ikonka SZKLARSKA PORĘBA - Muzeum Mineralogiczne

Informacje o atrakcji turystycznej

SZKLARSKA PORĘBA - Muzeum Mineralogiczne
Kraj / Region
Atrakcja całoroczna
Miejscowość
Nazwa atrakcji
Muzeum Mineralogiczne

Muzeum Mineralogiczne w Szklarskiej Porębie zostało założone w 1993 r. przez pasjonata i kolekcjonera minerałów i skamielin Grzegorza Sokołowskiego. Obecnie prezentuje ok. 3000 eksponatów, w tym największą w Polsce prywatną kolekcję szkieletów dinozaurów i skamieniałości. Najstarsze skamieliny pochodzą sprzed prawie 600 mln lat. Poza tym w muzeum można zobaczyć wystawę czasową, aktualnie są to modele samochodów retro w skali 1:18 i straży pożarnych w skali 1:43. Muzeum jest otwarte codziennie w godz. od 10:00 do 18:00, zapewnia bezpłatny parking.

Typ atrakcji
Zobacz inne opisane atrakcje turystyczne na Dolnym Śląsku ze szczególnym uwzględnieniem atrakcji dla dzieci. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!
Kliknij w marker na mapie, aby uruchomić funkcję Streetview.
Położenie atrakcji - położenie opisywanej atrakcji

Współrzędne geograficzne dla:
Szklarska Poręba - Muzeum Mineralogiczne
format D: N 50.817091°,   E 15.525992°
format DM: N 50° 49.02546',   E 15° 31.55952'
format DMS: N 50° 49' 01.53'',   E 15° 31' 33.57''
pytajnik
Adres:
MUZEUM MINERALOGICZNE - ul. Kilińskiego 20, Szklarska Poręba, tel. 607 100 880

Podaj swój adres, aby wyświetlić trasę do tej atrakcji:Zdjęcia może dodać każdy użytkownik serwisu. Jeśli napisałe(a)ś relację i zalogowałe(a)ś się na konto, dodane zdjęcia automatycznie dołączą się do relacji.
Domyślna wielkość fotografii to 700 px w poziomie (600 px w pionie dla zdjęć w orientacji portretowej). Większe zostaną automatycznie zeskalowane.
Możesz dodać do 5 zdjęć.

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Szklarska Poręba w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com     Noclegi - Hotele

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Szklarska Poręba wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej lokalizacji.

Relacje - opinie i oceny turystów, który odwiedzili tę atrakcję

Średnia ocena od 2 użytkownika(ów)

Użytkownik ocenił atrakcję:
 
5.0 na 6.0  (głosów: 2)
Rejestracja konta w serwisie nie jest konieczna! Podaj tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (będzie chroniony i ukryty).
Rozwiń informacje nt. przetwarzania danych osobowych
Oceny (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji*
Relacja - treść
Opisz swoje wrażenia z odwiedzonego miejsca. Mile widziane informacje ważne dla turystów z dziećmi, np. o dostępności i jakości zaplecza sanitarnego, gastronomicznego, możliwości przejazdu wózkiem itp. Nie podawaj danych encyklopedycznych, historii, cennika itp. - to dodaje administrator. *
Opcjonalnie możesz podać zestawienie zalet i wad.  Kliknij tu aby rozwinąć/zwinąć pola

Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2011.

Zdjęcia możesz dodać w zakładce Galeria użytkowników.

    Proszę wpisać kod zabezpieczający.
 
 
Użytkownik ocenił atrakcję:
 
4.0
  Autor  Autor: Iwona     Data dodania  26 lipca 2018

Muzeum bardzo fajne, ale obsługa tragiczna!!! Pani zachowuje się, jakby pracowała tam za karę. Sposób odzywania się do klientów niedopuszczalny. Nie powinna pracować z ludźmi!!! W pomieszczeniu gdzie leciał film o dinozaurach - straszny brud!!! Po podłodze kulało się mnóstwo reklam...Galeria
Data pobytu
lipiec2018
Czy ta relacja była dla Ciebie pomocna? 
00
Zgłoś naruszenie zasad
Użytkownik ocenił atrakcję:
 
6.0
foetus  Autor  Autor: foetus     Data dodania  12 sierpnia 2015

W Szklarskiej Porębie jest kilka miejsc prezentujących minerały, ale na zwiedzanie i zakupy pamiątek wybraliśmy właśnie to muzeum, znając już jego oddział w Kamieniu Pomorskim. I nie zawiedliśmy się. Zbiory są tu jeszcze ciekawsze, choć Kamień podobał mi się bardziej ze względu na zabytkowy anturaż (średniowieczna wieża) i taras widokowy. Muzeum szklarskie mieści się przy jednej z dróg prowadzącej ku wyciągowi na Szrenicę, w stylowej chacie, zajmując 2 kondygnacje.
Przede wszystkim imponująca jest kolekcja związana z dinozaurami. Jest mnóstwo kości, zęby, czaszki, jaja, ślady łap, a nawet całe szkielety, a w salce kinowej można obejrzeć fajny film o tematyce dinozaurowej. Nie brakuje też skamielin i odcisków innych zwierząt. Robi to wrażenie, więc dzieciaki zainteresowane dinami i ogólnie prehistorią powinny być zachwycone.
Minerałów także jest pokaźna kolekcja i można wśród nich znaleźć przepiękne okazy. Są również bursztyny, meteoryty i samorodki złota. Ekspozycja, choć bardzo interesująca jest w starym stylu czyli w zwykłych gablotkach i trochę szkoda, że nie próbuje się jej uatrakcyjnić. Nowocześniejszego charakteru nadałaby jej chociażby możliwość oglądania kamieni przez szkła powiększające.
Pośród minerałów ustawiono kolekcję modeli samochodów w 4 czy 5 gablotkach. Jak dla mnie to zbędny dodatek, który nikogo z nas nie zainteresował, ale może ktoś lubi takie rzeczy.
Na miejscu można zakupić wiele odmian oglądanych eksponatów. Oferta jest bardzo szeroka i na każda kieszeń. Są zarówno tanie kamienie i kamyczki, które zaspokoją oczekiwania dzieci jak i efektowniejsze i rzadsze egzemplarze po wyższej cenie, podobnie jest ze skamielinami oraz biżuterią. Przyznam, że w sklepiku spędziliśmy chyba więcej czasu niż w samym muzeum. Każdy chciał coś dla siebie i nie mogliśmy się zdecydować co powybierać. Za ladą był jednak bardzo miły starszy pan (prawdopodobnie sam właściciel), który nam o wszystkim opowiadał i pomógł w dokonaniu wyboru. Każdy więc wyszedł zadowolony!


Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona wyglądać inaczej!
Galeria
Wiek dziecka(i)
6 lat
Data pobytu
październik 2014
Czy ta relacja była dla Ciebie pomocna? 
10
Zgłoś naruszenie zasad