ikonka MIĘDZYGÓRZE - Wodospad Wilczki

Informacje o atrakcji turystycznej

MIĘDZYGÓRZE - Wodospad Wilczki
Kraj / Region
  • Atrakcja całoroczna
  • Atrakcja ekonomiczna
Miejscowość
Nazwa atrakcji
Wodospad Wilczki
Wodospad Wilczki (570 m npm) powstał na uskoku tektonicznym na rzece Wilczka wypływającej z Masywu Śnieżnika. Jego wysokość to 22 m - jest drugim najwyższym wodospadem w polskich Sudetach. Przed powodzią z 1997 r. był jeszcze 5 metrów wyższy, ale zniszczeniu uległ próg, wykonany sztucznie w XIX wieku. Pierwsze opisy wodospadu pochodzą z 1781 r. W XIX wieku za sprawą Marianny Orańskiej (księżnej niderlandzkiej) powstał nad nim park z fontanną i ogrodami (obecnie brak nawet ich śladów). Po wojnie próbowano wprowadzić nazwę Wodogrzmoty Żeromskiego, ale nie przyjęła się i została zapomniana. Pod kaskadą znajduje się kocioł eworsyjny o głębokości 3 m, a za nią utworzył się kanion o wysokości skalnych ścian sięgających 25 m. W 1958 roku wodospad został objęty ochroną jako rezerwat przyrody, leży on też w obrębie obszaru Natura 2000 oraz na czerwonym szlaku turystycznym na Górę Igliczną. Zwiedzanie jest bezpłatne.
Typ atrakcji
Zobacz inne opisane atrakcje turystyczne na Dolnym Śląsku ze szczególnym uwzględnieniem atrakcji dla dzieci. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!
Kliknij w marker na mapie, aby uruchomić funkcję Streetview.
Położenie atrakcji - położenie opisywanej atrakcji

Współrzędne geograficzne dla:
Międzygórze - Wodospad Wilczki
format D: N 50.229102°,   E 16.76063°
format DM: N 50° 13.74612',   E 16° 45.6378'
format DMS: N 50° 13' 44.77'',   E 16° 45' 38.27''
pytajnik

Podaj swój adres, aby wyświetlić trasę do tej atrakcji:Zdjęcia może dodać każdy użytkownik serwisu. Jeśli napisałe(a)ś relację i zalogowałe(a)ś się na konto, dodane zdjęcia automatycznie dołączą się do relacji.
Domyślna wielkość fotografii to 700 px w poziomie (600 px w pionie dla zdjęć w orientacji portretowej). Większe zostaną automatycznie zeskalowane.
Możesz dodać do 5 zdjęć.

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Międzygórze w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com     Noclegi - Hotele

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Międzygórze wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej lokalizacji.

Relacje - opinie i oceny turystów, który odwiedzili tę atrakcję

Średnia ocena od 1 użytkownika(ów)

Użytkownik ocenił atrakcję:
 
5.0 na 6.0  (głosów: 1)
Rejestracja konta w serwisie nie jest konieczna! Podaj tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (będzie chroniony i ukryty).
Rozwiń informacje nt. przetwarzania danych osobowych
Oceny (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji*
Relacja - treść
Opisz swoje wrażenia z odwiedzonego miejsca. Mile widziane informacje ważne dla turystów z dziećmi, np. o dostępności i jakości zaplecza sanitarnego, gastronomicznego, możliwości przejazdu wózkiem itp. Nie podawaj danych encyklopedycznych, historii, cennika itp. - to dodaje administrator. *
Opcjonalnie możesz podać zestawienie zalet i wad.  Kliknij tu aby rozwinąć/zwinąć pola

Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2011.

Zdjęcia możesz dodać w zakładce Galeria użytkowników.

    Proszę wpisać kod zabezpieczający.
 
 
Użytkownik ocenił atrakcję:
 
5.0
foetus  Autor  Autor: foetus     Data dodania  13 lipca 2016

Wodospad znacznie różni się od innych w polskich Sudetach, przynajmniej z punktu widzenia oglądającego turysty. Położony jest tuż przy drodze z płatnym parkingiem w centrum Międzygórza, za restauracją i kramikami z pamiątkami. Otacza go sieć dróżek z pomostem i metalowymi barierkami. Jest trochę kamiennych stopni i małej wspinaczki. Można stanąć nad samą kaskadą, jak i oglądać ją z różnych punktów, ale zawsze z góry (choć widzieliśmy człowieka na samym dole, ale chyba nie dostał się tam oficjalnym szlakiem). Widok czasami przysłania roślinność.
Najlepsze miejsce znajduje się naprzeciw wodospadu - dojdziemy tam idąc za szlakiem w górę i skręcając po chwili w lewo. Jest tam duża skała, na której można usiąść i podziwiać wodospad. Jest oczywiście na co patrzeć. Kaskada jest wysoka, a żółty mostek nad nią dodaje uroku, ale jednak ten sposób oglądania, ze sporej odległości, sprawił że byliśmy trochę rozczarowani.
Z 4 naszych największych sudeckich wodospadów ten uważam za najmniej atrakcyjny.
Wydaje mi się, że zdecydowanie lepszą porą roku na jego zwiedzanie jest jesień niż lato.


Galeria
Wiek dziecka(i)
7 lat
Data pobytu
sierpień 2015
Czy ta relacja była dla Ciebie pomocna? 
10
Zgłoś naruszenie zasad