ikonka GORZESZÓW - Diabelska Maczuga

Informacje o atrakcji turystycznej

GORZESZÓW - Diabelska Maczuga
Kraj / Region
  • Atrakcja całoroczna
  • Atrakcja ekonomiczna
Miejscowość
Nazwa atrakcji
Diabelska Maczuga
Diabelska Maczuga w Gorzeszowie to piaskowcowa skała o wysokości 8 m objęta ochroną jako pomnik przyrody. Z miejscem tym związana jest legenda o diable, który chciał zniszczyć pobliski klasztor w Krzeszowie zrzucając na niego wielki kamień. Mógł to zrobić tylko w nocy, bo w dzień tracił moc. Jednak nie zdążył przed wschodem słońca i głaz spadł w Gorzeszowie. Stad nazwa skały o charakterystycznym kształcie.
W XVII wieku skałę uwiecznił na jednym z obrazów zdobiących kościół w w Krzeszowie znany malarz barokowy Michael Willmann.
W 1913 r. w Diabelską Maczugę wbito tablicę upamiętniającą tzw. Bitwę Narodów pod Lipskiem w 1813 r. (czasy wojen napoleońskich).
Leży ona na zielonym szlaku turystycznym.
Typ atrakcji
Zobacz inne opisane atrakcje turystyczne na Dolnym Śląsku ze szczególnym uwzględnieniem atrakcji dla dzieci. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!
Kliknij w marker na mapie, aby uruchomić funkcję Streetview.
Położenie atrakcji - położenie opisywanej atrakcji

Współrzędne geograficzne dla:
Gorzeszów - Diabelska Maczuga
format D: N 50.708881°,   E 16.106371°
format DM: N 50° 42.53286',   E 16° 6.38226'
format DMS: N 50° 42' 31.97'',   E 16° 06' 22.94''
pytajnik

Podaj swój adres, aby wyświetlić trasę do tej atrakcji:
Atrakcje w pobliżu (43) wraz odległością od opisywanego miejsca w linii prostej.Zdjęcia może dodać każdy użytkownik serwisu. Jeśli napisałe(a)ś relację i zalogowałe(a)ś się na konto, dodane zdjęcia automatycznie dołączą się do relacji.
Domyślna wielkość fotografii to 700 px w poziomie (600 px w pionie dla zdjęć w orientacji portretowej). Większe zostaną automatycznie zeskalowane.
Możesz dodać do 5 zdjęć.

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Gorzeszów w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com     Noclegi - Hotele

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Gorzeszów wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej lokalizacji.

Relacje - opinie i oceny turystów, który odwiedzili tę atrakcję

Średnia ocena od 1 użytkownika(ów)

Użytkownik ocenił atrakcję:
 
4.0 na 6.0  (głosów: 1)
Rejestracja konta w serwisie nie jest konieczna! Podaj tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (będzie chroniony i ukryty).
Rozwiń informacje nt. przetwarzania danych osobowych
Oceny (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji*
Relacja - treść
Opisz swoje wrażenia z odwiedzonego miejsca. Mile widziane informacje ważne dla turystów z dziećmi, np. o dostępności i jakości zaplecza sanitarnego, gastronomicznego, możliwości przejazdu wózkiem itp. Nie podawaj danych encyklopedycznych, historii, cennika itp. - to dodaje administrator. *
Opcjonalnie możesz podać zestawienie zalet i wad.  Kliknij tu aby rozwinąć/zwinąć pola

Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2011.

Zdjęcia możesz dodać w zakładce Galeria użytkowników.

    Proszę wpisać kod zabezpieczający.
 
 
Użytkownik ocenił atrakcję:
 
4.0
foetus  Autor  Autor: foetus     Data dodania  23 maja 2017

Samotny ostaniec w polu przy drodze wygląda dość niesamowicie. Jest wysoki, ale przy tym cienki, jakby spłaszczony. Nie przypomina słynnej Maczugi Herkulesa, nawet trudną go z nią porównywać, ale zobaczyć warto.
Miejsce dobre na krótki postój, ale również na posilenie się własnym prowiantem, bo postawiono tu 2 ławy ze stołami. Niestety podobnie jak w przypadku Stołu sadowego w Kochanowie zeszpecono go żółto-brązowym ogrodzeniem.


Galeria
Wiek dziecka(i)
8 lat
Data pobytu
kwiecień 2016
Czy ta relacja była dla Ciebie pomocna? 
10
Zgłoś naruszenie zasad