ikonka PRZESIEKA - Ogród Japoński Siruwia

Informacje o atrakcji turystycznej

PRZESIEKA - Ogród Japoński Siruwia
Kraj / Region
Miejscowość
Nazwa atrakcji
Ogród Japoński Siruwia
Ogród Japoński "Siruwia" w Przesiece położony na wysokości 600 m npm, został otwarty do zwiedzania w lipcu 2014 roku, a najstarsze rośliny zasadzono 15 lat wcześniej. Jego autorami jest małżeństwo Jakuba i Sylwii Kurowskich. Siruwia zajmuje powierzchnię 1,5 ha, na której zgodnie z zasadami japońskiej sztuki projektowania ogrodów utworzono kompozycje roślinne z ok. 600 krzewów, 7 stawów, strumienie, wodospady i ponad kilometr ścieżek. Wykorzystano przy tym prawie 50 ton kamienia. W sezonie w ogrodzie organizowane są pokazy oraz koncerty muzyki poważnej i etnicznej. Obiekt jest otwarty od maja do października w godz. 9-18. Parking darmowy.
Typ atrakcji
Zobacz inne opisane atrakcje turystyczne na Dolnym Śląsku ze szczególnym uwzględnieniem atrakcji dla dzieci. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!
Kliknij w marker na mapie, aby uruchomić funkcję Streetview.
Położenie atrakcji - położenie opisywanej atrakcji

Współrzędne geograficzne dla:
Przesieka - Ogród Japoński Siruwia
format D: N 50.803011°,   E 15.677583°
format DM: N 50° 48.18066',   E 15° 40.65498'
format DMS: N 50° 48' 10.84'',   E 15° 40' 39.30''
pytajnik
Adres:
SIRUWIA Ogród Japoński - Brzozowe Wzgórze 8b, Przesieka, gsm 509 789 426

Podaj swój adres, aby wyświetlić trasę do tej atrakcji:
Atrakcje w pobliżu (30) wraz odległością od opisywanego miejsca w linii prostej.Zdjęcia może dodać każdy użytkownik serwisu. Jeśli napisałe(a)ś relację i zalogowałe(a)ś się na konto, dodane zdjęcia automatycznie dołączą się do relacji.
Domyślna wielkość fotografii to 700 px w poziomie (600 px w pionie dla zdjęć w orientacji portretowej). Większe zostaną automatycznie zeskalowane.
Możesz dodać do 5 zdjęć.

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Przesieka w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com     Noclegi - Hotele

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Przesieka wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej lokalizacji.

Relacje - opinie i oceny turystów, który odwiedzili tę atrakcję

Średnia ocena od 6 użytkownika(ów)

Użytkownik ocenił atrakcję:
 
5.7 na 6.0  (głosów: 6)
Rejestracja konta w serwisie nie jest konieczna! Podaj tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (będzie chroniony i ukryty).
Rozwiń informacje nt. przetwarzania danych osobowych
Oceny (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji*
Relacja - treść
Opisz swoje wrażenia z odwiedzonego miejsca. Mile widziane informacje ważne dla turystów z dziećmi, np. o dostępności i jakości zaplecza sanitarnego, gastronomicznego, możliwości przejazdu wózkiem itp. Nie podawaj danych encyklopedycznych, historii, cennika itp. - to dodaje administrator. *
Opcjonalnie możesz podać zestawienie zalet i wad.  Kliknij tu aby rozwinąć/zwinąć pola

Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2011.

Zdjęcia możesz dodać w zakładce Galeria użytkowników.

    Proszę wpisać kod zabezpieczający.
 
 
Użytkownik ocenił atrakcję:
 
6.0
Karolina_Grabowska  Autor  Autor: Karolina_Grabowska     Data dodania  11 stycznia 2017

Bardzo ciekawy pomysł na atrakcję turystyczną i świetna realizacja. Właściciele się postarali, ogród wygląda pięknie, bardzo podobają mi się aranżacje z kamienia i małe wodospady, a także kompozycje roślinne. Warto zwiedzić to miejsce, polecam każdemu, kto lubi kontakt z naturą.


Galeria
Data pobytu
maj 2016
Czy ta relacja była dla Ciebie pomocna? 
00
Zgłoś naruszenie zasad
Użytkownik ocenił atrakcję:
 
6.0
kala007  Autor  Autor: kala007     Data dodania  10 grudnia 2016

Było pięknie! CO tu dużo pisać. Miejsce prezentuje się doskonale, szczególnie latem. Polecamy całą rodzinką!


Galeria
Data pobytu
czerwiec 2016
Czy ta relacja była dla Ciebie pomocna? 
00
Zgłoś naruszenie zasad
Użytkownik ocenił atrakcję:
 
6.0
Marta_Kulik  Autor  Autor: Marta_Kulik     Data dodania  25 listopada 2016

Miejsce piękne:) Można się w nim zakochać. Jest co zwiedzać i podziwiać. Cena biletów jest adekwatna do pracy jaką trzeba włożyć w utrzymanie takiego ogrodu. Polecam to miejsce wszystkim, którzy lubią takie klimaty i spacery.


Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona wyglądać inaczej!
Galeria
Data pobytu
lipiec 1016
Czy ta relacja była dla Ciebie pomocna? 
01
Zgłoś naruszenie zasad
Użytkownik ocenił atrakcję:
 
6.0
Diana_Moroda  Autor  Autor: Diana_Moroda     Data dodania  16 listopada 2016

Zdecydowaliśmy się zwiedzić ogród z ciekawości, chociaż nie za bardzo interesujemy się Japonią, byliśmy tam w sierpniu. Rzeczywiście ogród robi wrażenie, piękne kwiaty, krzewy i wodospady, moim zdaniem warto to wszystko zobaczyć, można miło spędzić czas i się zrelaksować. Każdy kto lubi być blisko z naturą, z pewnością będzie zadowolony z pobytu w tym miejscu. Ja serdecznie polecam zwiedzić ogród Siruwia, nie wiem jak teraz jesienią ogród się prezentuje, ale latem było pięknie.


Galeria
Wiek dziecka(i)
4
Data pobytu
sierpień 2016
Czy ta relacja była dla Ciebie pomocna? 
00
Zgłoś naruszenie zasad
Użytkownik ocenił atrakcję:
 
6.0
Danuta_Horza  Autor  Autor: Danuta_Horza     Data dodania   8 listopada 2016

Pięknie tam jest i to nawet jesienią. Ogród jest bardzo duży, także trochę czasu zajmuje zwiedzanie, ale warto się tam wybrać. Można podziwiać piękne strumienie, wodospady, krzewy, ja jestem wielkim miłośnikiem takich miejsc, więc byłam zachwycona, dzieciaki też się nie nudziły. Pewnie latem jest jeszcze ładniej, ale ja lubię polską jesień.


Galeria
Wiek dziecka(i)
7
Data pobytu
wrzesień 2016
Czy ta relacja była dla Ciebie pomocna? 
11
Zgłoś naruszenie zasad
Użytkownik ocenił atrakcję:
 
4.0
foetus  Autor  Autor: foetus     Data dodania   7 października 2015

Dojazd do ogrodu japońskiego nie jest łatwy i prowadzi po bardzo wąskiej drodze pod górę, która de facto powinna być jednokierunkowa. Jest przez to dość niebezpieczna, bo przejeżdża nią sporo turystów, nawet po sezonie. Bilety po 10 zł dla dzieci od 3 lat wydawały nam się sporą przesadą, ale założyliśmy, że atrakcja jest unikatowa i musi być tego warta.
Nic podobnego. Jest to po prostu ciekawie wykonany ogród, ale czy ma cokolwiek wspólnego z Japonią? Nie jestem znawcą, ale wydaje mi się, że nie wiele.
W ogrodzie dominuje woda i kamienie. Brak zupełnie nawiązania do architektury japońskiej. Gdzieniegdzie postawiono jedynie miniatury kamiennych budynków, ale są one średnio atrakcyjne. Jest bardzo rozczarowujące, że jedyna budowla w ogrodzie - mostek w niczym nie przypomina stylu japońskiego - to zwykła konstrukcja z niepomalowanych desek.
Nie ma tu też żadnej gastronomii, która powinna być obowiązkowa w takich miejscach - chciałoby się napić kawy czy herbaty w "pięknych okolicznościach przyrody", ale nic z tego.
Tak więc zwiedzanie całości może się skończyć po ok. 20 minut.
Nie można jednak powiedzieć, że jest to nieatrakcyjne miejsce. Przeciwnie, kompozycje wodne, roślinne i kamienne są całkiem ciekawe, jest trochę egzotyki, ale oczekiwania mieliśmy znacznie wyższe.
Prawdopodobnie jesień nie jest dobrą porą roku na odwiedziny. Żółto-pomarańczowe barwy raczej nie rekompensują braku kwiatów, bo poza oczkami wodnymi, które zawsze tworzą malownicze widoki, zauważyliśmy niewiele elementów, które wywarłyby na nas duże wrażenie.
Lepiej więc przyjechać tu w sezonie albo na wiosnę, choć cena biletów nie zachęca do tego - jest znacznie zawyżona, a już wspomniana opłata dla kilkuletnich maluchów jest kompletnie niezrozumiała. Dla dzieci nie przygotowano tu bowiem niczego specjalnego. Na pewno zainteresują je na chwilę: wodospad, grota, pływające ryby czy roślina o liściach większych od całego dzieciaka, ale poza tym nuda.


Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona wyglądać inaczej!
Galeria
Wiek dziecka(i)
6 lat
Data pobytu
październik 2014
Czy ta relacja była dla Ciebie pomocna? 
11
Zgłoś naruszenie zasad