ikonka KLETNO - Muzeum Ziemi

Informacje o atrakcji turystycznej

KLETNO - Muzeum Ziemi
Kraj / Region
  • Atrakcja całoroczna
  • Atrakcja na złą pogodę
Miejscowość
Nazwa atrakcji
Muzeum Ziemi
Muzeum Ziemi w Kletnie prezentuje prywatny zbiór Arnolda Miziołka, który przez 30 lat stworzył pokaźną kolekcję skamieniałości, minerałów, meteorytów, tropów prehistorycznych zwierząt. Jest on pomysłodawcą i współorganizatorem Międzynarodowych Mistrzostw Polski w Poszukiwaniu Kamieni i Minerałów w Kletnie oraz laureatem nagród i wyróżnień na krajowych i międzynarodowych wystawach. Do unikatowych eksponatów w muzeum należą 4 gniazda z jajami dinozaurów sprowadzone z Chin, ślady łap tych gadów z Gór Stołowych i Świętokrzyskich oraz duży zbiór agatów z całego świata, w tym największy okaz z Polski. Ekspozycji towarzyszy mały park jurajski z makietami dinozaurów w naturalnej wielkości oraz sklep z autorską biżuterią i minerałami. Zwiedzanie odbywa się z przewodnikiem i trwa ok. 45 minut. Dla grup istnieje możliwość wykupienia warsztatów geologicznych.
Muzeum jest czynne codziennie od 9:00 do 18:00.
Typ atrakcji
Zobacz inne opisane atrakcje turystyczne na Dolnym Śląsku ze szczególnym uwzględnieniem atrakcji dla dzieci. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!
Kliknij w marker na mapie, aby uruchomić funkcję Streetview.
Położenie atrakcji - położenie opisywanej atrakcji

Współrzędne geograficzne dla:
Kletno - Muzeum Ziemi
format D: N 50.242648°,   E 16.851776°
format DM: N 50° 14.55888',   E 16° 51.10656'
format DMS: N 50° 14' 33.53'',   E 16° 51' 06.39''
pytajnik

Podaj swój adres, aby wyświetlić trasę do tej atrakcji:Zdjęcia może dodać każdy użytkownik serwisu. Jeśli napisałe(a)ś relację i zalogowałe(a)ś się na konto, dodane zdjęcia automatycznie dołączą się do relacji.
Domyślna wielkość fotografii to 700 px w poziomie (600 px w pionie dla zdjęć w orientacji portretowej). Większe zostaną automatycznie zeskalowane.
Możesz dodać do 5 zdjęć.

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Kletno w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com     Noclegi - Hotele

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Kletno wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej lokalizacji.

Relacje - opinie i oceny turystów, który odwiedzili tę atrakcję

Średnia ocena od 2 użytkownika(ów)

Użytkownik ocenił atrakcję:
 
5.3 na 6.0  (głosów: 2)
Rejestracja konta w serwisie nie jest konieczna! Podaj tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (będzie chroniony i ukryty).
Rozwiń informacje nt. przetwarzania danych osobowych
Oceny (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji*
Relacja - treść
Opisz swoje wrażenia z odwiedzonego miejsca. Mile widziane informacje ważne dla turystów z dziećmi, np. o dostępności i jakości zaplecza sanitarnego, gastronomicznego, możliwości przejazdu wózkiem itp. Nie podawaj danych encyklopedycznych, historii, cennika itp. - to dodaje administrator. *
Opcjonalnie możesz podać zestawienie zalet i wad.  Kliknij tu aby rozwinąć/zwinąć pola

Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2011.

Zdjęcia możesz dodać w zakładce Galeria użytkowników.

    Proszę wpisać kod zabezpieczający.
 
 
Użytkownik ocenił atrakcję:
 
6.0
  Autor  Autor: agata     Data dodania  28 sierpnia 2018

Fantastyczna przygoda!!! Przyznam, że nie spodziewałam się tak ciekawego wykładu z geologii w tak niepozornym miejscu :)
Bardzo bogata kolekcja minerałów, której nie można sobie odpuścić, wraz z anegdotami i szeroką wiedzą właściciela - KONIECZNIE!!!
Skarb dla szkół :)
Szkoda ze tak słabo oznakowane miejsce...
I pomyśleć że trafiliśmy tam przez szczęśliwy zbieg okolicznosci!
Polecam przy okazji zwiedzania jaskini niedźwiedzia!!!


Galeria
Wiek dziecka(i)
O
Data pobytu
Sierpień 2018
Czy ta relacja była dla Ciebie pomocna? 
00
Zgłoś naruszenie zasad
Użytkownik ocenił atrakcję:
 
4.5
foetus  Autor  Autor: foetus     Data dodania  12 października 2016

Muzeum ma dogodną lokalizację - przy Jaskini Niedźwiedziej, a po drodze do kopalni uranu. Wystawa jest rozłożona na 2 kondygnacjach starego budynku. W jego otoczeniu stoi kilka figur dinozaurów, mamut i ludzie pierwotni. Nie można tego porównywać z nawet najmniejszym dinoparkiem, ale jest fajnym dodatkiem do muzeum, który z pewnością docenią dzieciaki, bo nie ma żadnych restrykcji (można wchodzić na dinozaury).
Muzeum zdecydowanie zasługuje na jakąś lepszą siedzibę, bo z zewnątrz nie wygląda zachęcająco i raczej odpycha turystów, sprawiając wrażenie kiepskiej atrakcji mającej odchudzić portfele turystów przy okazji zwiedzania słynnej jaskini. Prezentowana kolekcja jest jednak zaskakująco bogata i warta oglądnięcia. Jest tu bardzo dużo różnych minerałów oraz pamiątek po prehistorycznych zwierzętach lądowych i morskich. Nie spodziewałem się tego i początkowo podejrzewałem nawet, że to repliki, ale przewodnik rozwiał moje wątpliwości.
Zwiedzanie z przewodnikiem należy wziąć w cudzysłów, bo podczas naszych odwiedzin osoba pełniąca tę funkcję nie wydawała się zbyt kompetentna - facet szybko przekazał podstawowe informacje, opisał kilka eksponatów i pozostawił czas na samodzielne oglądanie (co w sumie niektórzy mogą uznać za zaletę). Jednak jak wspomniałem, muzeum nie posiada siedziby z prawdziwego zdarzenia, wnętrze jest małe i słabo przystosowane na potrzeby ekspozycyjne. Przedmioty są stłoczone i nie wystarczająco oświetlone i opisane, więc wolelibyśmy posłuchać więcej informacji o tym co oglądamy, bo było tam wiele ciekawych okazów kamieni i skamielin.
Tak więc wg mnie muzeum ma spory potencjał, ale jest on trochę marnowany.


Galeria
Wiek dziecka(i)
7 lat
Data pobytu
lipiec 2015
Czy ta relacja była dla Ciebie pomocna? 
10
Zgłoś naruszenie zasad