ikonka UJAZD - Park edukacyjno-rozrywkowy Mikrokosmos

Informacje o atrakcji turystycznej

UJAZD - Park edukacyjno-rozrywkowy Mikrokosmos
Kraj / Region
Miejscowość
Nazwa atrakcji
Park edukacyjno-rozrywkowy Mikrokosmos

Mikrokosmos to park edukacyjno-rozrywkowy rozłożony na powierzchni 1 hektara w miejscowości Ujazd niedaleko Łodzi. Założyli go bracia Wagnerowie w 2011 roku. Aktualnie w parku prezentowane jest 25 powiększonych rzeźb owadów, 25 eksponatów gigantycznych bakterii oraz wirusów, tysiące roślin i kilka wolier z żywymi ptakami. Celem twórców jest zaprezentowanie życia owadów w ich naturalnych warunkach, pokazanie tego co w rzeczywistym rozmiarze jest niewidoczne. Zwrócenie uwagi dzieci i dorosłych na bogaty świat niewielkich zwierząt, który ma duże znaczenie dla procesów warunkujących życie na Ziemi. Poza tym w parku znajduje się plac zabaw, miejsca na odpoczynek i bar. Oferta placówki obejmuje organizację urodzin, pikników rodzinnych, wędkowanie, imprezy o charakterze kulturalnym. Park otwarty jest od końca kwietnia do wybranych weekendów października w godz. 11-18, w weekendy 11-19, w poniedziałki zamknięty. Parking darmowy.

Typ atrakcji
Zobacz inne opisane atrakcje turystyczne w Łódzkiem ze szczególnym uwzględnieniem atrakcji dla dzieci. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!
Kliknij w marker na mapie, aby uruchomić funkcję Streetview.
Położenie atrakcji - położenie opisywanej atrakcji

Współrzędne geograficzne dla:
Ujazd - Park edukacyjno-rozrywkowy Mikrokosmos
format D: N 51.601226°,   E 19.934522°
format DM: N 51° 36.07356',   E 19° 56.07132'
format DMS: N 51° 36' 04.41'',   E 19° 56' 04.28''
pytajnik
Adres:
Park Edukacyjno-Rozrywkowy MIKROKOSMOS - ul. Pasikonika (boczna od ul. Parkowej), Ujazd, gsm: 669 828 900

Podaj swój adres, aby wyświetlić trasę do tej atrakcji:
Atrakcje w pobliżu (1) wraz odległością od opisywanego miejsca w linii prostej.Zdjęcia może dodać każdy użytkownik serwisu. Jeśli napisałe(a)ś relację i zalogowałe(a)ś się na konto, dodane zdjęcia automatycznie dołączą się do relacji.
Domyślna wielkość fotografii to 700 px w poziomie (600 px w pionie dla zdjęć w orientacji portretowej). Większe zostaną automatycznie zeskalowane.
Możesz dodać do 5 zdjęć.

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Ujazd w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

   

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Ujazd wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej lokalizacji.

Relacje - opinie i oceny turystów, który odwiedzili tę atrakcję

Średnia ocena od 1 użytkownika(ów)

Użytkownik ocenił atrakcję:
 
5.0 na 6.0  (głosów: 1)
Rejestracja konta w serwisie nie jest konieczna! Podaj tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (będzie chroniony i ukryty).
Rozwiń informacje nt. przetwarzania danych osobowych
Oceny (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji*
Relacja - treść
Opisz swoje wrażenia z odwiedzonego miejsca. Mile widziane informacje ważne dla turystów z dziećmi, np. o dostępności i jakości zaplecza sanitarnego, gastronomicznego, możliwości przejazdu wózkiem itp. Nie podawaj danych encyklopedycznych, historii, cennika itp. - to dodaje administrator. *
Opcjonalnie możesz podać zestawienie zalet i wad.  Kliknij tu aby rozwinąć/zwinąć pola

Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2011.

Zdjęcia możesz dodać w zakładce Galeria użytkowników.

    Proszę wpisać kod zabezpieczający.
 
 
Użytkownik ocenił atrakcję:
 
5.0
foetus  Autor  Autor: foetus     Data dodania  24 marca 2019

Park znajduje się w szczerym polu z dala od ruchliwych dróg co ma swoje dobre strony, jest cisza i spokój. Reklamy i drogowskazy są porozwieszane w bliższej i dalszej okolicy, nie ma więc problemu z dojazdem.
Nazwa atrakcji jest trochę myląca, może rozczarować dzieciaki liczące na tematykę związaną z kosmosem czy astronomią, lepiej zawczasu uprzedzić, że to coś zupełnie innego. Po wejściu od razu wchodzimy na trasę edukacyjną z rozstawionymi wielkimi owadami. Jest to wijąca się ścieżka, ułożona tak aby na małej powierzchni dało się zmieścić jak najwięcej obiektów. Dzięki ciekawej roślinności, kwiatom oraz kładkom, mostkom efekt jest bardzo udany. Ogląda się bardzo przyjemnie, każdy owad posiada dobrze przygotowaną tabliczkę z krótkim opisem, zawierającym najważniejsze informacje z ciekawostkami zapadającymi w pamięci - tak właśnie powinny wyglądać tabliczki np. w dinoparkach zamiast często długaśnych tekstów, których zwykle nikomu nie chce się czytać.
W bocznej alejce znajdziemy ekspozycję powiększonych bakterii i wirusów. To naprawdę oryginalny pomysł, nie spotykany chyba nigdzie indziej. Dziwaczne kształty i kolory mikrobów, które wywołują różne choroby nadspodziewanie zainteresowały naszego syna, nawet bardziej niż owady. Dokładnie czytał opisy i przyglądał się każdemu eksponatowi.
Do oglądania są jeszcze żywe zwierzęta jak bażanty czy papugi, a przede wszystkim czarne łabędzie w małym, ale ładnym stawiku z mostkiem.
Po części edukacyjnej można odpocząć, w parku rozstawionych jest wiele miejsc do tego przeznaczonych. Jest też sporo urządzeń do zabawy, w tym wspinaczkowe, zjeżdżalnie, huśtawki, trampolina, wielkie szachy i tyrolka, w sumie jest coś dla dzieci w każdym wieku. Pod jednym warunkiem - że wszystko działa, a np. tyrolka nie działała. Było to wyjątkowo nie fair wobec odwiedzających, bo skoro reklamują tę tyrolkę na billboardach to powinna być jakaś informacja przed wejściem o awarii, a nie było nic. Drugi minus to bar na słabym poziomie, zarówno pod względem wyboru (menu), jak i jakości. Obsługa nie popisała się też w kwestii automatu do wydawania karmy przy łabędziach, który był pusty.
Ogólnie jednak wrażenia mamy pozytywne, dzieci bawiły się świetnie. Podoba mi się, że brak tu ograniczeń, ogrodzeń, barierek, wszystkiego można dotykać, a dzieci mogą się bawić na świeżym powietrzu w otoczeniu pięknej przyrody i nie zapomniano o ochronie przed słońcem (parasole i płachta).
Czas jaki spędzimy w Mikrokosmosie zależy od wieku i nastawienia dzieciaków. Park jest niewielki, więc może to być tylko pół godziny, a może znacznie dłużej. Nam zeszło 3 godziny, większość na placu zabaw.


Galeria
Wiek dziecka(i)
1 i 9 lat
Data pobytu
czerwiec 2017
Czy ta relacja była dla Ciebie pomocna? 
00
Zgłoś naruszenie zasad