ikonka KAMIENNA GÓRA - Zamek Grodztwo

Informacje o atrakcji turystycznej

KAMIENNA GÓRA - Zamek Grodztwo
Kraj / Region
Atrakcja całoroczna
Miejscowość
Nazwa atrakcji
Zamek Grodztwo

Zamek powstał w XVI wieku w wyniku rozbudowy wcześniejszego dworu wieżowego przez wpływowy śląski ród Schaffgotschów. Miał kształt czworoboku z wewnętrznym dziedzińcem i wieżą. Była to jedna z największych renesasnowych rezydencji śląskich. Całość ufortyfikowano murem z z bastionami i fosą. W XIX wieku zamek przebudowano w pałac otoczony ogrodami i stawami. W 1813 roku gościł tu car Rosji Aleksander I i król Prus Fryderyk Wilhelm III. W 1904 na wystawny ślub hrabianki Armgardy Stolberg - Wernigerode z Oskarem hrabią von Platten zu Hallermund przybył cesarz Wilhelm II oraz setka pruskich arystokratów i wyższych oficerów wojskowych. Po II wojnie św., którą przetrwał w dobrym stanie, przejął go PGR. W 1964 roku wybuchł wielki pożar, który obrócił zabytek w ruinę. Co cenniejsze wyposażenie i budulec zostały rozkradzione. Od tego czasu pozostaje w stanie walącej się ruiny. Nigdy nie przeprowadzano tu  żadnych badan ani konserwacji.  Zamek stoi na obrzażach miasta na terenie ogólnodostępnym.

Typ atrakcji
Zobacz inne opisane atrakcje turystyczne na Dolnym Śląsku ze szczególnym uwzględnieniem atrakcji dla dzieci. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!
Kliknij w marker na mapie, aby uruchomić funkcję Streetview.
Położenie atrakcji - położenie opisywanej atrakcji

Współrzędne geograficzne dla:
Kamienna Góra - Zamek Grodztwo
format D: N 50.790901°,   E 16.036214°
format DM: N 50° 47.45406',   E 16° 2.17284'
format DMS: N 50° 47' 27.24'',   E 16° 02' 10.37''
pytajnik
Adres:
Zamek Grodztwo - ul. Zamkowa, Kamienna Góra

Podaj swój adres, aby wyświetlić trasę do tej atrakcji:
Atrakcje w pobliżu (36) wraz odległością od opisywanego miejsca w linii prostej.Zdjęcia może dodać każdy użytkownik serwisu. Jeśli napisałe(a)ś relację i zalogowałe(a)ś się na konto, dodane zdjęcia automatycznie dołączą się do relacji.
Domyślna wielkość fotografii to 700 px w poziomie (600 px w pionie dla zdjęć w orientacji portretowej). Większe zostaną automatycznie zeskalowane.
Możesz dodać do 5 zdjęć.

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Kamienna Góra w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com     Noclegi - Hotele

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Kamienna Góra wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej lokalizacji.

Relacje - opinie i oceny turystów, który odwiedzili tę atrakcję

Średnia ocena od 2 użytkownika(ów)

Użytkownik ocenił atrakcję:
 
3.3 na 6.0  (głosów: 2)
Rejestracja konta w serwisie nie jest konieczna! Podaj tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (będzie chroniony i ukryty).
Rozwiń informacje nt. przetwarzania danych osobowych
Oceny (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji*
Relacja - treść
Opisz swoje wrażenia z odwiedzonego miejsca. Mile widziane informacje ważne dla turystów z dziećmi, np. o dostępności i jakości zaplecza sanitarnego, gastronomicznego, możliwości przejazdu wózkiem itp. Nie podawaj danych encyklopedycznych, historii, cennika itp. - to dodaje administrator. *
Opcjonalnie możesz podać zestawienie zalet i wad.  Kliknij tu aby rozwinąć/zwinąć pola

Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2011.

Zdjęcia możesz dodać w zakładce Galeria użytkowników.

    Proszę wpisać kod zabezpieczający.
 
 
Użytkownik ocenił atrakcję:
 
3.5
mnow  Autor  Autor: mnow     Data dodania  29 sierpnia 2017

ruiny można eksplorować, dobre i to ale faktycznie przykro na nie patrzeć, szczególnie porównującz widokami ze starych rycini.
dlaczego miasto nic nie robi, aby uratować taki zabytek?


Galeria
Wiek dziecka(i)
10 lat
Data pobytu
sierpień 2017
Czy ta relacja była dla Ciebie pomocna? 
00
Zgłoś naruszenie zasad
Użytkownik ocenił atrakcję:
 
3.0
foetus  Autor  Autor: foetus     Data dodania  11 czerwca 2017

Zabytek robi przygnębiające wrażenie, bo jest w opłakanym stanie i chyba pozbawiony jakiejkolwiek opieki. Mury są jednak wysokie, sięgają 2. piętra i gdyby je oczyścić, zabezpieczyć i odtworzyć otaczające ogrody ze stawem, zamek mogłyby stać się niezłą atrakcją. A tak zarośnięte ruiny tylko straszą i de facto nie są przeznaczone do zwiedzania. Dostęp jest jednak bezproblemowy, więc można zobaczyć co zostało z niegdyś pięknej i bogatej rezydencji.
Wewnątrz da się pochodzić po murach i ścieżkach między nimi, ale tylko na własne ryzyko i ze względów bezpieczeństwa lepiej bez dzieciaków. Na wiosnę w chodzeniu i widoczności nie przeszkadzała roślinność, ale w lecie może być znacznie gorzej. Przed zamkiem widać zagłębienie będące pozostałością stawów, w trawie można też zobaczyć jakieś kamienne resztki, pewnie mostków.


Galeria
Wiek dziecka(i)
8 lat
Data pobytu
kwiecień 2016
Czy ta relacja była dla Ciebie pomocna? 
00
Zgłoś naruszenie zasad