POLANICA-ZDRÓJ - Tor saneczkowy Góralka

POLANICA-ZDRÓJ - Tor saneczkowy Góralka

 
4.0 (1)
  209 0

Pojazdy na starcie

Opis atrakcji turystycznej

Kraj / Region
Miejscowość
Nazwa atrakcji
Tor saneczkowy Góralka
Tor saneczkowy "Góralka" to letni tor zjazdowy zlokalizowany jest 100 metrów od parku zdrojowego w Polanicy-Zdroju. Oferuje ponad 450 metrów zjazdu na pojazdach saneczkowych z kołami. Pozwala osiągnąć prędkość prawie 40 km/h. Przy torze znajduje się basen kulkowy / plac zabaw Dżungla oraz mini park linowy oraz bar. Obiekt jest czynny od weekendu majowego do końca października. W sezonie (VII-VIII) w godz.10:00-20:00, po sezonie krócej. Dostępne są bilety 1-przekazdowe jak i karnety do 10 przejazdów, ważne 7 dni.

Foto i wideo galeria

Zdjęcia

POLANICA-ZDRÓJ - Tor saneczkowy Góralka
Tor saneczkowy
Zamknięty basen kulkowy
Mini park linowy

Filmy

Polanica-Zdrój - Tor saneczkowy Góralka

Atrakcje w pobliżu

Zobacz inne atrakcje turystyczne na Dolnym Śląsku. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!

Położenie i dane kontaktowe

Tor saneczkowy "Góralka" - ul. Bystrzycka 26, Polanica-Zdrój   tel. +48 502 288 303 kliknij, aby zadzwonić

Współrzędne geograficzne*:
Polanica-Zdrój (woj. Dolnośląskie) - Tor saneczkowy Góralka

format D: N50.4031702°,  E16.5056437°
format DM: 50° 24.190212'N, 16° 30.338622'E 
format DMS: 50° 24' 11.41''N, 16° 30' 20.32''E 
*Istnieje kilka formatów zapisu współrzędnych geograficznych. Każde urządzenie GPS lub mapa elektroniczna używa któryś z poniższych trzech:
  • Format D (lub DD) - Stopnie / Stopnie dziesiętne, używany m.in. przez Google Maps;
  • Format DM - Stopnie Minuty;
  • Format DMS - Stopnie Minuty Sekundy, używany m.in. przez Automapę.
Otwórz w:  Google Maps,  Bing Maps,  Openstreet Maps

Zobacz położenie atrakcji na mapie. Możesz też wytyczyć do niej trasę (rozwiń/zwiń)
Swap Start/End

Relacje turystów

Liczba relacji: 1
Ocena atrakcji
 
4.0(1)
Dodaj relację
Masz już konto w serwisie? .
Aby dodać relację i ocenić atrakcję turystyczna posiadanie konta nie jest konieczne (choć zalecane). Wystarczy podać tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (pozostanie ukryty i bezpieczny)
Ocena (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji
Jak oceniasz tę atrakcję w skali 1-6 ?
Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2016 (ważne jest podanie roku)
Relacja
Zdjęcia możesz przesłać zaraz po dodaniu relacji
Ocena atrakcji
 
4.0
Tor jest niezły, można osiągnąć duże prędkości, zwłaszcza gdy na początku rynny odepchniemy się ze 2-3 razy. Nie jest długi, ale dzięki temu nie ma problemu z dojeżdżaniem do wolniej jadących pojazdów.
Dużo rzeczy mi się tu jednak nie podobało. Najważniejszy mankament to paski na końcu, które nieprzyjemnie uderzają w twarz. Co prawda każą tam już hamować, ale jak wspomniałem tor nie należy do długich i warto wykorzystać każdy metr, a za tymi paskami jest jeszcze spory odcinek do przejechania, spokojnie można hamować później.
Poza zbytnią ostrożnością, właściciele sfiksowali na punkcie dodatkowych zysków ze zdjęć - jest to pierwszy tor jaki widzieliśmy z zakazami fotografowania i wchodzenia do miejsca gdzie zjazd się kończy. Wszystko po to żeby wcisnąć turystom zdjęcia z aparatu zainstalowanego na torze.
Co do opłat to płaci się tu za osobę, nie za pojazd, czyli jadąc z dzieckiem wykorzystujemy 2 bilety. Obecnie jest tak już wszędzie, ale cennik w Polanicy wyróżniał się tym, że przy karnetach koszt jednego przejazdu się nie zmieniał - zawsze wynosił 8 zł. Nie ma więc sensu brać od razu większych karnetów jak na innych torach, bo nic się na tym nie zyskuje. Warto wziąć pod uwagę, że fragment trasy to spirala i córce za trzecim zjazdem było już niedobrze.
Plusem jest dodatkowa infrastruktura przy torze, to rzadkość. Działa bar, można zamówić pizzę czy dania obiadowe. Są dodatkowe atrakcje bez opłat - mini park linowy dla maluchów i plac zabaw/basen kulkowy, do którego nie było jednak wstępu bez podania żadnego powodu, co sprawiało wyraźną przykrość dzieciakom.
Ocena dobra tylko na zachętę, atrakcja ma pole do poprawy.
Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona prezentować się nieco inaczej!

Relacja - dodatkowe informacje

Wiek dziecka/i
sierpień 2022
Data pobytu
6 i 14 lat
Pojazdy na starcie
POLANICA-ZDRÓJ - Tor saneczkowy Góralka
Tor saneczkowy
Zamknięty basen kulkowy
Mini park linowy

Noclegi

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Polanica-Zdrój w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

   

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Polanica-Zdrój wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej miejscowości.

Sprawdzone i polecane (rozwiń)