ikonka MIĘDZYGÓRZE - Zapora wodna

Informacje o atrakcji turystycznej

MIĘDZYGÓRZE - Zapora wodna
Kraj / Region
  • Atrakcja całoroczna
  • Atrakcja ekonomiczna
Miejscowość
Nazwa atrakcji
Zapora wodna
Zapora na rzece Wilczka, wypływającej z Masywu Śnieżnika, powstała na początku XX wieku w następstwie kilku dużych powodzi. Utworzono dzięki niej suchy zbiornik przeciwpowodziowy mieszczący prawie 1 milion sześcienny wody, położony ok. 500 m za słynnym wodospadem. Zapora zbudowana jest z kamienia, ma blisko 30 m wysokości i ponad 100 m długości.
W czasie powodzi stulecia w 1997 r. woda sięgnęła jej korony i nawet zaczęła się przelewać, a mury były na granicy pęknięcia. Katastrofa dla dużego obszaru sięgającego Bystrzycy Kłodzkiej była blisko, ale zapora wytrzymała i została później znacznie wzmocniona oraz udostępniona dla turystów. Obecnie grubość murów w najszerszym miejscu dochodzi do 19 m. W 2016 r. zostaną zmodernizowane urządzenia elektryczne i mechaniczne zapory.
Przez zaporę przebiega zielony szklak na Górę Igliczną i do sanktuarium maryjnego.
Typ atrakcji
Zobacz inne opisane atrakcje turystyczne na Dolnym Śląsku ze szczególnym uwzględnieniem atrakcji dla dzieci. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!
Kliknij w marker na mapie, aby uruchomić funkcję Streetview.
Położenie atrakcji - położenie opisywanej atrakcji

Współrzędne geograficzne dla:
Międzygórze - Zapora wodna
format D: N 50.231099°,   E 16.749965°
format DM: N 50° 13.86594',   E 16° 44.9979'
format DMS: N 50° 13' 51.96'',   E 16° 44' 59.87''
pytajnik

Podaj swój adres, aby wyświetlić trasę do tej atrakcji:Zdjęcia może dodać każdy użytkownik serwisu. Jeśli napisałe(a)ś relację i zalogowałe(a)ś się na konto, dodane zdjęcia automatycznie dołączą się do relacji.
Domyślna wielkość fotografii to 700 px w poziomie (600 px w pionie dla zdjęć w orientacji portretowej). Większe zostaną automatycznie zeskalowane.
Możesz dodać do 5 zdjęć.

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Międzygórze w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com     Noclegi - Hotele

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Międzygórze wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej lokalizacji.

Relacje - opinie i oceny turystów, który odwiedzili tę atrakcję

Średnia ocena od 1 użytkownika(ów)

Użytkownik ocenił atrakcję:
 
5.0 na 6.0  (głosów: 1)
Rejestracja konta w serwisie nie jest konieczna! Podaj tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (będzie chroniony i ukryty).
Rozwiń informacje nt. przetwarzania danych osobowych
Oceny (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji*
Relacja - treść
Opisz swoje wrażenia z odwiedzonego miejsca. Mile widziane informacje ważne dla turystów z dziećmi, np. o dostępności i jakości zaplecza sanitarnego, gastronomicznego, możliwości przejazdu wózkiem itp. Nie podawaj danych encyklopedycznych, historii, cennika itp. - to dodaje administrator. *
Opcjonalnie możesz podać zestawienie zalet i wad.  Kliknij tu aby rozwinąć/zwinąć pola

Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2011.

Zdjęcia możesz dodać w zakładce Galeria użytkowników.

    Proszę wpisać kod zabezpieczający.
 
 
Użytkownik ocenił atrakcję:
 
5.0
foetus  Autor  Autor: foetus     Data dodania  10 lipca 2016

Bardzo ładne miejsce, nie tak znane jak pobliski wodospad, dlatego oprócz nas nie było tu nikogo. Fajne widoki na dolinę urokliwej rzeczki z pasmami górskimi w tle.
Kamienna tama robi wrażenie. Wygląda na nieproporcjonalnie dużą w porównaniu do niewielkiego górskiego strumyka, ale może on bardzo szybko przybrać, dlatego po jednej stronie widzimy teren przygotowany na zalanie wodą i utworzenie sporego zbiornika.
Warto tu wpaść, nawet gdy mamy mało czasu, bo zwiedzanie, czyli spacer po wąskiej koronie zapory, trwa tylko kilka minut, z dojściem w sumie ze 20 minut.
Zapora znajduje się ok. 1 km przed centrum miasteczka. Tabliczkę przy drodze ustawiono tak, że napis było widać tylko z 1 strony. Najlepszym punktem orientacyjnym jest cmentarz i jego parking. Zejście do zapory znajduje się kawałek dalej (oddalając się od Międzygórza), przy rozwidleniu dróg. Da się dojechać wózkiem, który można zostawić przed wejściem na zaporę.


Galeria
Wiek dziecka(i)
7 lat
Data pobytu
sierpień 2015
Czy ta relacja była dla Ciebie pomocna? 
00
Zgłoś naruszenie zasad