Dmuchańce

SZKLARSKA PORĘBA - Park Rozrywki Esplanada

 
4.0 (1)
  12030 1

SZKLARSKA PORĘBA - Park Rozrywki Esplanada

Opis atrakcji turystycznej

Kraj / Region
Miejscowość
Nazwa atrakcji
Park Rozrywki Esplanada
  • Atrakcja całoroczna

Rodzinny Park Rozrywki Esplanada powstał w 2010 roku w centrum Szklarskiej Poręby, na powierzchni 4 ha. Park oferuje m.in. kolejkę grawitacyjną typu Alpine Coaster z ponad 0,5 kilometrowym zjazdem, Wieżę Emocji umożliwiającą, dzięki opadaniu z 12 metrów z prędkością 6 m/s, poczucie stanu nieważkości, minigolfa z 18 polami, kilka dmuchańców i pojazdów na monety. Dodatkowo w lecie odbywają się tu koncerty, a w zimie działa lodowisko. Wstęp jest bezpłatny - każda atrakcja posiada własne opłaty. Zaplecze gastronomiczne stanowi Cafe Park z tarasem widokowym i leżakownią, oferująca m.in. praliny, trufle i czekolady wytwarzane z naturalnych składników. Park jest czynny w sezonie od 11:00 do 21:00, po sezonie krócej.

Foto i wideo galeria

Zdjęcia

Pontony z laserami
Minigolf
Minigokarty
Basen kulkowy - Labirynt
Dmuchańce

Filmy

szklarniatv - Kolejka grawitacyjna przy Rodzinnym Parku Rozrywki "Esplanada"

Atrakcje w pobliżu

Zobacz inne atrakcje turystyczne na Dolnym Śląsku. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!

Położenie i dane kontaktowe

Rodzinny Park Rozrywki Esplanada - ul. Pstrowskiego 5a, Szklarska Poręba   tel. +48 75 742 87 17 kliknij, aby zadzwonić

Współrzędne geograficzne*:
Szklarska Poręba (woj. Dolnośląskie) - Park Rozrywki Esplanada

format D: N50.827933°,  E15.5222591°
format DM: 50° 49.67598'N, 15° 31.335546'E 
format DMS: 50° 49' 40.56''N, 15° 31' 20.13''E 
*Istnieje kilka formatów zapisu współrzędnych geograficznych. Każde urządzenie GPS lub mapa elektroniczna używa któryś z poniższych trzech:
  • Format D (lub DD) - Stopnie / Stopnie dziesiętne, używany m.in. przez Google Maps;
  • Format DM - Stopnie Minuty;
  • Format DMS - Stopnie Minuty Sekundy, używany m.in. przez Automapę.
Otwórz w:  Google Maps,  Bing Maps,  Openstreet Maps

Zobacz położenie atrakcji na mapie. Możesz też wytyczyć do niej trasę (rozwiń/zwiń)
Swap Start/End

Relacje turystów

Liczba relacji: 1
Ocena atrakcji
 
4.0(1)
Dodaj relację
Masz już konto w serwisie? .
Aby dodać relację i ocenić atrakcję turystyczna posiadanie konta nie jest konieczne (choć zalecane). Wystarczy podać tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (pozostanie ukryty i bezpieczny)
Ocena (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji
Jak oceniasz tę atrakcję w skali 1-6 ?
Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2016 (ważne jest podanie roku)
Relacja
Zdjęcia możesz przesłać zaraz po dodaniu relacji
Ocena atrakcji
 
4.0
Wizytówką parku Esplanada jest tor saneczkowy widoczny przy głównym skrzyżowaniu dróg w Szklarskiej Porębie. Zjechaliśmy nim tylko raz, bo niestety cennik był nieakceptowalny - 15 zł za zjazd z dzieckiem (maluch płatny jak dorosły). Był co prawda dostępny karnet, ale tylko 5-ozjazdowy czyli 2,5 zjazdu z dzieckiem - ewidentnie wymyślił go jakiś "geniusz". 
Jak widzę w nowym cenniku, od 2015 roku,  wprowadzono już zjazdy z dzieckiem i karnety 10-przejazdowe, ale koszty i tak są wyższe od zjeżdżalni w pobliskim Karpaczu, co jest  kompletnie niezrozumiałe, bo tam  nie dość że są dwa tory do swobodnego wyboru i nieograniczony czas do wykorzystania karnetu, to są one po prostu  lepsze. Tor Esplanady  prowadzi przez las, co mi się nie podoba. Otwarty widok pojawia się dopiero na końcu podczas szusowania nad drogą i to jest najlepszy odcinek, bo najszybszy, ale też krótki.
Do dalszych  atrakcji Esplanady trzeba wspiąć się pod górę. Jedną z nich jest mini-tor gokartowy. Autka działają na monety 5 zł i dają dzieciakom sporo frajdy. Tor  ma z jednej strony  3 a z drugiej 2 pasy, więc można się wyprzedzać, szkoda tylko że jest taki mały.
Monetami 5-ozłotowymi uruchamiamy również pontony z pistoletami laserowymi. Tutaj potrzeba  minimum 2 osób, bo zadaniem kierującego jest trafić w odpowiednie miejsce na pontonie innej osoby. Trafiony kręci się w kółko. To też fajna zabawa pod warunkiem, że sprzęt jest sprawny a w naszym przypadku nie był.  Tylko jeden ponton mógł zaliczyć trafienie.
Najwięcej miejsca zajmuje pole do minigolfa. Wygląda całkiem ciekawie, kilka pól posiada nawet własne budowle,  ale nikt z nas nie miał ochoty na grę. Dzieciak wolał spędzić czas na tradycyjnych dmuchańcach, bo znalazł podobnych wiekiem kompanów. Dmuchańców jest 3, w tym ścianka wspinaczkowa i dostarczają one maluchom rozrywki na dłuższy czas. 
Obok stoi namiot z niezłym basenem kulkowym i zjeżdżalniami zwany Labiryntem oraz trampolina. Dla nieco starszych jest wieża emocji, w której platforma opada z dużej wysokości w dół.
Tak więc można w Esplanadzie spędzić przyjemnie czas, ale będzie to sporo kosztowało, bo wszystko jest osobno płatne i nie jest tanie. 
My pobyt wspominamy miło  dzięki obsłudze, która zapewne nie zważając na ustalone przez kogoś  reguły, pozwalała bawić się dzieciakom do woli, bez żadnych dopłat, podczas gdy rodzice mogli w tym czasie delektować się deserami czy czeskim piwem, które oferuje miejscowa  kawiarnia. Jest to mocny punkt tego parku. Posiada taras, a także stoliki wystawione na wprost dmuchańców, więc można mieć oko na pociechy.
Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona prezentować się nieco inaczej!

Relacja - dodatkowe informacje

Wiek dziecka/i
6 lat
Data pobytu
październik 2014
Zdjęcie
Pontony z laserami
Minigolf
Minigokarty
Basen kulkowy - Labirynt
Dmuchańce

Noclegi

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Szklarska Poręba w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com    

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Szklarska Poręba wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej miejscowości.