KLETNO - Muzeum Ziemi

KLETNO - Muzeum Ziemi

 
5.3 (2)
  3916 1

Widok z zewnątrz

Opis atrakcji turystycznej

Kraj / Region
Miejscowość
Nazwa atrakcji
Muzeum Ziemi
  • Atrakcja całoroczna
  • Atrakcja na złą pogodę

Muzeum Ziemi w sudeckiej wsi Kletno prezentuje prywatny zbiór Arnolda Miziołka, który przez 30 lat stworzył pokaźną kolekcję skamieniałości, minerałów, meteorytów, tropów prehistorycznych zwierząt. Jest on pomysłodawcą i współorganizatorem Międzynarodowych Mistrzostw Polski w Poszukiwaniu Kamieni i Minerałów w Kletnie oraz laureatem nagród i wyróżnień na krajowych i międzynarodowych wystawach. Do unikatowych eksponatów w muzeum należą 4 gniazda z jajami dinozaurów sprowadzone z Chin, ślady łap tych gadów z Gór Stołowych i Świętokrzyskich oraz duży zbiór agatów z całego świata, w tym największy okaz z Polski. Ekspozycji towarzyszy mały park jurajski z makietami dinozaurów w naturalnej wielkości oraz sklep z autorską biżuterią i minerałami. Zwiedzanie odbywa się z przewodnikiem i trwa ok. 45 minut. Dla grup istnieje możliwość wykupienia warsztatów geologicznych. Muzeum jest czynne codziennie od 9:00 do 18:00.

Foto i wideo galeria

Zdjęcia

Gablotki z ekspozycją
Dinozaury
Piękne okazy agatów
KLETNO - Muzeum Ziemi
Czaszka prehistorycznego gada
Ekspozycja

Filmy

PANORAMIX 360° Tomasz Mól - Muzeum Ziemi w Kletnie z lotu ptaka.

Atrakcje w pobliżu

Zobacz inne atrakcje turystyczne na Dolnym Śląsku. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!

Położenie i dane kontaktowe

Muzeum Ziemi Geologiczne - Kletno 27   tel. +48 74 814 08 28 kliknij, aby zadzwonić

Współrzędne geograficzne*:
Kletno (woj. Dolnośląskie) - Muzeum Ziemi

format D: N50.2426476°,  E16.8517762°
format DM: 50° 14.558856'N, 16° 51.106572'E 
format DMS: 50° 14' 33.53''N, 16° 51' 06.39''E 
*Istnieje kilka formatów zapisu współrzędnych geograficznych. Każde urządzenie GPS lub mapa elektroniczna używa któryś z poniższych trzech:
  • Format D (lub DD) - Stopnie / Stopnie dziesiętne, używany m.in. przez Google Maps;
  • Format DM - Stopnie Minuty;
  • Format DMS - Stopnie Minuty Sekundy, używany m.in. przez Automapę.
Otwórz w:  Google Maps,  Bing Maps,  Openstreet Maps

Zobacz położenie atrakcji na mapie. Możesz też wytyczyć do niej trasę (rozwiń/zwiń)
Swap Start/End

Relacje turystów

Liczba relacji: 2
Ocena atrakcji
 
5.3(2)
Dodaj relację
Masz już konto w serwisie? .
Aby dodać relację i ocenić atrakcję turystyczna posiadanie konta nie jest konieczne (choć zalecane). Wystarczy podać tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (pozostanie ukryty i bezpieczny)
Ocena (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji
Jak oceniasz tę atrakcję w skali 1-6 ?
Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2016 (ważne jest podanie roku)
Relacja
Zdjęcia możesz przesłać zaraz po dodaniu relacji
Ocena atrakcji
 
6.0
Fantastyczna przygoda!!! Przyznam, że nie spodziewałam się tak ciekawego wykładu z geologii w tak niepozornym miejscu :)
Bardzo bogata kolekcja minerałów, której nie można sobie odpuścić, wraz z anegdotami i szeroką wiedzą właściciela - KONIECZNIE!!!
Skarb dla szkół :)
Szkoda ze tak słabo oznakowane miejsce... 
I pomyśleć że trafiliśmy tam przez szczęśliwy zbieg okoliczności! 
Polecam przy okazji zwiedzania jaskini niedźwiedzia!!!
Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona prezentować się nieco inaczej!

Relacja - dodatkowe informacje

Wiek dziecka/i
O
Data pobytu
Sierpień 2018
A
Ocena atrakcji
 
4.5
Muzeum ma dogodną lokalizację - przy Jaskini Niedźwiedziej, a po drodze do kopalni uranu. Wystawa jest rozłożona na 2 kondygnacjach starego budynku.  W jego otoczeniu stoi kilka figur dinozaurów, mamut i ludzie pierwotni. Nie można tego porównywać z nawet najmniejszym dinoparkiem, ale jest fajnym dodatkiem do muzeum, który z pewnością docenią dzieciaki, bo nie ma żadnych restrykcji (można wchodzić na dinozaury).
Muzeum zdecydowanie zasługuje na jakąś lepszą siedzibę, bo z zewnątrz nie wygląda zachęcająco i raczej odpycha turystów, sprawiając wrażenie kiepskiej atrakcji mającej odchudzić portfele turystów przy okazji zwiedzania  słynnej jaskini. Prezentowana kolekcja jest jednak zaskakująco bogata i warta oglądnięcia. Jest tu bardzo dużo różnych minerałów oraz pamiątek po prehistorycznych zwierzętach lądowych i morskich. Nie spodziewałem się tego i początkowo podejrzewałem nawet, że to repliki, ale przewodnik rozwiał moje wątpliwości.
Zwiedzanie z przewodnikiem należy wziąć w cudzysłów, bo podczas naszych odwiedzin osoba pełniąca tę funkcję nie wydawała się zbyt  kompetentna - facet  szybko przekazał podstawowe informacje, opisał kilka eksponatów i pozostawił  czas na samodzielne oglądanie (co w sumie niektórzy mogą uznać za zaletę). Jednak jak wspomniałem, muzeum nie posiada siedziby z prawdziwego zdarzenia, wnętrze jest małe i słabo przystosowane na potrzeby ekspozycyjne. Przedmioty są stłoczone i nie wystarczająco oświetlone i opisane, więc wolelibyśmy posłuchać więcej informacji o tym co oglądamy, bo było tam wiele ciekawych okazów kamieni i skamielin.
Tak więc wg mnie muzeum ma spory potencjał, ale jest on trochę marnowany.  
Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona prezentować się nieco inaczej!

Relacja - dodatkowe informacje

Wiek dziecka/i
7 lat
Data pobytu
lipiec 2015
Widok z zewnątrz
Gablotki z ekspozycją
Dinozaury
Piękne okazy agatów
KLETNO - Muzeum Ziemi
Czaszka prehistorycznego gada
Ekspozycja

Noclegi

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Kletno w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com    

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Kletno wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej miejscowości.