ikonka WAŁBRZYCH - Park Nauki i Techniki ExploraPark

Informacje o atrakcji turystycznej

WAŁBRZYCH - Park Nauki i Techniki ExploraPark
Kraj / Region
Atrakcja na złą pogodę
Miejscowość
Nazwa atrakcji
Park Nauki i Techniki ExploraPark
Początki "ExploraPark" sięgają 2007 roku. Stowarzyszenie Instytut Badań Kompetencji zorganizowało wystawę pod taką nazwą na zamku Książ. Główne eksponaty zostały wypożyczone z muzeum nauki w Paryżu. Potem powstał pomysł Parku Nauki i Techniki z własną siedzibą. Jego celem jest edukacja poprzez zabawę, eksperymentowanie i doświadczenia. Zajmuje ok. 400 m2 powierzchni, na której znajduje się ponad 80 interaktywnych eksponatów (m.in. Liczydło chińskie, Złudzenia optyczne, Deska Galtona, Mozaiki bliźniacze, Anteny dźwiękowe, Pompa próżniowa, Most Leonarda). Pozwalają one na prezentowanie problemów nauk matematycznych, technicznych i przyrodniczych. W 2013 r., dzięki ExploraPark odnowiono osiedlowy plac zbaw mieszczący się przy jego siedzibie, m.in. nad piaskownicą zbudowano efektowny wielościan - kopułę geodezyjną.
ExploraPark oferuje interaktywne lekcje dla zorganizowanych grup szkolnych oraz przyjęcia urodzinowe dla dzieci powyżej 5 lat. Wizyty gości indywidualnych możliwe są przez cały rok codziennie w godz. 8:00-16:00 (pon.-pt.) i 10:00:18:00 (sb.-ndz.).
Typ atrakcji
Zobacz inne opisane atrakcje turystyczne na Dolnym Śląsku ze szczególnym uwzględnieniem atrakcji dla dzieci. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!
Kliknij w marker na mapie, aby uruchomić funkcję Streetview.
Położenie atrakcji - położenie opisywanej atrakcji

Współrzędne geograficzne dla:
Wałbrzych - Park Nauki i Techniki ExploraPark
format D: N 50.759931°,   E 16.278012°
format DM: N 50° 45.59586',   E 16° 16.68072'
format DMS: N 50° 45' 35.75'',   E 16° 16' 40.84''
pytajnik
Adres:
"ExploraPark" Park Nauki i Techniki - ul. Moniuszki 66, Walbrzych, tel. (74) 84 690 77

Podaj swój adres, aby wyświetlić trasę do tej atrakcji:
Atrakcje w pobliżu (37) wraz odległością od opisywanego miejsca w linii prostej.Zdjęcia może dodać każdy użytkownik serwisu. Jeśli napisałe(a)ś relację i zalogowałe(a)ś się na konto, dodane zdjęcia automatycznie dołączą się do relacji.
Domyślna wielkość fotografii to 700 px w poziomie (600 px w pionie dla zdjęć w orientacji portretowej). Większe zostaną automatycznie zeskalowane.
Możesz dodać do 5 zdjęć.

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Wałbrzych w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

   

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Wałbrzych wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej lokalizacji.

Relacje - opinie i oceny turystów, który odwiedzili tę atrakcję

Średnia ocena od 1 użytkownika(ów)

Użytkownik ocenił atrakcję:
 
4.5 na 6.0  (głosów: 1)
Rejestracja konta w serwisie nie jest konieczna! Podaj tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (będzie chroniony i ukryty).
Rozwiń informacje nt. przetwarzania danych osobowych
Oceny (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji*
Relacja - treść
Opisz swoje wrażenia z odwiedzonego miejsca. Mile widziane informacje ważne dla turystów z dziećmi, np. o dostępności i jakości zaplecza sanitarnego, gastronomicznego, możliwości przejazdu wózkiem itp. Nie podawaj danych encyklopedycznych, historii, cennika itp. - to dodaje administrator. *
Opcjonalnie możesz podać zestawienie zalet i wad.  Kliknij tu aby rozwinąć/zwinąć pola

Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2011.

Zdjęcia możesz dodać w zakładce Galeria użytkowników.

    Proszę wpisać kod zabezpieczający.
 
 
Użytkownik ocenił atrakcję:
 
4.5
foetus  Autor  Autor: foetus     Data dodania   1 września 2018

Jest to placówka, ktora przez zabwę uczy, przypominająca gdańskie Hewelianum, gdyński Experyment czy toruński Młyn Wiedzy, które mieliśmy już okazje odwiedzić, lecz na znacznie mniejsza skalę. Nie należy więc oczekiwać jakichś fajerwerków. Zajmuje 2 duże pomieszczenia i 2 małe w budynku na peryferyjnym osiedlu Wałbrzycha.
Nasze dziecko, jak chyba każde, bardzo lubi tego typu miejsca, więc i tu spędziliśmy przyjemne 3 godziny. Trafiliśmy na dzień, gdy były urządzane urodziny, ale tłoku się nie odczuwało, bo osób było niewiele, a miejsca jest wystarczająco dużo.
W ExploraPark bardzo mocno postawiono na łamigłówki logiczne i matematyczne, jest też sporo budowania różnego rodzaju klocków, mozaik i konstrukcji. Interaktywne stanowiska udowadniają prawa matematyczne, pokazują złudzenia optyczne, odwzorowują zjawiska fizyczne, dzieci mogą oczywiście same eksperymentować, testować i bawić się w odkrywców, zdobywając przy tym wiedzę w sposób niedostępny w szkołach. Jeśli nie mogą sobie z czymś poradzić, zawsze mogą podejść do kogoś z personelu, który wszystko objaśni.
Syna najbardziej wciągnęły drewniane klocki, z których budowało się trasę dla toczącej się kulki. Pewnym minusem jest konsola do gier - trudno zmusić chłopaka do łamania głowy zagadkami logicznymi, gdy obok rówieśnicy świetnie się bawią przed monitorem.
Placówka jest przeznaczona dla dzieci mniej więcej od 5 lat, ale i młodsze jak zobaczą tyle różnego rodzaju klocków, układanek i innych kolorowych "rupieci" to też powinny być zadowolone. Rolą dorosłych jest tu głownie nadzór nad dziećmi, ewentualnie pomoc w rozwiązywaniu łamigłówek, co można potraktować jako wyręczanie personelu, w tym kontekście nie podobna mi się, że rodzice muszą płacić za wejście więcej niż dzieci, co jest kompletnie niezrozumiałe. To miejsce nie jest bowiem stworzone dla dorosłych, więc cennik powinien wyglądać inaczej.
W środku jest sklepik z zabawkami i książkami edukacyjnymi, można też poobserwować rybki w kliku akwariach. Brak jednak gastronomii.


Galeria
Wiek dziecka(i)
8 lat
Data pobytu
kwiecień 2016
Czy ta relacja była dla Ciebie pomocna? 
00
Zgłoś naruszenie zasad