelianum, gdyński Experyment  czy toruński  Młyn Wiedzy, które mieliśmy już okazje odwiedzić,  lecz na znacznie mniejsza skalę.  Nie należy więc oczekiwać jakichś fajerwerków.  Zajmuje 2 duże pomieszczenia i 2 małe w budynku na peryferyjnym osiedlu Wałbrzycha.
Nasze dziecko, jak chyba każde, bardzo lubi tego typu miejsca, więc i tu spędziliśmy przyjemne 3 godziny. Trafiliśmy na dzień, gdy były  urządzane urodziny, ale tłoku się nie odczuwało, bo osób było niewiele, a miejsca jest wystarczająco dużo. 
W ExploraPark bardzo mocno postawiono na łamigłówki logiczne  i matematyczne, jest też sporo budowania różnego rodzaju klocków, mozaik i konstrukcji. Interaktywne stanowiska udowadniają prawa matematyczne, pokazują złudzenia optyczne, odwzorowują zjawiska fizyczne, dzieci mogą oczywiście same eksperymentować, testować i bawić się w odkrywców, zdobywając przy tym wiedzę w sposób niedostępny w szkołach. Jeśli nie mogą sobie z czymś poradzić, zawsze mogą podejść do kogoś z personelu, który wszystko objaśni.
Syna najbardziej wciągnęły drewniane klocki, z których budowało się trasę dla toczącej się kulki. Pewnym minusem jest konsola do gier - trudno zmusić chłopaka do łamania głowy zagadkami logicznymi, gdy obok rówieśnicy świetnie się bawią przed monitorem.
Placówka jest przeznaczona dla dzieci mniej więcej od 5 lat, ale i młodsze jak zobaczą tyle różnego rodzaju klocków, układanek i innych kolorowych "rupieci" to też powinny być zadowolone. Rolą dorosłych jest tu głownie nadzór nad dziećmi, ewentualnie pomoc w rozwiązywaniu łamigłówek, co można potraktować jako wyręczanie personelu, w tym kontekście nie podobna mi się, że rodzice muszą płacić za wejście więcej niż dzieci, co jest kompletnie niezrozumiałe. To miejsce nie jest bowiem stworzone dla dorosłych, więc cennik powinien wyglądać inaczej.
W środku jest sklepik z zabawkami i książkami edukacyjnymi, można też poobserwować rybki w kliku akwariach. Brak jednak gastronomii.
Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona prezentować się nieco inaczej!

Relacja - dodatkowe informacje

Wiek dziecka/i
8 lat
Data pobytu
kwiecień 2016
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Makieta miasta

Noclegi

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Wałbrzych w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com    

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Wałbrzych wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej miejscowości.