KARPACZ - Kompleks zjeżdżalni "Kolorowa"

KARPACZ - Kompleks zjeżdżalni "Kolorowa"

 
6.0 (2)
  6832 1

KARPACZ - Kompleks zjeżdżalni "Kolorowa"

Opis atrakcji turystycznej

Kraj / Region
Miejscowość
Nazwa atrakcji
Kompleks zjeżdżalni "Kolorowa"
  • Atrakcja całoroczna

Centrum Rekreacji i Sportu Kolorowa mieści się w centrum Karpacza przy turystycznej ulicy Parkowej. Oferuje dwie zjeżdżalnie: rynnę saneczkową i tor bobslejowy (alpine coaster). Pierwszy obiekt powstał w 1998 roku i jest otwarty sezonowo. Jego długość to 1060 m + 370 m podjazdu, w sumie czas przejazdu ok. 5 min. Drugi zbudowano w roku 2002 i działa przez cały rok. Trasa ma 800 m + 240 m podjazdu. Na obu zjeżdżalniach można osiągnąć prędkość do 35 km/h. Oferta cenowa zawiera 4 rodzaje biletów i są one łączone na obie atrakcje. W zimie przy torze saneczkowym funkcjonuje stok narciarski. "Kolorowa" jest czynna od godz. 9 do zmroku (maks. 21:00).

Foto i wideo galeria

Zdjęcia

Zdjęcie
KARPACZ - Kompleks zjeżdżalni "Kolorowa"

Filmy

TVP World - KOLOROWA SLOPE, KARPACZ – Poland In POSTCARDS

Atrakcje w pobliżu

Zobacz inne atrakcje turystyczne na Dolnym Śląsku. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!

Położenie i dane kontaktowe

Centrum Rekreacji i Sportu Kolorowa - ul. Parkowa 10, Karpacz   tel. +48 535 999 043 kliknij, aby zadzwonić

Współrzędne geograficzne*:
Karpacz (woj. Dolnośląskie) - Kompleks zjeżdżalni "Kolorowa"

format D: N50.7733241°,  E15.7536272°
format DM: 50° 46.399446'N, 15° 45.217632'E 
format DMS: 50° 46' 23.97''N, 15° 45' 13.06''E 
*Istnieje kilka formatów zapisu współrzędnych geograficznych. Każde urządzenie GPS lub mapa elektroniczna używa któryś z poniższych trzech:
  • Format D (lub DD) - Stopnie / Stopnie dziesiętne, używany m.in. przez Google Maps;
  • Format DM - Stopnie Minuty;
  • Format DMS - Stopnie Minuty Sekundy, używany m.in. przez Automapę.
Otwórz w:  Google Maps,  Bing Maps,  Openstreet Maps

Zobacz położenie atrakcji na mapie. Możesz też wytyczyć do niej trasę (rozwiń/zwiń)
Swap Start/End

Relacje turystów

Liczba relacji: 2
Ocena atrakcji
 
6.0(2)
Dodaj relację
Masz już konto w serwisie? .
Aby dodać relację i ocenić atrakcję turystyczna posiadanie konta nie jest konieczne (choć zalecane). Wystarczy podać tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (pozostanie ukryty i bezpieczny)
Ocena (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji
Jak oceniasz tę atrakcję w skali 1-6 ?
Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2016 (ważne jest podanie roku)
Relacja
Zdjęcia możesz przesłać zaraz po dodaniu relacji
Ocena atrakcji
 
6.0
Trochę drogie, ale zabawa fantastyczna
Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona prezentować się nieco inaczej!

Relacja - dodatkowe informacje

Wiek dziecka/i
13 lat
Data pobytu
zima2016
Ocena atrakcji
 
6.0
Jeszcze nigdy nie widziałem zjeżdżalni wózkowych w samym centrum miasta, a w Karpaczu przy deptaku są  aż dwie! I to nie byle jakie, bo zaliczam je do najlepszych jakie dotąd odwiedziliśmy. 
Są one różnego typu, różnią się pojazdami i torami. Na jednym jedziemy  w rynnie (tor saneczkowy), na drugim po rurach (tor bobslejowy alpine coaster). Obydwa są jednak świetne - długie i szybkie z tunelami, dużą ilością wiraży, uskokami itp. Położone są obok siebie, do zjeżdżalni alpejskiej trzeba tylko trochę podejść pod górę.
Start obu zaczyna się na dole, więc najpierw jesteśmy wyciągani z wózkiem na górę. Podjazd jest spory i sprawia, że ogólnie cały przejazd trwa znacznie dłużej niż na innych zjeżdżalniach.
Na szczycie sami możemy zadecydować, w którym momencie rozpoczynamy zjazd. Jest to ważne, bo przy  tak długich torach odczekanie nawet kilkunastu sekund, nie daje gwarancji, że w połowie trasy nie natkniemy  się na jakąś ślamazarę, która zepsuje nam zabawę.  Warto więc odczekać z pół minuty. 
Kasy oferują wspólne na obie zjeżdżalnie karnety od 2 do 10 przejazdów (przy 10 wychodziło w 2013r. 5 zł za zjazd). Nie ma obowiązku wykorzystania ich w danym dniu, można więc rozłożyć  sobie zjazdy na cały okres pobytu w Karpaczu. I co bardzo cieszy  nie ma też żadnych limitów wiekowych dla małych dzieci, tylko do 8 lat muszą one jechać z dorosłym. Wskazuje to, że zakazy jeżdżenia na podobnych atrakcjach z dziećmi poniżej 5 lat w dinoparkach w Bałtowie, Krasiejowie czy Zatorze to bezsensowne wymysły ich właścicieli, a nie kwestia jakichś przepisów. Jedyny minus Kolorowej, to że z 5-latkiem musieliśmy już płacić za każdy zjazd podwójnie.
Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona prezentować się nieco inaczej!

Relacja - dodatkowe informacje

Wiek dziecka/i
5 lat
Data pobytu
październik 2013
Zdjęcie
Zdjęcie
KARPACZ - Kompleks zjeżdżalni "Kolorowa"

Noclegi

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Karpacz w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com    

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Karpacz wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej miejscowości.