Deptak przy zalewie

RADKÓW - Zalew Radkowski

 
4.3 (4)
Hot   32796 1

RADKÓW - Zalew Radkowski

Opis atrakcji turystycznej

Kraj / Region
Miejscowość
Nazwa atrakcji
Zalew Radkowski
  • Atrakcja ekonomiczna

Zalew w Radkowie położony jest w powiecie kłodzkim, u stóp Gór Stołowych, 2 km od centrum miasta. Utworzono go przez usypanie ziemnej zapory na rzece Potok Czerwonogórski w celu zapewnienia wypoczynku górnikom z Nowej Rudy. Powierzchnia zalewu to ok. 5 ha, długość 1 km. Obecnie jest kąpieliskiem, terenem rekreacyjnym i miejscem do wędkowania dla każdego. W 2022 roku zalew został zamknięty w celu modernizacji. Ponowne otwarcie wraz z dodaniem nowych atrakcji i  znacząca podwyżką cen biletów  nastąpiło rok później. Kąpielisko zyskało dmuchany park wodny Water Ninja, wodny plac zabaw Happy Fountains, zjeżdżalnię Cracy Ride i wieżę ze zjeżdżalniami Splash Tower. Niektóre  z nich są osobno płatne.  Parking również płatny (10 zł w 2023 r.).

Foto i wideo galeria

Zdjęcia

Widok na zalew i teren ośrodka młodzieżowego
Część zalewu dla najmłodszych
Tama i zalew
Zdjęcie
Deptak przy zalewie

Filmy

Radków - Zalew w sezonie 2022 (remont)

Atrakcje w pobliżu

Zobacz inne atrakcje turystyczne na Dolnym Śląsku. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!

Położenie i dane kontaktowe

Zalew Radków - Kolonia Leśna, Radków   tel. +48 74 871 22 61 (Gminne Centrum Kultury, Sportu i Turystyki) kliknij, aby zadzwonić

Współrzędne geograficzne*:
Radków (woj. Dolnośląskie) - Zalew Radkowski

format D: N50.5016905°,  E16.3734055°
format DM: 50° 30.10143'N, 16° 22.40433'E 
format DMS: 50° 30' 06.09''N, 16° 22' 24.26''E 
*Istnieje kilka formatów zapisu współrzędnych geograficznych. Każde urządzenie GPS lub mapa elektroniczna używa któryś z poniższych trzech:
  • Format D (lub DD) - Stopnie / Stopnie dziesiętne, używany m.in. przez Google Maps;
  • Format DM - Stopnie Minuty;
  • Format DMS - Stopnie Minuty Sekundy, używany m.in. przez Automapę.
Otwórz w:  Google Maps,  Bing Maps,  Openstreet Maps

Zobacz położenie atrakcji na mapie. Możesz też wytyczyć do niej trasę (rozwiń/zwiń)
Swap Start/End

Relacje turystów

Liczba relacji: 4
Ocena atrakcji
 
4.3(4)
Dodaj relację
Masz już konto w serwisie? .
Aby dodać relację i ocenić atrakcję turystyczna posiadanie konta nie jest konieczne (choć zalecane). Wystarczy podać tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (pozostanie ukryty i bezpieczny)
Ocena (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji
Jak oceniasz tę atrakcję w skali 1-6 ?
Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2016 (ważne jest podanie roku)
Relacja
Zdjęcia możesz przesłać zaraz po dodaniu relacji
Ocena atrakcji
 
1.0
Na dzień dobry konieczny parking (10zł).
Sam zalew już niestety tylko dla wędkarzy, ale obok od 22.07. jest basen głównie z atrakcjami dla dzieci w cenie 30zł./os.
Dla miejscowych są ceny preferencyjne , jak przeliczyłem cenę karnetu , to wychodzi około 1zł./os. Wejść na obiekt dla orientacji absolutnie nie można, jedynie z góry zza płotu oblepionego reklamami możliwa jest ocena, czy ten niewykończony obiekt jest wart ceny biletu i stwierdzam ,że absolutnie NIE!
Sobotnie słoneczne popołudnie, naliczyłem może około 80 osób.
Fundusze na inwestycje pochodzą z Polskiego Ładu, czyli wszyscy z poza powiatu, muszą słono płacić za tą atrakcję, jeśli chcą z niej skorzystać.
Myślę, że ludzi tam jest tyle zatrudnionych, co połowę turystów, których dzisiaj naliczyłem.
Konkludując, te moje spostrzeżenia, w porównaniu sprzed remontu, to widzę same zakazy, nakazy i wysokie płoty, co oznacza , albo płać , albo ........
Mijałem po drodze ludzi rozczarowanych, tą atrakcją z czym się zgadzam.
Przejście na kąpielisko kontrolowane przez natarczywą obsługę - żenada, wstydźcie się.
Na dzień dzisiejszy oceniam to kąpielisko co najwyżej na jedną gwiazdkę i nie polecam tego obiektu.

