Plac zabaw

KARPACZ - Park Bajek

 
5.0 (1)
  9148 1

KARPACZ - Park Bajek

Opis atrakcji turystycznej

Kraj / Region
Miejscowość
Nazwa atrakcji
Park Bajek
  • Atrakcja całoroczna

Park Bajek powstał w 2012 roku przy stoku narciarskim Relaks, w dzielnicy Karpacza pn. Wilcza Poręba. Stąd jego symbolem jest wilk. Zawiera ruchome przedstawienia 14 bajek, głównie braci Grimm i Andersena oraz park rozrywki z różnymi urządzeniami do zabawy dla dzieci, w tym zjeżdżalnię pontonową i karuzelę. Park jest czynny codziennie od maja do listopada w godz. 10:00-18:00.

Foto i wideo galeria

Zdjęcia

Rynna z wodą
Trampolina
Widok znad toru pontonowego
Śnieżka z tunelem Ducha Gór
Plac zabaw

Filmy

Tom Ski - Park Bajek KARPACZ

Atrakcje w pobliżu

Zobacz inne atrakcje turystyczne na Dolnym Śląsku. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!

Położenie i dane kontaktowe

Park Bajek - ul. Wilcza 2, Karpacz   tel. +48 75 722 05 05 , +48 882 919 292 kliknij, aby zadzwonić

Współrzędne geograficzne*:
Karpacz (woj. Dolnośląskie) - Park Bajek

format D: N50.7682236°,  E15.7633977°
format DM: 50° 46.093416'N, 15° 45.803862'E 
format DMS: 50° 46' 05.60''N, 15° 45' 48.23''E 
*Istnieje kilka formatów zapisu współrzędnych geograficznych. Każde urządzenie GPS lub mapa elektroniczna używa któryś z poniższych trzech:
  • Format D (lub DD) - Stopnie / Stopnie dziesiętne, używany m.in. przez Google Maps;
  • Format DM - Stopnie Minuty;
  • Format DMS - Stopnie Minuty Sekundy, używany m.in. przez Automapę.
Otwórz w:  Google Maps,  Bing Maps,  Openstreet Maps

Zobacz położenie atrakcji na mapie. Możesz też wytyczyć do niej trasę (rozwiń/zwiń)
Swap Start/End

Relacje turystów

Liczba relacji: 1
Ocena atrakcji
 
5.0(1)
Dodaj relację
Masz już konto w serwisie? .
Aby dodać relację i ocenić atrakcję turystyczna posiadanie konta nie jest konieczne (choć zalecane). Wystarczy podać tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (pozostanie ukryty i bezpieczny)
Ocena (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji
Jak oceniasz tę atrakcję w skali 1-6 ?
Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2016 (ważne jest podanie roku)
Relacja
Zdjęcia możesz przesłać zaraz po dodaniu relacji
Ocena atrakcji
 
5.0
Gdy przyjechaliśmy tu w słoneczny jesienny dzień byliśmy jedną z dwóch rodzin odwiedzających park. Tak więc problemu z dostępem do atrakcji nie było żadnych. 
Park robi pozytywne wrażenie. Po środku znajduje się duża piaskownica z urządzeniami do zabawy dla dzieci w różnym wieku,  dookoła dominują domki z inscenizacją bajek, ale są też inne atrakcje. 
Przed wejściem jest łagodny stok, na którym rozłożono zjeżdżalnię pontonową. Każdy zakupiony bilet upoważnia do 1 zjazdu, więc syn miał od razu 3 gratisowe przejazdy (choć dorośli też mogą zjeżdżać). Tor jest fajny i całkiem szybki.  Dlatego trzeba przygotować dziecko, że się  rozpędzi i może go obracać dookoła. Byliśmy świadkami, ponoć pierwszego na tym  obiekcie, wypadnięcia dzieciaka z pontonu. Była to jednak całkowicie wina dziewczynki, która najpierw  bardzo chciała zjechać, a potem po nabraniu prędkości  przestraszyła się i chciała wyjść, więc skończyło się na niewielkich  potłuczeniach. 
Za bramą mamy wybrukowaną rynnę, w której dzieci mogą eksperymentować z wodą, np. wyciągać ją wielkim korkociągiem, blokować odpływ tamą itp. - niby proste ale pomysł fajny i niespotykany. Obok jest karuzela obracająca  wiszące pontony, co ciekawe uruchamialiśmy ją sami  w dowolnym momencie i na dowolny czas.
Mamy tu też miniaturę Śnieżki ze wszystkimi budynkami i podziemnym tunelem Ducha Gór (do którego musieliśmy  wchodzić, zmuszeni przez naszego malucha) oraz pożyteczną gablotę pokazującą odmiany grzybów występujących w Polsce. Śnieżkę dzieci mogą oczywiście do woli zdobywać, bo jest wykonana w taki sposób aby nie dało się jej zniszczyć.
Co do bajek przedstawionych  w drewnianych budkach i zgodnie z nazwą będących główną atrakcją parku, to jest ich sporo, ale nie podchodziliśmy do wszystkich. Po oglądnięciu  kilku, dzieciak wolał się bawić niż oglądać kolejne. Są to scenki za szkłem  z tradycyjnych bajek i baśni. Z głośników leci tekst, a lalki  poruszają się. Wykonano je  całkiem ładne, ale porywające to nie jest, szczególnie że zakres ruchów jest skromny i  schematyczny.
W bocznej części mamy kilka  następnych atrakcji jak rowerki dla najmłodszych, bardzo oryginalne koparki, trampolinę, strzelnicę z pistoletami na kulki i grę w strącanie piłeczkami drewnianych grzybków. Trampolina jest nietypowa, bo rozłożona na powierzchni ziemi i skacze się nad wykopanym dołkiem, nie potrzeba więc żadnych zabezpieczeń  - świetna zabawa dla każdego, natomiast za grę w strącanie grzybków należy się właścicielowi wielki minus, ponieważ żadna z 5 proc nie miała gumki. Tak więc musieliśmy rzucać piłeczki do  celu  rękami, a to już nie to samo co celowanie procą. Na szczęście był to jedyny przejaw lekceważenia odwiedzających i nie zakłócił nam zabawy. 
Dzieciak był bardzo zadowolony, choć z powodu spadającej temperatury dosyć szybko musieliśmy opuścić park i ledwie skorzystał z placu zabaw. Park jest więc godny polecenia, tym bardziej, że cena biletu jest stosunkowo niska (płaci się za całodniowy wstęp, a potem już tylko za dodatkowe zjazdy na torze pontonowym i chyba za strzelanie pistoletami na kulki). Obawiam się jednak czy w sezonie nie będzie tu kolejek, bo np. koparki są tylko 2, rowerki 3, a trampolina przeznaczona jest dla 1-2 osób.
Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona prezentować się nieco inaczej!

Relacja - dodatkowe informacje

Wiek dziecka/i
5 lat
Data pobytu
wrzesień 2013
Zdjęcie
Rynna z wodą
Trampolina
Widok znad toru pontonowego
Śnieżka z tunelem Ducha Gór
Plac zabaw

Noclegi

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Karpacz w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com    

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Karpacz wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej miejscowości.