Trasa siatkowa Maluch

JEDLINA ZDRÓJ - Park Aktywności Czarodziejska Góra

 
5.8 (2)
  6643 1

JEDLINA ZDRÓJ - Park Aktywności  Czarodziejska Góra

Opis atrakcji turystycznej

Kraj / Region
Miejscowość
Nazwa atrakcji
Park Aktywności Czarodziejska Góra

Park Aktywności "Czarodziejska Góra" powstał w 2010 r. jako wspólna inicjatywa przedsiębiorcy z Wałbrzycha i lokalnych władz. Składa się z parku linowego "Czarodziejskie Liny", 15-metrowej ścianki wspinaczkowej, toru saneczkowego o dług. 600 m, toru pontonowego Summertubing (80-metrowa rynna pokryta igelitem), karuzeli rotondo, wypożyczalni deskorolek i hulajnóg zjazdowych (Monsterroller i Mountainbord). Park linowy oferuje 5 tras, w tym zabezpieczoną siatkami dla najmłodszych. W zimie funkcjonuje tu Park Śniegowy. Park jest czynny codziennie od kwietnia do października, w sezonie od 10:00 do 19:00 (w weekendy do 20:00).

Foto i wideo galeria

Zdjęcia

Najwyższy punkt trasy junior
Zdjęcie
Początek trasy junior
Trasa siatkowa Maluch

Filmy

Kufel - Park Aktywności Czarodziejska Góra- Jedlina Zdrój

Atrakcje w pobliżu

Zobacz inne atrakcje turystyczne na Dolnym Śląsku. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!

Położenie i dane kontaktowe

Park Aktywności "Czarodziejska Góra" - ul. Poznańska, Jedlina Zdrój   tel. +48 606 786 569 kliknij, aby zadzwonić

Współrzędne geograficzne*:
Jedlina-Zdrój (woj. Dolnośląskie) - Park Aktywności Czarodziejska Góra

format D: N50.7261718°,  E16.3403462°
format DM: 50° 43.570308'N, 16° 20.420772'E 
format DMS: 50° 43' 34.22''N, 16° 20' 25.25''E 
*Istnieje kilka formatów zapisu współrzędnych geograficznych. Każde urządzenie GPS lub mapa elektroniczna używa któryś z poniższych trzech:
  • Format D (lub DD) - Stopnie / Stopnie dziesiętne, używany m.in. przez Google Maps;
  • Format DM - Stopnie Minuty;
  • Format DMS - Stopnie Minuty Sekundy, używany m.in. przez Automapę.
Otwórz w:  Google Maps,  Bing Maps,  Openstreet Maps

Zobacz położenie atrakcji na mapie. Możesz też wytyczyć do niej trasę (rozwiń/zwiń)
Swap Start/End

Relacje turystów

Liczba relacji: 2
Ocena atrakcji
 
5.8(2)
Dodaj relację
Masz już konto w serwisie? .
Aby dodać relację i ocenić atrakcję turystyczna posiadanie konta nie jest konieczne (choć zalecane). Wystarczy podać tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (pozostanie ukryty i bezpieczny)
Ocena (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji
Jak oceniasz tę atrakcję w skali 1-6 ?
Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2016 (ważne jest podanie roku)
Relacja
Zdjęcia możesz przesłać zaraz po dodaniu relacji
Ocena atrakcji
 
5.5
Polecam, fajne i stosunkowo niedrogie atrakcje
Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona prezentować się nieco inaczej!

Relacja - dodatkowe informacje

Wiek dziecka/i
10 lat
Data pobytu
sierpień 2017
Ocena atrakcji
 
6.0
Z rozrywek w Jedlinie Zdroju wyróżnia się bardzo dogodny cenowo tor saneczkowy. Wspólny zjazd z 8-letnim  dzieciakiem za 6 zł to chyba  najniższa cena w Europie (w karnecie 10-przejazdowym w dniu powszednim). Można więc poszaleć, choć tor nie należy do  szybkich ani długich. 
Szkoda, że nie mogliśmy skorzystać z toru pontonowego. Ten z kolei wyróżnia się tym, że nie trzeba biegać z pontonem pod górę, tylko jest się  wciąganym wyciągiem. To ogromna zaleta, bo pamiętam że w innych miejscach nieźle się nabiegałem  w tę  i z powrotem gdy syn zjeżdżał z czegoś podobnego.  Niestety, mimo dwukrotnego przyjazdu  do parku, tor zawsze był zamknięty z powodu złych warunków atmosferycznych, choć w 1 dzień wcale nie padało. Trzeba więc pamiętać, że jeśli istnieje choćby  minimalne zagrożenie deszczem, tor będzie nieczynny. Są tu ostrożni aż do przesady!
Sercem tego miejsca jest  park linowy z aż 5 trasami dla osób w każdym wieku i stopniu zaawansowania. Tutaj  nie ma już taryf ulgowych i ceny są  zbliżone do średnich krajowych. Najłatwiejsza ścieżka dla najmłodszych dzieci zabezpieczona jest siatkami. Jest to porządna trasa z kilkunastoma przeszkodami, ale nie podobają mi się opłaty pobierane za każde jedno przejście (choć są karnety na 5 przejść). W przypadku maluchów powinny być bilety bez limitów albo na  określony czas. 
Pozostałe trasy są już tradycyjne, choć także tutaj Jedlina czymś zaskakuje. Zastosowano bowiem nowatorski system  nie wymagający przepinania lin - wystarczy je tylko przewlekać. Jest to pierwszy i jedyny park linowy, w którym widzieliśmy takie rozwiązanie. Dzieci oraz początkujący na pewno je docenią i będą się mniej stresować. No i dzięki temu jest bezpieczniej. Jeśli chodzi o jakieś wymyślne i oryginalne przeszkody czy zjazdy to nic takiego nie zauważyłem.
Trasa Junior, z której korzystał syn, podobała mi się  z powodu  wysoko zawieszonych kilku stanowisk. Zaczyna się niepozornie, ale potem emocje rosną. Biegnie ona po drzewach na stoku wzgórza, więc w zależności od miejsca patrzenia wysokość można różnie oceniać. Gdy żona stojąc w dole na parkingu zobaczyła syna na najwyższym odcinku o mało nie dostała zawału! Część trasy naprawdę odbiega wysokością od innych tras dziecięcych, ale nie jest to powód do obaw. Nasz syn ma lęk wysokości, ale przeszedł ją bez problemu i był z siebie bardzo dumny. 
Z innych atrakcji nie korzystaliśmy, podobnie jak z gastronomii, która również jest tu zapewniona.  Ogólne wrażenie bardzo dobre. trzeba tylko wybrać się przy dobrej pogodzie.
Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona prezentować się nieco inaczej!

Relacja - dodatkowe informacje

Wiek dziecka/i
8 lat
Data pobytu
kwiecień 2016
Zdjęcie
Najwyższy punkt trasy junior
Zdjęcie
Początek trasy junior
Trasa siatkowa Maluch

Noclegi

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Jedlina-Zdrój w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com    

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Jedlina-Zdrój wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej miejscowości.