Relacja - dodatkowe informacje

Wiek dziecka/i
13
Data pobytu
29.07.2023
M
Ocena atrakcji
 
6.0
O zalew zahaczyliśmy przejazdem. Po krótkim postoju muszę stwierdzić że to niezwykle urokliwe miejsce
Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona prezentować się nieco inaczej!

Relacja - dodatkowe informacje

Wiek dziecka/i
10 lat
Data pobytu
sierpień 2017
Ocena atrakcji
 
5.0
o ile miasto jest raczej szpetne to ten zalew polecam. coś w nim jest. ten widoczek gór w oddali faktycznie raduje oczy. ochłodziliśmy się nim bez żadnych opłat. woda ciepła tylko płytka, nie była brudna. zaplecze może być.
Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona prezentować się nieco inaczej!

Relacja - dodatkowe informacje

Wiek dziecka/i
8 i 10 lat
Data pobytu
2010
Ocena atrakcji
 
5.0
Radków był naszym pierwszym przystankiem w wycieczce po Dolnym Śląsku. Przyjechaliśmy z samego rana, dzięki temu ujrzeliśmy piękną panoramę zalewu na tle gór. Po południu widok nie jest już tak atrakcyjny. Kąpielisko jest płatne (5 zł) i chronione przez ratowników. Wygląda to w ten sposób, że ok. 9 rano z obu stron  zalewu rozkładają się bileterzy, zamykając swobodny dostęp nad wodę i pobierają opłaty. Jednak wejście na tamę jest cały czas wolne.  Niestety sporą część nabrzeża zajmuje jakiś ośrodek młodzieżowy i nie ma tam wstępu. Dla turystów oddano jednak i tak spory - kilkusetmetrowy pas, w którym wysokość wody wygląda na stałą i wynosi ok 1,5 m. Ja przynajmniej nie napotkałem głębszej. Nie zapomniano o maluchach i na samym końcu zalewu jest wysypane trochę piasku oraz koryto strumyka wpadającego do zalewu. Dzieci mają w nim niezłą zabawę.  Jest tu też zejście po schodkach do obszaru ze znacznie płytszą wodą. Niestety  problem stanowi czystość wody. Cały zbiornik jest betonowy i bujnie rozwijają się tu jakieś glony, obrzydliwie wyglądające, a po dotknięciu rozsypujące się w pył. Jeśli więc  ktoś w nie wszedł, woda dookoła robiła się koloru kawy z mlekiem. I jak na złość w części dziecięcej było ich najwięcej. Zalew posiadał aktualne badania, więc raczej nie były one szkodliwe, ale co jakiś czas widzieliśmy  zdegustowanych turystów wykłócających się z bileterami o zwrot pieniędzy za wstęp. Sami spędziliśmy tam dwa dni i nie narzekaliśmy. Ładne widoki, dziecko bawiło się świetnie, kwaterę z kuchnią mieliśmy o rzut beretem, 2 lokale z dobrym jedzeniem  w pobliżu, jeden czynny do późna w nocy, no i Góry Stołowe oddalone o kilka km. Wszystko jak trzeba.
Zmorą były jedynie wredne osy, od których nie można się było odgonić. Regularnie co jakiś czas słyszeliśmy płacz ugryzionego dziecka. Nasze zresztą też ucierpiało, ale plaga tych owadów była tego roku w całej szerokiej  okolicy. Nie było za to  w ogóle komarów. Cóż, coś za coś... 
Kilka informacji praktycznych. Całą jedną stronę zalewu zajmuje osiedle domków letniskowych na wzgórzu, ale tam raczej nie znajdziemy noclegu. Trzeba je minąć (znak zakazu wjazdu można zignorować) lub przejść dalej i szukać przy końcu zalewu, albo w okolicy restauracji ze stawami rybnymi, za tamą. Mogę tam polecić rybki smażone. 
Smaczne  i tańsze jedzenie jest w knajpce/restauracji przy wjeździe na osiedle z domkami. Fastfoody podają nawet do późna w nocy. Przy samej wodzie jest też kilka punktów gastronomicznych i budka z lodami. Dojazd nad zalew jest oznaczony i kończy się  płatnym parkingiem. Przejazd wózkiem wszędzie bezproblemowy.
Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona prezentować się nieco inaczej!

Relacja - dodatkowe informacje

+ Zalety
miejsce zadbane i czyste (może poza wodą)
zaplecze gastronomiczne
jest miejsce dla małych dzieci
ładne górskie otoczenie
- Wady
paskudne glony w wodzie
wściekłe osy
Wiek dziecka/i
3 lata
Data pobytu
koniec sierpnia 2011
Zdjęcie
Część zalewu dla najmłodszych
Widok na zalew i teren ośrodka młodzieżowego
Tama i zalew
Zdjęcie
Deptak przy zalewie

Noclegi

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Radków w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com    

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Radków wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej miejscowości.