KUDOWA ZDRÓJ - Muzeum Zabawek 'Bajka'

KUDOWA-ZDRÓJ - Muzeum Zabawek 'Bajka'

 
5.5 (2)
  10868 2

KUDOWA-ZDRÓJ - Muzeum Zabawek 'Bajka'

Opis atrakcji turystycznej

Kraj / Region
Miejscowość
Nazwa atrakcji
Muzeum Zabawek 'Bajka'
  • Atrakcja całoroczna
  • Atrakcja na złą pogodę

Muzeum powstało w 2002 roku. Jest największą tego typu placówką w Polsce. Na 300 m2 prezentuje zabawki z XIX i XX wieku wykonane z różnorodnych materiałów jak papier, drewno, modelina, mydło i inne. Pochodzą z wielu krajów, głównie europejskich. Kolekcja liczy już ponad 10 tys. eksponatów. W 2012 r. muzeum jako jedyne w kraju dostało zaproszenie do udziału w Światowym Kongresie Muzeów Zabawek w Istambule. Powstała też jego filia w Krynicy Zdroju. Muzeum otwarte jest codziennie w godz. 10:00-17:00.

Foto i wideo galeria

Zdjęcia

Zdjęcie
Zdjęcie
KUDOWA ZDRÓJ - Muzeum Zabawek 'Bajka'
KUDOWA ZDRÓJ - Muzeum Zabawek 'Bajka'

Filmy

TVKłodzka-20 lat Muzeum Zabawek w Kudowie Zdroju

Atrakcje w pobliżu

Zobacz inne atrakcje turystyczne na Dolnym Śląsku. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!

Położenie i dane kontaktowe

Muzeum Zabawek "Bajka" - ul. Zdrojowa 46b, Kudowa-Zdrój   tel. +48 691 408 713 kliknij, aby zadzwonić

Współrzędne geograficzne*:
Kudowa-Zdrój (woj. Dolnośląskie) - Muzeum Zabawek 'Bajka'

format D: N50.4421313°,  E16.244362°
format DM: 50° 26.527878'N, 16° 14.66172'E 
format DMS: 50° 26' 31.67''N, 16° 14' 39.70''E 
*Istnieje kilka formatów zapisu współrzędnych geograficznych. Każde urządzenie GPS lub mapa elektroniczna używa któryś z poniższych trzech:
  • Format D (lub DD) - Stopnie / Stopnie dziesiętne, używany m.in. przez Google Maps;
  • Format DM - Stopnie Minuty;
  • Format DMS - Stopnie Minuty Sekundy, używany m.in. przez Automapę.
Otwórz w:  Google Maps,  Bing Maps,  Openstreet Maps

Zobacz położenie atrakcji na mapie. Możesz też wytyczyć do niej trasę (rozwiń/zwiń)
Swap Start/End

Relacje turystów

Liczba relacji: 2
Ocena atrakcji
 
5.5(2)
Dodaj relację
Masz już konto w serwisie? .
Aby dodać relację i ocenić atrakcję turystyczna posiadanie konta nie jest konieczne (choć zalecane). Wystarczy podać tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (pozostanie ukryty i bezpieczny)
Ocena (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji
Jak oceniasz tę atrakcję w skali 1-6 ?
Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2016 (ważne jest podanie roku)
Relacja
Zdjęcia możesz przesłać zaraz po dodaniu relacji
Ocena atrakcji
 
6.0
Wspaniała wystawa dla każdego, ale chyba bardziej dla dorosłych. Z sentymentem oglądałem zabawki znane z dzieciństwa. Jest co oglądać

Relacja - dodatkowe informacje

Data pobytu
lipiec 2021
ZP
Ocena atrakcji
 
5.0
Muzeum Zabawek znajduje się w samym centrum miasta. Zostałem tu zaskoczony zarówno rozmiarem jak i poziomem tej placówki. Spodziewałem się jakiegoś niewielkiego  prywatnego zbioru, szumnie reklamowanego (w rodzaju rozczarowującego Muzeum Dobranocek w Rzeszowie), a zastałem naprawdę ciekawie zaprezentowane i obszerne zbiory, zdecydowanie zasługujące na miano muzeum. Widać, że placówka jest ceniona w kraju skoro nawet Muzeum Narodowe w Warszawie udostępniło jej na wystawę kilka starożytnych zabawek.
Ekspozycja powinna zainteresować zarówno rodziców jak i dzieci, choć maluchom trudno będzie zaakceptować fakt, że nie mogą nawet dotknąć tylu fajnych rzeczy. Choć niektórych starych lalek czy maskotek mogą się nawet wystraszyć. 
Zabawki czyli przede wszystkim lalki z domkami, figurki, pojazdy, pluszaki, klocki są ciekawie ułożone w gablotkach i różnych sceneriach. Prawie wszystko jest statyczne, z tego pamiętam tylko makieta z kolejką była ruchoma.
Fajnym pomysłem jest odtworzona dawna sala lekcyjna z ławkami z kałamarzami i wyposażeniem uczniowskim. Niezła jest też kolekcja pozytywek.

Tak więc muzeum jest bezwzględnie warte odwiedzenia, choć doskwiera brak miejsca do zabawy dla dzieci i zacofanie technologiczne placówki.
Warto jeszcze wspomnieć, że w kasie są do kupienia  unikalne drewniane zabawki w stylu retro. Ich cena wydawała mi się nieco zawyżona, ale po powrocie sprawdziłem w sieci, że wszędzie nie są one tanie i trudno je w ogóle dostać.
Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona prezentować się nieco inaczej!

Relacja - dodatkowe informacje

Wiek dziecka/i
3 lata
Data pobytu
sierpień 2011
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
KUDOWA ZDRÓJ - Muzeum Zabawek 'Bajka'
KUDOWA ZDRÓJ - Muzeum Zabawek 'Bajka'

Noclegi

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Kudowa-Zdrój w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com    

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Kudowa-Zdrój wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej miejscowości.