Zdjęcie

ŁĄCZNA - Zoo Farma

 
6.0 (2)
  12014 0

ŁĄCZNA - Zoo Farma

Opis atrakcji turystycznej

Kraj / Region
Miejscowość
Nazwa atrakcji
Zoo Farma

Zoo Farma położona jest w Sudetach, między Górami Kamiennymi i Stołowymi we wsi Łączna pod Mieroszowem. Jest to prywatne zoo założone przez rodzinę Nowaczyków w 2006 roku z ponad 50 zwierzętami z 14 gatunków, w tym unikatowych jak lew berberyjski, jeżozwierz afrykański, wilk polarny czy serwal. Od 2013 roku posiada oficjalny status ogrodu zoologicznego i współpracuje z polskimi oraz czeskimi ogrodami w Poznaniu, Wrocławiu, Libercu, Dvur Kralowe itp. Docelowo ma zajmować 20 ha (obecnie ok. 12 ha). Zoo Farma otwarta jest w sezonie wiosenno-letnim w godz. 9:30-19:00 (kasa zamykana o 18:00).

Foto i wideo galeria

Zdjęcia

Zdjęcie

Atrakcje w pobliżu

Zobacz inne atrakcje turystyczne na Dolnym Śląsku. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!

Położenie i dane kontaktowe

ZOO FARMA - Łączna 25, Mieroszów   tel. +48 665 148 038 kliknij, aby zadzwonić

Współrzędne geograficzne*:
Łączna (woj. Dolnośląskie) - Zoo Farma

format D: N50.6700888°,  E16.1404544°
format DM: 50° 40.205328'N, 16° 8.427264'E 
format DMS: 50° 40' 12.32''N, 16° 08' 25.64''E 
*Istnieje kilka formatów zapisu współrzędnych geograficznych. Każde urządzenie GPS lub mapa elektroniczna używa któryś z poniższych trzech:
  • Format D (lub DD) - Stopnie / Stopnie dziesiętne, używany m.in. przez Google Maps;
  • Format DM - Stopnie Minuty;
  • Format DMS - Stopnie Minuty Sekundy, używany m.in. przez Automapę.
Otwórz w:  Google Maps,  Bing Maps,  Openstreet Maps

Zobacz położenie atrakcji na mapie. Możesz też wytyczyć do niej trasę (rozwiń/zwiń)
Swap Start/End

Relacje turystów

Liczba relacji: 2
Ocena atrakcji
 
6.0(2)
Dodaj relację
Masz już konto w serwisie? .
Aby dodać relację i ocenić atrakcję turystyczna posiadanie konta nie jest konieczne (choć zalecane). Wystarczy podać tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (pozostanie ukryty i bezpieczny)
Ocena (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji
Jak oceniasz tę atrakcję w skali 1-6 ?
Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2016 (ważne jest podanie roku)
Relacja
Zdjęcia możesz przesłać zaraz po dodaniu relacji
Ocena atrakcji
 
6.0
Zoo w fantastycznie malowniczym plenerze! Na wakacje z dzieckiem idealna rozrywka! Dojazd łatwy, dobre oznakowania. Bezpłatny parking (nawet kilka miejsc w cieniu - nam się udało:)). Cena biletu ok (nasz 3-latek wszedł za darmo).
Sam obiekt zostawił nam lepsze wrażenia niż zoo we Wrocławiu, szerokie ścieżki do spacerowania - coś jak spacer w wielkim parku, tylko dodatkowo oglądamy zebry, surykatki, tygrysa, małpy i wiele innych, zachwycających dziecko zwierząt. I wszystko na tle gór i lasów.
Jest plac zabaw, sklepik i pełno ławek.
Jedna ścieżka prowadziła do prawdziwego, starego lasu świerkowego - a tam sowy, sarny i ryś, i ławeczka, żeby usiąść i posłuchać ptaków...
Zwierzęta blisko, zadbane i wyglądające na szczęśliwe.
I my też byliśmy szczęśliwi po odwiedzinach w zoo Łączna:)
Szczerze polecam, nie będzie rozczarowania..
Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona prezentować się nieco inaczej!

Relacja - dodatkowe informacje

Wiek dziecka/i
3
Data pobytu
lipiec 2018
M
Ocena atrakcji
 
6.0
Witam, w zeszłym tygodniu miałam okazję odwiedzić z dzieckiem Chełmsko Śląskie, a przy okazji Mini Zoo w Łącznej, obok Mieroszowa. Znajdują się tu m.in. daniele, muflony, jelenie, dziki, lamy, małpy, kangury, jeżozwierze, lemury oraz surykatki. Moje dziecko zakochało się w strusiach i uwaga....lwie!
Bilety nie są drogie - dzieci do 3 roku życia wchodzą za darmo, dorośli - zdaje się za 7 pln. Obiekt pięknie położony, duży obszar, dzieciaki mają gdzie biegać. 
Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona prezentować się nieco inaczej!

Relacja - dodatkowe informacje

Wiek dziecka/i
2,5
Data pobytu
kwiecien 2014

Noclegi

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Łączna w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com    

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Łączna wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej miejscowości.