KOCHANÓW - Średniowieczny stół sędziowski

 
4.5 (1)
3949 1
foetus Zaktualizowano: 19-11-2019
KOCHANÓW - Średniowieczny stół sędziowski

Informacje o atrakcji turystycznej

Kraj / Region
Miejscowość
Nazwa atrakcji
Średniowieczny stół sędziowski
  • Atrakcja całoroczna
  • Atrakcja ekonomiczna

Kamienny stół sędziowski w Kochanowie to prawie kompletna pozostałość po miejscu średniowiecznego sądownictwa. Posiada 8 siedzisk i dzięki temu jest unikatem na skalę europejską, bo rzadko się one zachowują. Stół wyciosano z piaskowa, ma ok. 2 m długości. W średniowieczu sądy wiejskie i kościelne odbywały się jawnie, w miejscu publicznym, pod gołym niebem. Przy podobnych stołach rozstrzygano spory i wydawano wyroki. Zabytek jest ogólnodostępny i znajduje się w północnej części wsi na zielonym szlaku turystycznym z Krzeszowa do Mieroszowa.


GALERIA

Zdjęcia

ATRAKCJE W POBLIŻU

Zobacz inne atrakcje turystyczne na Dolnym Śląsku. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!

DANE KONTAKTOWE, ADRESOWE, LOKALIZACYJNE

Współrzędne geograficzne*:
Kochanów / Dolnośląskie - Średniowieczny stół sędziowski

format D: N 50.7047525°,   E 16.1382853°
format DM: N 50° 42.28515',   E 16° 8.297118'
format DMS: N 50° 42' 17.11'',   E 16° 08' 17.83''

*Istnieje kilka formatów zapisu współrzędnych geograficznych. Każde urządzenie GPS lub mapa elektroniczna używa któryś z poniższych trzech:
  • Format D (lub DD) - Stopnie / Stopnie dziesiętne, używany m.in. przez Google Maps;
  • Format DM - Stopnie Minuty;
  • Format DMS - Stopnie Minuty Sekundy, używany m.in. przez Automapę.

MAPA I DOJAZD

Swap Start/End

NOCLEGI

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Kochanów w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com    

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl
Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Kochanów wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej miejscowości.

Relacje - opinie i oceny turystów

Liczba relacji: 1

Ocena atrakcji 
 
4.5  (1)
Dodaj relację
Masz już konto w serwisie? .
Aby dodać relację i ocenić atrakcję turystyczna posiadanie konta nie jest konieczne (choć zalecane). Wystarczy podać tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (pozostanie ukryty i bezpieczny)
Ocena (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji
Jak oceniasz tę atrakcję w skali 1-6 ?
Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2016 (ważne jest podanie roku)
Relacja - treść
Opisz swoje wrażenia z odwiedzonego miejsca. Mile widziane informacje ważne dla turystów z dziećmi, np. dostępność i jakość zaplecza sanitarnego, gastronomicznego, możliwość przejazdu wózkiem itp. Nie podawaj danych encyklopedycznych, historii, cennika itp. - to dodaje administrator.
Zdjęcia możesz przesłać zaraz po dodaniu relacji
Ocena atrakcji 
 
4.5
Ciekawa atrakcja dodatkowa do klasztoru w Krzeszowie. Niby to tylko kilka kamieni w polu, ale gdy oczami wyobraźni  zobaczymy obradujących tu 600 lat temu sędziów i skazańców oczekujących na wyrok,  miejsce nabierze zupełnie innego wymiaru. 
Dobrze, że zostało ogrodzone i posiada tablicę informacyjną, choć można to było zrobić deskami pomalowanymi na mniej krzykliwy kolor, a na tablicy zamieścić rysunek przedstawiający posiedzenie takiego sądu.  
Podczas naszej wizyty znak kierujący na stół był przekręcony i musieliśmy się dowiadywać o drogę. Na skrzyżowaniu w centrum  wsi należy skręcić pod górę w lewo (jadąc z Krzeszowa). Po kilkuset metrach znów w lewo. Wspomniany płot jest z daleka widoczny (posiada 2 obwody).   

Relacja - dodatkowe informacje

Wiek dziecka/i
8 lat
Data pobytu
kwiecień 2016