Czaszka dinozaura

SZKLARSKA PORĘBA - Muzeum Mineralogiczne

 
5.0 (2)
  4380 1

Muzeum z zewnątrz

Opis atrakcji turystycznej

Kraj / Region
Miejscowość
Nazwa atrakcji
Muzeum Mineralogiczne
  • Atrakcja całoroczna

Muzeum Mineralogiczne w Szklarskiej Porębie zostało założone w 1993 r. przez pasjonata i kolekcjonera minerałów i skamielin Grzegorza Sokołowskiego. Obecnie prezentuje ok. 3000 eksponatów, w tym największą w Polsce prywatną kolekcję szkieletów dinozaurów i skamieniałości. Najstarsze skamieliny pochodzą sprzed prawie 600 mln lat. Poza tym w muzeum można zobaczyć wystawę czasową, aktualnie są to modele samochodów retro w skali 1:18 i straży pożarnych w skali 1:43. Muzeum jest otwarte codziennie w godz. od 10:00 do 18:00, zapewnia bezpłatny parking.

Foto i wideo galeria

Zdjęcia

Gabloty z minerałami
Skamieliny
Modele aut
Jeden z eksponatów
Czaszka dinozaura

Atrakcje w pobliżu

Zobacz inne atrakcje turystyczne na Dolnym Śląsku. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!

Położenie i dane kontaktowe

Muzeum Mineralogiczne - ul. Kilińskiego 20, Szklarska Poręba   tel. +48 607 100 880 kliknij, aby zadzwonić

Współrzędne geograficzne*:
Szklarska Poręba (woj. Dolnośląskie) - Muzeum Mineralogiczne

format D: N50.8170912°,  E15.5259919°
format DM: 50° 49.025472'N, 15° 31.559514'E 
format DMS: 50° 49' 01.53''N, 15° 31' 33.57''E 
*Istnieje kilka formatów zapisu współrzędnych geograficznych. Każde urządzenie GPS lub mapa elektroniczna używa któryś z poniższych trzech:
  • Format D (lub DD) - Stopnie / Stopnie dziesiętne, używany m.in. przez Google Maps;
  • Format DM - Stopnie Minuty;
  • Format DMS - Stopnie Minuty Sekundy, używany m.in. przez Automapę.
Otwórz w:  Google Maps,  Bing Maps,  Openstreet Maps

Zobacz położenie atrakcji na mapie. Możesz też wytyczyć do niej trasę (rozwiń/zwiń)
Swap Start/End

Relacje turystów

Liczba relacji: 2
Ocena atrakcji
 
5.0(2)
Dodaj relację
Masz już konto w serwisie? .
Aby dodać relację i ocenić atrakcję turystyczna posiadanie konta nie jest konieczne (choć zalecane). Wystarczy podać tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (pozostanie ukryty i bezpieczny)
Ocena (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji
Jak oceniasz tę atrakcję w skali 1-6 ?
Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2016 (ważne jest podanie roku)
Relacja
Zdjęcia możesz przesłać zaraz po dodaniu relacji
Ocena atrakcji
 
4.0
Muzeum bardzo fajne, ale obsługa tragiczna!!! Pani zachowuje się, jakby pracowała tam za karę. Sposób odzywania się do klientów niedopuszczalny. Nie powinna pracować z ludźmi!!! W pomieszczeniu gdzie leciał film o dinozaurach - straszny brud!!! Po podłodze kulało się mnóstwo reklam...

Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona prezentować się nieco inaczej!

Relacja - dodatkowe informacje

Data pobytu
lipiec2018
I
Ocena atrakcji
 
6.0
W Szklarskiej Porębie  jest kilka miejsc prezentujących minerały, ale na zwiedzanie i zakupy pamiątek wybraliśmy właśnie to muzeum, znając już jego oddział w Kamieniu Pomorskim. I nie zawiedliśmy się. Zbiory są tu jeszcze ciekawsze, choć Kamień podobał mi się bardziej ze względu na zabytkowy  anturaż (średniowieczna wieża)  i taras widokowy. Muzeum szklarskie   mieści się przy jednej z dróg prowadzącej ku wyciągowi na Szrenicę, w stylowej chacie,  zajmując 2 kondygnacje. 
Przede wszystkim imponująca jest kolekcja związana z dinozaurami. Jest mnóstwo kości, zęby, czaszki, jaja, ślady łap,  a nawet całe szkielety, a w salce kinowej można obejrzeć fajny film o  tematyce dinozaurowej. Nie brakuje też skamielin  i odcisków innych zwierząt. Robi to wrażenie, więc dzieciaki zainteresowane dinami i ogólnie prehistorią powinny być zachwycone.
Minerałów także jest pokaźna kolekcja i można wśród nich znaleźć przepiękne okazy. Są również  bursztyny, meteoryty i samorodki złota. Ekspozycja, choć bardzo interesująca jest w starym stylu czyli w zwykłych gablotkach i trochę szkoda, że nie próbuje się jej uatrakcyjnić. Nowocześniejszego charakteru nadałaby jej chociażby możliwość oglądania kamieni przez szkła powiększające.
Pośród minerałów ustawiono  kolekcję modeli samochodów w 4 czy 5 gablotkach. Jak dla mnie to zbędny dodatek, który nikogo z nas nie zainteresował, ale może ktoś lubi takie rzeczy. 
Na miejscu można zakupić wiele odmian oglądanych eksponatów. Oferta jest bardzo szeroka i na każda kieszeń. Są zarówno tanie kamienie i kamyczki, które zaspokoją oczekiwania dzieci jak i efektowniejsze i rzadsze egzemplarze po wyższej cenie, podobnie jest ze skamielinami oraz  biżuterią.  Przyznam, że w sklepiku spędziliśmy chyba więcej czasu niż  w samym muzeum. Każdy chciał coś dla siebie i nie mogliśmy się zdecydować co powybierać.  Za ladą był jednak bardzo miły starszy pan (prawdopodobnie  sam właściciel), który  nam o wszystkim opowiadał  i pomógł w dokonaniu wyboru. Każdy więc wyszedł zadowolony!
Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona prezentować się nieco inaczej!

Relacja - dodatkowe informacje

Wiek dziecka/i
6 lat
Data pobytu
październik 2014
Muzeum z zewnątrz
Gabloty z minerałami
Skamieliny
Modele aut
Jeden z eksponatów
Czaszka dinozaura

Noclegi

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Szklarska Poręba w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com    

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Szklarska Poręba wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej miejscowości.