ikonka SZKLARSKA PORĘBA - Park Rozrywki Esplanada

Informacje o atrakcji turystycznej

SZKLARSKA PORĘBA - Park Rozrywki Esplanada
Kraj / Region
Atrakcja całoroczna
Rodzinny Park Rozrywki Esplanada powstał w 2010 roku w centrum Szklarskiej Poręby, na powierzchni 4 ha. Park oferuje m.in. kolejkę grawitacyjną typu Alpine Coaster z ponad 0,5 kilometrowym zjazdem, Wieżę Emocji umożliwiającą, dzięki opadaniu z 12 metrów z prędkością 6 m/s, poczucie stanu nieważkości, minigolfa z 18 polami, kilka dmuchańców i pojazdów na monety. Dodatkowo w lecie odbywają się tu koncerty, a w zimie działa lodowisko. Wstęp jest bezpłatny - każda atrakcja posiada własne opłaty. Zaplecze gastronomiczne stanowi Cafe Park z tarasem widokowym i leżakownią, oferująca m.in. praliny, trufle i czekolady wytwarzane z naturalnych składników. Park jest czynny w sezonie od 11:00 do 21:00, po sezonie krócej.
Typ atrakcji
Zobacz inne opisane atrakcje turystyczne na Dolnym Śląsku ze szczególnym uwzględnieniem atrakcji dla dzieci. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!
Kliknij w marker na mapie, aby uruchomić funkcję Streetview.
Położenie atrakcji - położenie opisywanej atrakcji

Współrzędne geograficzne dla:
Szklarska Poręba - Park Rozrywki Esplanada
format D: N 50.827933°,   E 15.522259°
format DM: N 50° 49.67598',   E 15° 31.33554'
format DMS: N 50° 49' 40.56'',   E 15° 31' 20.13''
pytajnik
Adres:
Rodzinny Park Rozrywki Esplanada sp. z o.o. - ul. Pstrowskiego 5a, Szklarska Poręba, tel. (75) 74 28 717

Podaj swój adres, aby wyświetlić trasę do tej atrakcji:Zdjęcia może dodać każdy użytkownik serwisu. Jeśli napisałe(a)ś relację i zalogowałe(a)ś się na konto, dodane zdjęcia automatycznie dołączą się do relacji.
Domyślna wielkość fotografii to 700 px w poziomie (600 px w pionie dla zdjęć w orientacji portretowej). Większe zostaną automatycznie zeskalowane.
Możesz dodać do 5 zdjęć.

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Szklarska Poręba w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com     Noclegi - Hotele

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Szklarska Poręba wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej lokalizacji.

Relacje - opinie i oceny turystów, który odwiedzili tę atrakcję

Średnia ocena od 1 użytkownika(ów)

Użytkownik ocenił atrakcję:
 
4.0 na 6.0  (głosów: 1)
Rejestracja konta w serwisie nie jest konieczna! Podaj tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (będzie chroniony i ukryty).
Rozwiń informacje nt. przetwarzania danych osobowych
Oceny (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji*
Relacja - treść
Opisz swoje wrażenia z odwiedzonego miejsca. Mile widziane informacje ważne dla turystów z dziećmi, np. o dostępności i jakości zaplecza sanitarnego, gastronomicznego, możliwości przejazdu wózkiem itp. Nie podawaj danych encyklopedycznych, historii, cennika itp. - to dodaje administrator. *
Opcjonalnie możesz podać zestawienie zalet i wad.  Kliknij tu aby rozwinąć/zwinąć pola

Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2011.

Zdjęcia możesz dodać w zakładce Galeria użytkowników.

    Proszę wpisać kod zabezpieczający.
 
 
Użytkownik ocenił atrakcję:
 
4.0
foetus  Autor  Autor: foetus     Data dodania   2 października 2015

Wizytówką parku Esplanada jest tor saneczkowy widoczny przy głównym skrzyżowaniu dróg w Szklarskiej Porębie. Zjechaliśmy nim tylko raz, bo niestety cennik był nieakceptowalny - 15 zł za zjazd z dzieckiem (maluch płatny jak dorosły). Był co prawda dostępny karnet, ale tylko 5-ozjazdowy czyli 2,5 zjazdu z dzieckiem - ewidentnie wymyślił go jakiś "geniusz".
Jak widzę w nowym cenniku, od 2015 roku, wprowadzono już zjazdy z dzieckiem i karnety 10-przejazdowe, ale koszty i tak są wyższe od zjeżdżalni w pobliskim Karpaczu, co jest kompletnie niezrozumiałe, bo tam nie dość że są dwa tory do swobodnego wyboru i nieograniczony czas do wykorzystania karnetu, to są one po prostu lepsze. Tor Esplanady prowadzi przez las, co mi się nie podoba. Otwarty widok pojawia się dopiero na końcu podczas szusowania nad drogą i to jest najlepszy odcinek, bo najszybszy, ale też krótki.
Do dalszych atrakcji Esplanady trzeba wspiąć się pod górę. Jedną z nich jest mini-tor gokartowy. Autka działają na monety 5 zł i dają dzieciakom sporo frajdy. Tor ma z jednej strony 3 a z drugiej 2 pasy, więc można się wyprzedzać, szkoda tylko że jest taki mały.
Monetami 5-ozłotowymi uruchamiamy również pontony z pistoletami laserowymi. Tutaj potrzeba minimum 2 osób, bo zadaniem kierującego jest trafić w odpowiednie miejsce na pontonie innej osoby. Trafiony kręci się w kółko. To też fajna zabawa pod warunkiem, że sprzęt jest sprawny a w naszym przypadku nie był. Tylko jeden ponton mógł zaliczyć trafienie.
Najwięcej miejsca zajmuje pole do minigolfa. Wygląda całkiem ciekawie, kilka pól posiada nawet własne budowle, ale nikt z nas nie miał ochoty na grę. Dzieciak wolał spędzić czas na tradycyjnych dmuchańcach, bo znalazł podobnych wiekiem kompanów. Dmuchańców jest 3, w tym ścianka wspinaczkowa i dostarczają one maluchom rozrywki na dłuższy czas.
Obok stoi namiot z niezłym basenem kulkowym i zjeżdżalniami zwany Labiryntem oraz trampolina. Dla nieco starszych jest wieża emocji, w której platforma opada z dużej wysokości w dół.
Tak więc można w Esplanadzie spędzić przyjemnie czas, ale będzie to sporo kosztowało, bo wszystko jest osobno płatne i nie jest tanie.
My pobyt wspominamy miło dzięki obsłudze, która zapewne nie zważając na ustalone przez kogoś reguły, pozwalała bawić się dzieciakom do woli, bez żadnych dopłat, podczas gdy rodzice mogli w tym czasie delektować się deserami czy czeskim piwem, które oferuje miejscowa kawiarnia. Jest to mocny punkt tego parku. Posiada taras, a także stoliki wystawione na wprost dmuchańców, więc można mieć oko na pociechy.


Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona wyglądać inaczej!
Galeria
Wiek dziecka(i)
6 lat
Data pobytu
październik 2014
Czy ta relacja była dla Ciebie pomocna? 
00
Zgłoś naruszenie zasad