Pokaz z projekcją

WROCŁAW - Fontanna multimedialna

 
6.0 (1)
  3797 1

WROCŁAW - Fontanna multimedialna

Opis atrakcji turystycznej

Kraj / Region
Miejscowość
Nazwa atrakcji
Fontanna multimedialna
  • Atrakcja ekonomiczna
  • Miejsce na medal 2014

Fontanna multimedialna przy Hali Stulecia we Wrocławiu została zbudowana 2009 roku na stawie o powierzchni ponad 1 ha, będącym częścią Parku Szczytnickiego. Składa się ona z 300 różnego typu dysz wodnych, 3 ogniowych i 800 punktów świetlnych. Całość uzupełniają lasery i projektory. Najmocniejsze dysze potrafią wystrzelić strumień wody na wysokość ponad 40 m. Jest to jeden z największych tego typu obiektów w Europie. Stałe pokazy w rytm muzyki odbywają się codziennie od końcówki kwietnia do końca października o każdej pełnej godzinie od 10:00 do 22:00 (oświetlenie włączane jest po zmroku). Trwają od kilku do kilkunastu minut. Pełnię możliwości fontanny można obejrzeć tylko podczas pokazów specjalnych, które odbywają się między godz. 21:00 a 22:00 (w zależności od miesiąca) w piątki, soboty, niedziele i święta. Wstęp bezpłatny, jednak z powodu niewielkiej liczby miejsc parkingowych może być konieczne zaparkowanie na parkingu płatnym (ok. 5 zł).
Możliwe jest też oglądanie spektaklu z tarasu widokowego Wrocławskiego Centrum Kongresowego (mieszczącego się w Hali Stulecia) za opłatą (5 zł w 2014 r). Bilety do nabycia w dniu pokazu do godz. 21:30 w punkcie z pamiątkami WCK.

Foto i wideo galeria

Zdjęcia

Fontanna wieczorem
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Pokaz z projekcją

Filmy

Wrocław - Fontanna multimedialna

Atrakcje w pobliżu

Zobacz inne atrakcje turystyczne na Dolnym Śląsku. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!

Położenie i dane kontaktowe

Fontanna multimedialna - ul. Wystawowa 1, Wrocław,   tel. +48 71 347 51 50 kliknij, aby zadzwonić

Współrzędne geograficzne*:
Wrocław (woj. Dolnośląskie) - Fontanna multimedialna

format D: N51.1088133°,  E17.0784804°
format DM: 51° 6.528798'N, 17° 4.708824'E 
format DMS: 51° 06' 31.73''N, 17° 04' 42.53''E 
*Istnieje kilka formatów zapisu współrzędnych geograficznych. Każde urządzenie GPS lub mapa elektroniczna używa któryś z poniższych trzech:
  • Format D (lub DD) - Stopnie / Stopnie dziesiętne, używany m.in. przez Google Maps;
  • Format DM - Stopnie Minuty;
  • Format DMS - Stopnie Minuty Sekundy, używany m.in. przez Automapę.
Otwórz w:  Google Maps,  Bing Maps,  Openstreet Maps

Zobacz położenie atrakcji na mapie. Możesz też wytyczyć do niej trasę (rozwiń/zwiń)
Swap Start/End

Relacje turystów

Liczba relacji: 1
Ocena atrakcji
 
6.0(1)
Dodaj relację
Masz już konto w serwisie? .
Aby dodać relację i ocenić atrakcję turystyczna posiadanie konta nie jest konieczne (choć zalecane). Wystarczy podać tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (pozostanie ukryty i bezpieczny)
Ocena (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji
Jak oceniasz tę atrakcję w skali 1-6 ?
Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2016 (ważne jest podanie roku)
Relacja
Zdjęcia możesz przesłać zaraz po dodaniu relacji
Ocena atrakcji
 
6.0
Przyjechaliśmy na drugi spektakl specjalny w roku, być może stąd tak wielkie tłumy oglądających - cały teren dookoła fontanny był pełen ludzi. Wiedząc o problemach z zaparkowaniem w tym rejonie auta, pojawiliśmy z pewnym zapasem czasowym, dzięki czemu zajęliśmy  dobre  miejsce na wzniesieniu i nawet syn miał dobrą widoczność. Początkowo chcieliśmy wykupić płatne miejsce na tarasie Hali, ale zobaczyliśmy że  taras jest chroniony barierką bez prześwitów,  która raczej uniemożliwiałby wygodną obserwację małemu dziecku. 
Na początek zaprezentowano kilkuminutową  propagandówkę na część Unii Europejskiej i to już było niesamowite.  Jednak pokaz główny "Cztery żywioły" dosłownie wgniata w ziemię! Wykonanie jest perfekcyjne, idealne zgranie światła, muzyki i "tańczącej" wody,  czasem wzbogacone o projekcje. Znakomity dobór utworów  od klasyki do nowoczesnej elektroniki. 
Będąc we Wrocławiu nie można pominąć tej atrakcji. Niby to tylko 20 minut, a potem wyjazd w wielkim korku, ale wrażenia niezapomniane. Dzieciak chłonął wszystko z otwartymi ustami!
Jako część dużego parku, miejsce to jest bardzo urokliwe, a sam staw otoczony słynną pergolą wrocławską, warto tu więc przyjechać także w dzień, np. przy okazji wizyty w ogrodzie japońskim czy zoo, które położone są tuż  obok.
Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona prezentować się nieco inaczej!

Relacja - dodatkowe informacje

Wiek dziecka/i
6 lat
Data pobytu
maj 2014
Zdjęcie
Zdjęcie
Fontanna wieczorem
Zdjęcie
Zdjęcie
Pokaz z projekcją

Noclegi

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Wrocław w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com    

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Wrocław wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej miejscowości.