ikonka KOCHANÓW - Średniowieczny stół sędziowski

Informacje o atrakcji turystycznej

KOCHANÓW - Średniowieczny stół sędziowski
Kraj / Region
  • Atrakcja całoroczna
  • Atrakcja ekonomiczna
Miejscowość
Nazwa atrakcji
Średniowieczny stół sędziowski
Kamienny stół sędziowski w Kochanowie to prawie kompletna pozostałość po miejscu średniowiecznego sądownictwa. Posiada 8 siedzisk i dzięki temu jest unikatem na skalę europejską, bo rzadko się one zachowują. Stół wyciosano z piaskowa, ma ok. 2 m długości. W średniowieczu sądy wiejskie i kościelne odbywały się jawnie, w miejscu publicznym, pod gołym niebem. Przy podobnych stołach rozstrzygano spory i wydawano wyroki.
Zabytek jest ogólnodostępny i znajduje się w północnej części wsi na zielonym szlaku turystycznym z Krzeszowa do Mieroszowa.
Typ atrakcji
Zobacz inne opisane atrakcje turystyczne na Dolnym Śląsku ze szczególnym uwzględnieniem atrakcji dla dzieci. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!
Kliknij w marker na mapie, aby uruchomić funkcję Streetview.
Położenie atrakcji - położenie opisywanej atrakcji

Współrzędne geograficzne dla:
Kochanów - Średniowieczny stół sędziowski
format D: N 50.704753°,   E 16.138285°
format DM: N 50° 42.28518',   E 16° 8.2971'
format DMS: N 50° 42' 17.11'',   E 16° 08' 17.83''
pytajnik

Podaj swój adres, aby wyświetlić trasę do tej atrakcji:
Atrakcje w pobliżu (42) wraz odległością od opisywanego miejsca w linii prostej.Zdjęcia może dodać każdy użytkownik serwisu. Jeśli napisałe(a)ś relację i zalogowałe(a)ś się na konto, dodane zdjęcia automatycznie dołączą się do relacji.
Domyślna wielkość fotografii to 700 px w poziomie (600 px w pionie dla zdjęć w orientacji portretowej). Większe zostaną automatycznie zeskalowane.
Możesz dodać do 5 zdjęć.

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Kochanów w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com     Noclegi - Hotele

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Kochanów wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej lokalizacji.

Relacje - opinie i oceny turystów, który odwiedzili tę atrakcję

Średnia ocena od 1 użytkownika(ów)

Użytkownik ocenił atrakcję:
 
4.5 na 6.0  (głosów: 1)
Rejestracja konta w serwisie nie jest konieczna! Podaj tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (będzie chroniony i ukryty).
Rozwiń informacje nt. przetwarzania danych osobowych
Oceny (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji*
Relacja - treść
Opisz swoje wrażenia z odwiedzonego miejsca. Mile widziane informacje ważne dla turystów z dziećmi, np. o dostępności i jakości zaplecza sanitarnego, gastronomicznego, możliwości przejazdu wózkiem itp. Nie podawaj danych encyklopedycznych, historii, cennika itp. - to dodaje administrator. *
Opcjonalnie możesz podać zestawienie zalet i wad.  Kliknij tu aby rozwinąć/zwinąć pola

Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2011.

Zdjęcia możesz dodać w zakładce Galeria użytkowników.

    Proszę wpisać kod zabezpieczający.
 
 
Użytkownik ocenił atrakcję:
 
4.5
foetus  Autor  Autor: foetus     Data dodania  17 maja 2017

Ciekawa atrakcja dodatkowa do klasztoru w Krzeszowie. Niby to tylko kilka kamieni w polu, ale gdy oczami wyobraźni zobaczymy obradujących tu 600 lat temu sędziów i skazańców oczekujących na wyrok, miejsce nabierze zupełnie innego wymiaru.
Dobrze, że zostało ogrodzone i posiada tablicę informacyjną, choć można to było zrobić deskami pomalowanymi na mniej krzykliwy kolor, a na tablicy zamieścić rysunek przedstawiający posiedzenie takiego sądu.
Podczas naszej wizyty znak kierujący na stół był przekręcony i musieliśmy się dowiadywać o drogę. Na skrzyżowaniu w centrum wsi należy skręcić pod górę w lewo (jadąc z Krzeszowa). Po kilkuset metrach znów w lewo. Wspomniany płot jest z daleka widoczny (posiada 2 obwody).


Galeria
Wiek dziecka(i)
8 lat
Data pobytu
kwiecień 2016
Czy ta relacja była dla Ciebie pomocna? 
00
Zgłoś naruszenie zasad