Ciekawe skałki

GÓRY STOŁOWE - Skalne Grzyby

 
5.3 (2)
  11887 2

GÓRY STOŁOWE - Skalne Grzyby

Opis atrakcji turystycznej

Kraj / Region
Miejscowość
Nazwa atrakcji
Skalne Grzyby
  • Atrakcja całoroczna
  • Atrakcja ekonomiczna

Skalne Grzyby to skupisko skał w południowo-wschodnim fragmencie Gór Stołowych, w Sudetach Środkowych między Karłowem a Radkowem. Jest to grupa oryginalnie ukształtowanych w różnym zagęszczeniu form skalnych, rozrzuconych na wysokości ok. 680–700 m n.p.m. i ciągnących się na długości około 2 km, często ustawionych piętrowo na sobie. Skalne grzyby zbudowane są z piaskowców i nieprzepuszczających wody margli i łupków. Przed orogenezą (ruchy górotwórcze) stanowiły dno morza. Przez Skalne Grzyby przebiegają 3 szlaki: czerwony, żółty i niebieski.

Foto i wideo galeria

Zdjęcia

Widok z jednej ze skał
Skalna brama
Zdjęcie
Ciekawe skałki

Atrakcje w pobliżu

Zobacz inne atrakcje turystyczne na Dolnym Śląsku. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!

Położenie i dane kontaktowe


Współrzędne geograficzne*:
Góry Stołowe (woj. Dolnośląskie) - Skalne Grzyby

format D: N50.4731843°,  E16.392889°
format DM: 50° 28.391058'N, 16° 23.57334'E 
format DMS: 50° 28' 23.46''N, 16° 23' 34.40''E 
*Istnieje kilka formatów zapisu współrzędnych geograficznych. Każde urządzenie GPS lub mapa elektroniczna używa któryś z poniższych trzech:
  • Format D (lub DD) - Stopnie / Stopnie dziesiętne, używany m.in. przez Google Maps;
  • Format DM - Stopnie Minuty;
  • Format DMS - Stopnie Minuty Sekundy, używany m.in. przez Automapę.
Otwórz w:  Google Maps,  Bing Maps,  Openstreet Maps

Zobacz położenie atrakcji na mapie. Możesz też wytyczyć do niej trasę (rozwiń/zwiń)
Swap Start/End

Relacje turystów

Liczba relacji: 2
Ocena atrakcji
 
5.3(2)
Dodaj relację
Masz już konto w serwisie? .
Aby dodać relację i ocenić atrakcję turystyczna posiadanie konta nie jest konieczne (choć zalecane). Wystarczy podać tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (pozostanie ukryty i bezpieczny)
Ocena (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji
Jak oceniasz tę atrakcję w skali 1-6 ?
Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2016 (ważne jest podanie roku)
Relacja
Zdjęcia możesz przesłać zaraz po dodaniu relacji
Ocena atrakcji
 
5.5
Jedno z wielu urokliwych miejsc w Górach Stołowych. Polecam na przyjemny spacerek po niezwykłym lesie kryjącym fantastyczne formacje skalne 
Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona prezentować się nieco inaczej!

Relacja - dodatkowe informacje

Wiek dziecka/i
10 lat
Data pobytu
sierpień 2017
Ocena atrakcji
 
5.0
40-minutowy szlak z przydrożnego parkingu doprowadzi nas do grupy skał nazwanych Skalnymi Grzybami. Droga przez dłuższy czas jest bardzo łatwa i przejezdna nawet wózkiem. Potem jednak zamienia się już w tradycyjny szlak leśny i powoli zaczynamy się zachwycać pojawiającymi coraz ciekawszymi skałkami. Ogólnie jest płasko i nie ma uciążliwych wspinaczek. Zadziwiające formy skalne naprawdę przypominają grzyby i są rozproszone na sporym obszarze. Podobnie jak na grzybobraniu, musimy więc szukać kolejnych grzybów, które mogą być w grupach lub samotne, czasem nawet ukryte pośród drzew. Może to być dobra zabawa dla dzieci.
Warto mieć dokładną mapę Gór Stołowych, wtedy jest gwarancja że znajdziemy wszystkie najciekawsze obiekty, ponieważ mają one swoje nazwy, np. Prawdziwek,  Borowik, Głowa Psa.  Sam nie wiem jaki procent skalnych grzybów zobaczyliśmy, ale poszliśmy za szlakiem do niesamowitej skalnej bramy i kawałek dalej, gdzie jest już bardzo wąska ścieżka pośród krzaków. Jest tam ukryty ostatni grzyb jaki widzieliśmy.
Do Skalnych Grzybów dotrzemy jadąc z Radkowa do Karłowa i zatrzymując się na trzecim parkingu, po lewej stronie. Jest tam drogowskaz. 
Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona prezentować się nieco inaczej!

Relacja - dodatkowe informacje

+ Zalety
Jeden z symboli Gór Stołowych
Zachwycające formy skalne
- Wady
Ponad połowa drogi mało ciekawa
Brak punktu widokowego
Wiek dziecka/i
3 lata
Data pobytu
sierpień 2011
Zdjęcie
Widok z jednej ze skał
Skalna brama
Zdjęcie
Ciekawe skałki

Noclegi

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Góry Stołowe w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com    

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Góry Stołowe wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej miejscowości.