Staw

KOŁACINEK - Dinopark

 
2.5 (2)
3227 1
foetus Zaktualizowano: 19-11-2019
KOŁACINEK - Dinopark

Informacje o atrakcji turystycznej

Kraj / Region
Miejscowość
Nazwa atrakcji
Dinopark

Park Jurajsko-botaniczny w Kołacinku powstał w 2007 roku na 4-hektarowym terenie parku dworskiego ze stawem. Oferuje ścieżkę edukacyjną z figurami dinozaurów zwiedzaną z przewodnikiem (ok. 40 min), place zabaw, minimuzeum, wystawę fotograficzną, Folwark Kołaciński, Bajkową Ścieżkę. poszukiwanie złota i szkieletów. Część atrakcji jest dodatkowo płatna. Dla grup przygotowano specjalne zajęcia i zabawy edukacyjne. Na miejscu hotel "Hotelozaurus REX" oraz mała gastronomia. Park jest czynny codziennie od połowy kwietnia do połowy października, w sezonie w godz. 9:00-18:00, w weekendy do 19:00 . W okresie listopad-luty park zamienia się w Krainę Świętego Mikołaja. Parking bezpłatny.


GALERIA

Zdjęcia

Staw
Plac zabaw
Dinuś
Domek na Bajkowej Ścieżce
Plac zabaw

ATRAKCJE W POBLIŻU

Zobacz inne atrakcje turystyczne w Łódzkiem. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!

DANE KONTAKTOWE, ADRESOWE, LOKALIZACYJNE

Współrzędne geograficzne*:
Kołacinek - Dinopark
format D: N 51.8675815°,   E 19.8271325°
format DM: N 51° 52.05489',   E 19° 49.62795'
format DMS: N 51° 52' 03.29'',   E 19° 49' 37.68''

*Istnieje kilka formatów zapisu współrzędnych geograficznych. Każde urządzenie GPS lub mapa elektroniczna używa któryś z poniższych trzech:
  • Format D (lub DD) - Stopnie / Stopnie dziesiętne, używany m.in. przez Google Maps;
  • Format DM - Stopnie Minuty;
  • Format DMS - Stopnie Minuty Sekundy, używany m.in. przez Automapę.

MAPA I DOJAZD

Swap Start/End

NOCLEGI

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Kołacinek w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com     Noclegi - Hotele

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl
Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Kołacinek wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej miejscowości.

Relacje - opinie i oceny turystów

Liczba relacji: 2

Ocena atrakcji 
 
2.5  (2)
Dodaj relację
Masz już konto w serwisie? .
Aby dodać relację i ocenić atrakcję turystyczna posiadanie konta nie jest konieczne (choć zalecane). Wystarczy podać tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (pozostanie ukryty i bezpieczny)
Ocena (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji
Jak oceniasz tę atrakcję w skali 1-6 ?
Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2016.(ważne jest podanie roku)
Relacja - treść
Opisz swoje wrażenia z odwiedzonego miejsca. Mile widziane informacje ważne dla turystów z dziećmi, np. dostępność i jakość zaplecza sanitarnego, gastronomicznego, możliwość przejazdu wózkiem itp. Nie podawaj danych encyklopedycznych, historii, cennika itp. - to dodaje administrator.
Zdjęcia możesz przesłać zaraz po dodaniu relacji
Ocena atrakcji 
 
1.0
Nie polecam nikomu. Cały park można przejść w 15min A dodatkowe atrakcje są płatne np wejście do strefy bajkowej. Dosłownie kilka dinozaurów. Cena biletu bardzo wysoka jak na taką małą ilość atrakcji . Lepiej jechać gdzie indziej

Relacja - dodatkowe informacje

Wiek dziecka(i)
4
Data pobytu
Sierpień 2019
W
Ocena atrakcji 
 
4.0
Do Kołacinka jechaliśmy z Łodzi. Dojazd  zawiły,  bocznymi drogami - bez nawigacji  byłoby trudno. Drogowskazy umieszczono tylko w samej wsi.
Park jest urządzony bardzo estetycznie z kwiatami i ładną roślinnością, a ścieżka z dinozaurami prowadzi wokół dawnego stawu dworskiego. Wygląda to więc zachęcająco, niestety  figur nie ma wiele i są one nieruchome, ale za to z tabliczkami, które posiadają funkcje  odtwarzania informacji z głośnika.   Zaletą jest też wliczony w cenę przewodnik oprowadzający turystów,  początkujący dinomaniacy mogą więc sporo się dowiedzieć. Nam nie chciało się czekać kilkunastu minut i zwiedzaliśmy sami. Bardzo fajny jest wynurzający się co jakiś czas z toni jeziorka gad morski. Rzęsa wodna dodaje tej scenie  efektowności. Pomysłowo wykonano też jaskinię z gniazdem dinozaura.   Z kolei coś co nazwano "Folwark Kołaciński" to 3 zamknięte chatki  i jakieś stare maszyny rolnicze bez żadnego opisu, nie wiem po co to w ogóle  postawiono, bo ich atrakcyjność jest zerowa.  Natomiast wystawa paleontologiczna to zaledwie kilka eksponatów.
W parku są 3 place zabaw, dwa zewnętrzne na piasku (urządzenia z zjeżdżalniami, mostkiem, wspinaczką, drabinką),  a jeden w namiocie  - piętrowy basen kulkowy. Tak więc po zwiedzeniu ścieżki edukacyjnej lub gdy dinozaury się znudzą, dzieci mają się czym zająć, choć nie na długo. W namiocie można coś zjeść i kupić pamiątki, są tu też różne automaty.
Rodzice 4-5 latków powinni wiedzieć,  że regulamin zabrania przebywać w basenie kulkowym dzieciom poniżej 6 lat. Trudno to zrozumieć, bo nie dość, że w parku mało atrakcji to jeszcze dokładają na nie głupie ograniczenia.
"Bajkowa Ścieżka" to atrakcja dodatkowo płatna. Co ok. godzinę przewodniczka zabiera dzieci na krótką trasę z rozstawionymi  domkami z inscenizacjami bajek. Domki są dosyć duże, ale statyczne i jest ich tylko kilka,  ale dzięki przewodniczce, która umiejętnie wchodzi w interakcję z dziećmi, warto rozważyć wykupienie biletu.  Mi się to nawet podobało.
Natomiast inne płatne atrakcje parku już nie.  Dwie z nich to zabawa w poszukiwanie złota i elementów szkieletu dinozaura. Każda po 8 zł i to już jest przesada, ale przynajmniej dzieciak na koniec dostaje nagrodę. Nasz syn był bardzo zadowolony z dinoszkieletu.  Trzecia to "Bajkowa Kolejka"  - popularna kolorowa ciuchcia jeżdżąca w kółko. 
Tak więc, jak na jeden z najstarszych dinoparków w Polsce oferuje on zaskakująco niewiele. Cena biletów wstępu nie jest wygórowana, ale potem niestety trzeba dodatkowo płacić.

Relacja - dodatkowe informacje

Wiek dziecka(i)
7 lat
Data pobytu
sierpień 2015
Staw
Plac zabaw
Dinuś
Domek na Bajkowej Ścieżce
Plac zabaw