ikonka JEDLINA ZDRÓJ - Park Aktywności Czarodziejska Góra

Informacje o atrakcji turystycznej

JEDLINA ZDRÓJ - Park Aktywności  Czarodziejska Góra
Kraj / Region
Miejscowość
Nazwa atrakcji
Park Aktywności Czarodziejska Góra
Park Aktywności "Czarodziejska Góra" powstał w 2010 r. jako wspólna inicjatywa przedsiębiorcy z Wałbrzycha i lokalnych władz. Składa się z parku linowego "Czarodziejskie Liny", 15-metrowej ścianki wspinaczkowej, toru saneczkowego o dług. 600 m, toru pontonowego Summertubing (80-metrowa rynna pokryta igelitem), karuzeli rotondo, wypożyczalni deskorolek i hulajnóg zjazdowych (Monsterroller i Mountainbord). Park linowy oferuje 5 tras, w tym zabezpieczoną siatkami dla najmłodszych. W zimie funkcjonuje tu Park Śniegowy.
Park jest czynny codziennie od kwietnia do października, w sezonie od 10:00 do 19:00 (w weekendy do 20:00).
Typ atrakcji
Zobacz inne opisane atrakcje turystyczne na Dolnym Śląsku ze szczególnym uwzględnieniem atrakcji dla dzieci. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!
Kliknij w marker na mapie, aby uruchomić funkcję Streetview.
Położenie atrakcji - położenie opisywanej atrakcji

Współrzędne geograficzne dla:
Jedlina Zdrój - Park Aktywności Czarodziejska Góra
format D: N 50.726172°,   E 16.340346°
format DM: N 50° 43.57032',   E 16° 20.42076'
format DMS: N 50° 43' 34.22'',   E 16° 20' 25.25''
pytajnik
Adres:
Park Aktywności "Czarodziejska Góra" - ul. Poznańska, Jedlina Zdrój, tel 606 786 569

Podaj swój adres, aby wyświetlić trasę do tej atrakcji:
Atrakcje w pobliżu (35) wraz odległością od opisywanego miejsca w linii prostej.Zdjęcia może dodać każdy użytkownik serwisu. Jeśli napisałe(a)ś relację i zalogowałe(a)ś się na konto, dodane zdjęcia automatycznie dołączą się do relacji.
Domyślna wielkość fotografii to 700 px w poziomie (600 px w pionie dla zdjęć w orientacji portretowej). Większe zostaną automatycznie zeskalowane.
Możesz dodać do 5 zdjęć.

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Jedlina Zdrój w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com     Noclegi - Hotele

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Jedlina Zdrój wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej lokalizacji.

Relacje - opinie i oceny turystów, który odwiedzili tę atrakcję

Średnia ocena od 2 użytkownika(ów)

Użytkownik ocenił atrakcję:
 
5.8 na 6.0  (głosów: 2)
Rejestracja konta w serwisie nie jest konieczna! Podaj tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (będzie chroniony i ukryty).
Rozwiń informacje nt. przetwarzania danych osobowych
Oceny (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji*
Relacja - treść
Opisz swoje wrażenia z odwiedzonego miejsca. Mile widziane informacje ważne dla turystów z dziećmi, np. o dostępności i jakości zaplecza sanitarnego, gastronomicznego, możliwości przejazdu wózkiem itp. Nie podawaj danych encyklopedycznych, historii, cennika itp. - to dodaje administrator. *
Opcjonalnie możesz podać zestawienie zalet i wad.  Kliknij tu aby rozwinąć/zwinąć pola

Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2011.

Zdjęcia możesz dodać w zakładce Galeria użytkowników.

    Proszę wpisać kod zabezpieczający.
 
 
Użytkownik ocenił atrakcję:
 
5.5
mnow  Autor  Autor: mnow     Data dodania  29 sierpnia 2017

Polecam, fajne i stosunkowo niedrogie atrakcje


Galeria
Wiek dziecka(i)
10 lat
Data pobytu
sierpień 2017
Czy ta relacja była dla Ciebie pomocna? 
00
Zgłoś naruszenie zasad
Użytkownik ocenił atrakcję:
 
6.0
foetus  Autor  Autor: foetus     Data dodania  23 lipca 2017

Z rozrywek w Jedlinie Zdroju wyróżnia się bardzo dogodny cenowo tor saneczkowy. Wspólny zjazd z 8-letnim dzieciakiem za 6 zł to chyba najniższa cena w Europie (w karnecie 10-przejazdowym w dniu powszednim). Można więc poszaleć, choć tor nie należy do szybkich ani długich.
Szkoda, że nie mogliśmy skorzystać z toru pontonowego. Ten z kolei wyróżnia się tym, że nie trzeba biegać z pontonem pod górę, tylko jest się wciąganym wyciągiem. To ogromna zaleta, bo pamiętam że w innych miejscach nieźle się nabiegałem w tę i z powrotem gdy syn zjeżdżał z czegoś podobnego. Niestety, mimo dwukrotnego przyjazdu do parku, tor zawsze był zamknięty z powodu złych warunków atmosferycznych, choć w 1 dzień wcale nie padało. Trzeba więc pamiętać, że jeśli istnieje choćby minimalne zagrożenie deszczem, tor będzie nieczynny. Są tu ostrożni aż do przesady!
Sercem tego miejsca jest park linowy z aż 5 trasami dla osób w każdym wieku i stopniu zaawansowania. Tutaj nie ma już taryf ulgowych i ceny są zbliżone do średnich krajowych. Najłatwiejsza ścieżka dla najmłodszych dzieci zabezpieczona jest siatkami. Jest to porządna trasa z kilkunastoma przeszkodami, ale nie podobają mi się opłaty pobierane za każde jedno przejście (choć są karnety na 5 przejść). W przypadku maluchów powinny być bilety bez limitów albo na określony czas.
Pozostałe trasy są już tradycyjne, choć także tutaj Jedlina czymś zaskakuje. Zastosowano bowiem nowatorski system nie wymagający przepinania lin - wystarczy je tylko przewlekać. Jest to pierwszy i jedyny park linowy, w którym widzieliśmy takie rozwiązanie. Dzieci oraz początkujący na pewno je docenią i będą się mniej stresować. No i dzięki temu jest bezpieczniej. Jeśli chodzi o jakieś wymyślne i oryginalne przeszkody czy zjazdy to nic takiego nie zauważyłem.
Trasa Junior, z której korzystał syn, podobała mi się z powodu wysoko zawieszonych kilku stanowisk. Zaczyna się niepozornie, ale potem emocje rosną. Biegnie ona po drzewach na stoku wzgórza, więc w zależności od miejsca patrzenia wysokość można różnie oceniać. Gdy żona stojąc w dole na parkingu zobaczyła syna na najwyższym odcinku o mało nie dostała zawału! Część trasy naprawdę odbiega wysokością od innych tras dziecięcych, ale nie jest to powód do obaw. Nasz syn ma lęk wysokości, ale przeszedł ją bez problemu i był z siebie bardzo dumny.
Z innych atrakcji nie korzystaliśmy, podobnie jak z gastronomii, która również jest tu zapewniona. Ogólne wrażenie bardzo dobre. trzeba tylko wybrać się przy dobrej pogodzie.


Galeria
Wiek dziecka(i)
8 lat
Data pobytu
kwiecień 2016
Czy ta relacja była dla Ciebie pomocna? 
00
Zgłoś naruszenie zasad