ikonka STARA MORAWA - Zalew z plażą

Informacje o atrakcji turystycznej

STARA MORAWA - Zalew z plażą
Kraj / Region
Miejsce na medal 2015
ATRAKCJA WYRÓŻNIONA.
Co to oznacza?
Zalew w Starej Morawie to zbiornik retencyjny o powierzchni 5,5 ha powstały w 2004 r. w dolinie rzeki Morawka, u podnóża Masywu Śnieżnika. Na cele rekreacyjne oddany został w 2007 r. - przystosowanie go na kąpielisko z zapleczem gastronomicznym kosztowało ponad 5 mln zł. Wybudowano wtedy charakterystyczne molo z wieżą widokową i pomosty wędkarskie. Kilka lat później wykonano dalsze inwestycje w infrastrukturę, m.in. powstało zaplecze dla pola namiotowego, hotelik, przebieralnie, boiska z trybunami, wypożyczalnię sprzętu wodnego. Pole campingowe i biwakowe posiada wyznaczone stanowiska obozowania dla namiotów mieszczących w sumie ok. 70 osób. Kompleksem zarządza instytucja o nazwie Stroński Park Aktywności "Jaskinia Niedźwiedzia".
Wstęp na kąpielisko jest płatny do godz. 18:00, potem można z niego korzystać bez opłat, ale nie jest już ono strzeżone. Parking darmowy.
Typ atrakcji
Zobacz inne opisane atrakcje turystyczne na Dolnym Śląsku ze szczególnym uwzględnieniem atrakcji dla dzieci. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!
Kliknij w marker na mapie, aby uruchomić funkcję Streetview.
Położenie atrakcji - położenie opisywanej atrakcji

Współrzędne geograficzne dla:
Stara Morawa - Zalew z plażą
format D: N 50.274346°,   E 16.882715°
format DM: N 50° 16.46076',   E 16° 52.9629'
format DMS: N 50° 16' 27.65'',   E 16° 52' 57.77''
pytajnik
Adres:
Zalew Stara Morawa - Stara Morawa 6, tel. (74) 814 16 04 (Stroński Park Aktywności "Jaskinia Niedźwiedzia" sp. z o.o.)

Podaj swój adres, aby wyświetlić trasę do tej atrakcji:Zdjęcia może dodać każdy użytkownik serwisu. Jeśli napisałe(a)ś relację i zalogowałe(a)ś się na konto, dodane zdjęcia automatycznie dołączą się do relacji.
Domyślna wielkość fotografii to 700 px w poziomie (600 px w pionie dla zdjęć w orientacji portretowej). Większe zostaną automatycznie zeskalowane.
Możesz dodać do 5 zdjęć.

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Stara Morawa w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com     Noclegi - Hotele

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Stara Morawa wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej lokalizacji.

Relacje - opinie i oceny turystów, który odwiedzili tę atrakcję

Średnia ocena od 1 użytkownika(ów)

Użytkownik ocenił atrakcję:
 
6.0 na 6.0  (głosów: 1)
Rejestracja konta w serwisie nie jest konieczna! Podaj tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (będzie chroniony i ukryty).
Rozwiń informacje nt. przetwarzania danych osobowych
Oceny (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji*
Relacja - treść
Opisz swoje wrażenia z odwiedzonego miejsca. Mile widziane informacje ważne dla turystów z dziećmi, np. o dostępności i jakości zaplecza sanitarnego, gastronomicznego, możliwości przejazdu wózkiem itp. Nie podawaj danych encyklopedycznych, historii, cennika itp. - to dodaje administrator. *
Opcjonalnie możesz podać zestawienie zalet i wad.  Kliknij tu aby rozwinąć/zwinąć pola

Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2011.

Zdjęcia możesz dodać w zakładce Galeria użytkowników.

    Proszę wpisać kod zabezpieczający.
 
 
Użytkownik ocenił atrakcję:
 
6.0
foetus  Autor  Autor: foetus     Data dodania  14 sierpnia 2015

To miejsce od samego początku ogromnie mi się spodobało. Zalew ulokowany w pięknym krajobrazie sudeckim z niezwykłym molo, na końcu którego stoi wieża widokowa.
Kilka pomostów tworzy zamknięty akwen do pływania, inne wykorzystywane są przez plażowiczów i wędkarzy. Tak efektownie wyglądającego kąpieliska jeszcze nie widziałem!
Po dokładnym zapoznaniu się z warunkami panującymi w Starej Morawie znalazłem tylko jeden mankament - molo wykonano chyba z nie najlepszego drewna i nie można chodzić po nim boso. Są tablice ostrzegawcze i należy ich przestrzegać, bo sam byłem świadkiem jak chłopak wyciągał sobie drzazgi.
Piaszczysta plaża jest wystarczająca aby pomieścić wszystkich chętnych, bo trafiliśmy na jakąś weekendową imprezę, która na pewno ściągnęła większą liczbę ludzi niż zwykle i bez specjalnych trudności znaleźliśmy miejsce przy samej wodzie (gorzej było z miejscem parkingowym, bo plac parkingowy jest malutki, ale w razie tłoku stawia się auto wzdłuż drogi, tylko jest ono trochę oddalone od bramy). Rozkładać można się też za molo, ale tam jest już tylko trawa oraz wspomniane pomosty.
Strzeżona strefa do kąpieli i pływania jest bardzo duża i w wodzie nie ma już żadnego tłoku. Woda ciepła, z gładkim piaszczystym podłożem, na sporym obszarze płytka. Genialnym pomysłem jest umieszczenie w niej kilku dmuchańców, na które można się wspinać, huśtać etc. Dzieciaki mają z nimi mnóstwo radochy. Podobnie jak z dmuchanym boiskiem do siatkówki wodnej, które zwykle nie było okupywane przez graczy i dzieci mogły swobodnie się tam bawić - starsze rzucały piłkami, młodsze wspinały się na jego brzegi. Dla najmłodszych jest specjalna okrągła strefa z bardzo płytką wodą i małą zjeżdżalnią (szkoda, że większe dzieci nie mają swojej zjeżdżalni). Niedaleko jest też plac zabaw na piasku. Dla starszych boiska do siatkówki i koszykówki.
Co do infrastruktury to toalety i przebieralnie były we wzorowym stanie. Gastronomia na średnim poziomie, ze względu na mały wybór - jedynie lody, gofry i jeden bar-okrąglak. Oprócz fastfoodów, napojów i piwa można w nim jednak dostać dania quasi-obiadowe, ale nie próbowaliśmy. Choć kąpielisko oficjalnie działa aż do godz. 18:00, bar jest czynny do 20:00.

Było tu tak fajnie, że każdy chciał zostać dłużej, więc wykupiliśmy nocleg w hoteliku mieszczącym się przy bramie. On także zasługuje na pochwałę. Pokoje są co prawda małe, ale bardzo przyjemne i czyste, a łóżka wygodne. Mieliśmy balkon z widokiem na zalew i działało WiFi.
Siedząc wieczorem nad kąpieliskiem mogliśmy zaobserwować fascynujące zjawisko naturalnego oczyszczania się plaży - miejsca zajmowane do niedawna przez ludzi przejmują kaczki, które całym stadem wychodzą z wody i filtrują piasek wyszukując resztek jedzenia!


Galeria
Wiek dziecka(i)
7 lat
Data pobytu
lipiec 2015
Czy ta relacja była dla Ciebie pomocna? 
101
Zgłoś naruszenie zasad