ikonka KOŁACINEK - Dinopark

Informacje o atrakcji turystycznej

KOŁACINEK - Dinopark
Kraj / Region
Miejscowość
Nazwa atrakcji
Dinopark
Park Jurajsko-botaniczny w Kołacinku powstał w 2007 roku na 4-hektarowym terenie parku dworskiego ze stawem. Oferuje ścieżkę edukacyjną z figurami dinozaurów zwiedzaną z przewodnikiem (ok. 40 min), place zabaw, minimuzeum, wystawę fotograficzną, Folwark Kołaciński, Bajkową Ścieżkę. poszukiwanie złota i szkieletów. Część atrakcji jest dodatkowo płatna. Dla grup przygotowano specjalne zajęcia i zabawy edukacyjne. Na miejscu hotel "Hotelozaurus REX" oraz mała gastronomia. Park jest czynny codziennie od połowy kwietnia do połowy października, w sezonie w godz. 9:00-18:00, w weekendy do 19:00 . W okresie listopad-luty park zamienia się w Krainę Świętego Mikołaja. Parking bezpłatny.
Typ atrakcji
Zobacz inne opisane atrakcje turystyczne w Łódzkiem ze szczególnym uwzględnieniem atrakcji dla dzieci. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!
Kliknij w marker na mapie, aby uruchomić funkcję Streetview.
Położenie atrakcji - położenie opisywanej atrakcji

Współrzędne geograficzne dla:
Kołacinek - Dinopark
format D: N 51.867582°,   E 19.827133°
format DM: N 51° 52.05492',   E 19° 49.62798'
format DMS: N 51° 52' 03.30'',   E 19° 49' 37.68''
pytajnik

Podaj swój adres, aby wyświetlić trasę do tej atrakcji:
Atrakcje w pobliżu (1) wraz odległością od opisywanego miejsca w linii prostej.Zdjęcia może dodać każdy użytkownik serwisu. Jeśli napisałe(a)ś relację i zalogowałe(a)ś się na konto, dodane zdjęcia automatycznie dołączą się do relacji.
Domyślna wielkość fotografii to 700 px w poziomie (600 px w pionie dla zdjęć w orientacji portretowej). Większe zostaną automatycznie zeskalowane.
Możesz dodać do 5 zdjęć.

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Kołacinek w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com     Noclegi - Hotele

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Kołacinek wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej lokalizacji.

Relacje - opinie i oceny turystów, który odwiedzili tę atrakcję

Średnia ocena od 1 użytkownika(ów)

Użytkownik ocenił atrakcję:
 
4.0 na 6.0  (głosów: 1)
Rejestracja konta w serwisie nie jest konieczna! Podaj tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (będzie chroniony i ukryty).
Rozwiń informacje nt. przetwarzania danych osobowych
Oceny (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji*
Relacja - treść
Opisz swoje wrażenia z odwiedzonego miejsca. Mile widziane informacje ważne dla turystów z dziećmi, np. o dostępności i jakości zaplecza sanitarnego, gastronomicznego, możliwości przejazdu wózkiem itp. Nie podawaj danych encyklopedycznych, historii, cennika itp. - to dodaje administrator. *
Opcjonalnie możesz podać zestawienie zalet i wad.  Kliknij tu aby rozwinąć/zwinąć pola

Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2011.

Zdjęcia możesz dodać w zakładce Galeria użytkowników.

    Proszę wpisać kod zabezpieczający.
 
 
Użytkownik ocenił atrakcję:
 
4.0
foetus  Autor  Autor: foetus     Data dodania   1 sierpnia 2016

Do Kołacinka jechaliśmy z Łodzi. Dojazd zawiły, bocznymi drogami - bez nawigacji byłoby trudno. Drogowskazy umieszczono tylko w samej wsi.
Park jest urządzony bardzo estetycznie z kwiatami i ładną roślinnością, a ścieżka z dinozaurami prowadzi wokół dawnego stawu dworskiego. Wygląda to więc zachęcająco, niestety figur nie ma wiele i są one nieruchome, ale za to z tabliczkami, które posiadają funkcje odtwarzania informacji z głośnika. Zaletą jest też wliczony w cenę przewodnik oprowadzający turystów, początkujący dinomaniacy mogą więc sporo się dowiedzieć. Nam nie chciało się czekać kilkunastu minut i zwiedzaliśmy sami. Bardzo fajny jest wynurzający się co jakiś czas z toni jeziorka gad morski. Rzęsa wodna dodaje tej scenie efektowności. Pomysłowo wykonano też jaskinię z gniazdem dinozaura. Z kolei coś co nazwano "Folwark Kołaciński" to 3 zamknięte chatki i jakieś stare maszyny rolnicze bez żadnego opisu, nie wiem po co to w ogóle postawiono, bo ich atrakcyjność jest zerowa. Natomiast wystawa paleontologiczna to zaledwie kilka eksponatów.
W parku są 3 place zabaw, dwa zewnętrzne na piasku (urządzenia z zjeżdżalniami, mostkiem, wspinaczką, drabinką), a jeden w namiocie - piętrowy basen kulkowy. Tak więc po zwiedzeniu ścieżki edukacyjnej lub gdy dinozaury się znudzą, dzieci mają się czym zająć, choć nie na długo. W namiocie można coś zjeść i kupić pamiątki, są tu też różne automaty.
Rodzice 4-5 latków powinni wiedzieć, że regulamin zabrania przebywać w basenie kulkowym dzieciom poniżej 6 lat. Trudno to zrozumieć, bo nie dość, że w parku mało atrakcji to jeszcze dokładają na nie głupie ograniczenia.
"Bajkowa Ścieżka" to atrakcja dodatkowo płatna. Co ok. godzinę przewodniczka zabiera dzieci na krótką trasę z rozstawionymi domkami z inscenizacjami bajek. Domki są dosyć duże, ale statyczne i jest ich tylko kilka, ale dzięki przewodniczce, która umiejętnie wchodzi w interakcję z dziećmi, warto rozważyć wykupienie biletu. Mi się to nawet podobało.
Natomiast inne płatne atrakcje parku już nie. Dwie z nich to zabawa w poszukiwanie złota i elementów szkieletu dinozaura. Każda po 8 zł i to już jest przesada, ale przynajmniej dzieciak na koniec dostaje nagrodę. Nasz syn był bardzo zadowolony z dinoszkieletu. Trzecia to "Bajkowa Kolejka" - popularna kolorowa ciuchcia jeżdżąca w kółko.
Tak więc, jak na jeden z najstarszych dinoparków w Polsce oferuje on zaskakująco niewiele. Cena biletów wstępu nie jest wygórowana, ale potem niestety trzeba dodatkowo płacić.


Galeria
Wiek dziecka(i)
7 lat
Data pobytu
sierpień 2015
Czy ta relacja była dla Ciebie pomocna? 
21
Zgłoś naruszenie zasad